TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 91 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    906
    Verilen Beğeniler
    608

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Ufukalp

Cevap için teşekkür ederim. elbette doğruyu bulmaya çalışıyoruz. nefis tatmin edecek durumda elbette değiliz, olamayız da. bütün içtihada bakmama rağmen tezinizi destekler bulgu bulamadım. Dolayısıyla kanaatim değişmedi. Bekleyip görelim. Ama tekrar etmekte fayda var; işveren iş ile alakalı bilgi ve belge talep edebilir, hiç kimse ben bunu vermeyeceğim de diyemez.

Üye
    mazdand4 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2019
    Saat
    07:33
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @hozgul tarafınıza özel mesaj gönderdim yardımcı olur musunuz?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    842
    Verilen Beğeniler
    419

@hozgul
    Özellikle onu diyorum zaten.
    Çalışanın bu olumsuz tavrı, işverene devlet tarafından verilen prim teşvikinin kesilme sebebi, işveren bundan dolayı aylık 500 TL civarı bir zarara girecek.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    906
    Verilen Beğeniler
    608

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @mazdand4

sorunuzu forumlarda lütfen yazın. Özel mesajlara kimse yanıt vermemektedir. Zira forumun mantığı ile çelişmektedir.

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mesut Bey,

rapor süresi bitene kadar rapor istemiyorlar.Sadece rapor süresi bitince raporu yeniletmeyecem.Çünkü Sürekli vergi indirim belgem var.Ve normal kadroya geçmek istiyorum.Zaten emeklilik başvurusunda rapor süresi çok önceden bitse bile SSK bizlerden sadece sürekli vergi indirim belgen var mı yok mu diye bakıyor.Hastanenin vermiş olduğu rapor bu yüzden önemli değil.Bu yüzden rapor almayacam.İşverenin işine gelmezse tazminatımı alır başka iş bakarım kendime. @mesut41

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    501
    Verilen Beğeniler
    718

@Ufukalp Yazılanları okudum da anlamadığım bir şey var, vergi indirimi süresiz diye birşey var mı?ilkkez duydum. Vergi indirimi var diye raporu süresiz olan birisi raporu yeniletmezse nasıl emekli olabiliyor ki.Sürekli raporu yoksa emekli olurken tekrar rapor isteyeceklerdir. @jack72 Ben tekrar rapor çıkarmayacağım normal kadroda çalışacağım ama engelli vergi indirimim var vakti gelince emekli olurum kafasıyla düşünüyorsunuz ama bu şekilde sıkıntı kesin yaşarsınız.

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Sultan Hanım,

rapor süreli bile olsa vergi indirim belgesi içerisinde herhangi bir tarih yani şu tarihe kadar vergi indirimden faydalandırılması gerekmektedir diye bir tarih yoksa vergi indirim belgesi süresizdir.SSK'la konuştum Ufukabi de saolsun aynı şeyi söyledi.Engelli vergi indirimde SSK nın baz aldığı belge vergi indirim belgesi.Hastanenin vermiş olduğu rapora göre SSK emeklilik işlemlerini baz almıyor.SSK vergi indirim belgesini baz alıyor emeklilik başvurularında Hastane raporlarını değil.Vergi indirim belgesi (ANKARA MERKEZ SAĞLIK KURULUNUN VERMİŞ OLDUĞU YAZIDIR. BU YAZI SSK'YI BAĞLAR. BU YÜZDEN VERGİ İNDİRİM BELGESİ SSK İSTİYOR.SSK İÇİN NORMAL KADRODA ÇALIŞIP ÇALIŞMAMIN HİÇBİR ÖNEMİ YOK YIL VE PRİM GÜN SAYISI DOLMUŞSA SÜREKLİ VERGİ İNDİRİM BELGEN VAR İSE EMEKLİ OLURSUN @sgurkan

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    842
    Verilen Beğeniler
    419

@sgurkan
    Ankara Maliye Merkez Sağlık Kurulu raporunuzu incelemiş ve bu rapora istinaden süresiz bir vergi indirimi hakkı tanımış ise raporunuzun süresi bitse dahi SGK sürekli olan vergi indirimi ile emekli eder. Emekli olduktan sonra da %40 ın altında bir rapor alıp SGK'nın ilgisini çekmedikten sonra hiç bir sorun yaşanmaz.
    Bence %40 ın altına düşme ihtimali olanlar emekli olduktan sonra bir daha rapor işine girişmesinler.
    Raporu süreli olsun, sürekli olsun fark etmeksizin SGK kontrol muayenesi için adeta bahane arıyor. Sistemde düşük oranlı bir rapor görünce de buna mal bulmuş mağribi gibi dört elle sarılıyorlar.

Üye
    mesut41 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    285

@jack72
    Hımm orasını siz bilirsiniz artık

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Ufuk Abi,

Sözleşmenin süresi bitince iş yeri sözleşmenin süresi bitti deyip tazminat vermeyebilir mi ? @Ufukalp

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    842
    Verilen Beğeniler
    419

@jack72 Merhaba.
    Belirli süreli iş sözleşmesi kapsamında çalışıyorsanız sözleşme süresi bittiğinde iş akdi sina erer, ancak kesinlikle kıdem tazminatı ödenir. İşverenin tazminatı ödememe gibi bir seçeneği yoktur.

Üye
    polynom Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    122
    Verilen Beğeniler
    47

merhabalar,
    halihazırda tam zamanlı ve normal olarak çalışmaktayım. kasım ayı sonunda raporumun süresi bitecektir.
    raporun yenilenip yenilenmemesi hususunda biraz kararsız kaldım fakat karar aşamasındayım.

peki eğer raporu yenilemezsem ne olur??

engellilik durumu ortadan kalkar diyebilir miyiz? kendimi gayet iyi hissediyorum
    elbetteki özel sektör koşulları pek iyi değil ancak raporu almamak hususunda bazı önemli gerekçelerimin bulunduğuna inanıyorum.

Forum Moderatörü
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    10.11-2019
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    979
    Verilen Beğeniler
    270
    Blog Mesajları
    1

@polynom mrb:
    Rapor sūreniz bitiminde engelli haklarınızda sona erecektir
    Eğer raporunuzu yenilemez iseniz sistemde engellik durumunuzda kalkar ancak bu rahatsızlığınız ortadan kalkmış ve iyleşmiş anlamına gelmez bunun değerlendirmesini doktorlar yapacaktır
    Bunun kararını siz vereceksiniz eğer kesin cevap istiyorsanız engellilik durumumuzun tekrar değerlendirmesi isteyerek bulabilirsiniz
    Ne durumda olduğunuzu...

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

eğer vergi indirim belgeniz süresiz ise tekrar rapor almayın bence.İşkur arıyor insan kaynaklarını rapor süresi bitti diye firmada sizden rapor yenilemenizi istiyor. Ama rapor oranları düştü.Vergi indirim belgeniz süresiz ise tekrar rapor işine girmeyin yoksa düşük oranlı rapor alırsanız SSK daha sonra yüksek ihtimal konrole çağırır. İş yeri sizden memnunsa konuşun insan kaynaklarıyla sizi normal kadroya geçmenizi talep edin. @polynom

Merhaba umut bey,

raporu yenilemezse işyerinde engelli kadrosunda çalışamaz ama engelli hakları sadece (otobüs su indirimi kaybeder ama süresiz vergi indirim belgesi varsa emekli hakkı kaybolmaz bakidir) ama eğer arkadaşın süresiz vergi indirim belgesi varsa kendisi normal kadroda çalışıp gün ve yıl tamamladıktan emeklilik başvurusunda bulunur ve ssk tekrar rapor istemeden kendisini süresiz emekli eder. Katılıyor musunuz bu konuda bana umut bey ? @umut2135

Forum Moderatörü
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    10.11-2019
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    979
    Verilen Beğeniler
    270
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @jack72 mrb sanırım mesajı dikkatli okumadınız
    @polynom arkadaşımız vergi indirimi hakkaında bilgi almak istemiyor sūreli engelli raporunun olduğu ve normal stadūde çalıştığını belirtmiş sadece engellilik durumunun kalktığını belirterek bu konu hakkında görūş belirtmemizi istemiş bu yöndede tafsiyemi nacizane yukarıda belirttim.

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon