Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İşkurdan gelen davetlere bende hiç önem vermiyorum.Çünkü davet eden firmayı aradığım zaman bizim haberimiz yok böyle şeyden işkura sarun diyorlar.İşkura sorduğum zaman da sistem otomatikman davet gönderiyor siz gidin bir firmaya görüşün diyor...Anlıyorum ki bu anlamda işkur hiçbirşey yapmıyor...

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence haksızlık olmaz mesala gözden rahatsız olan biri ayakta çalışabilir ama ortabedik biri ayakta çalışmaz işverdende büro elamanı olarak çalıştırmak zorunda kalcak

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

feyyam esasında konuyu basitçe özetlemiş.
    kendimden bir örnek vereyim :kadıköy işkurumu 02.07.2009 tarihi itibari ile elek.posta yoluyla tarafıma davetiye gönderdi.ama neyazıkki,görüşme tarihi 01.07.2009 idi.
    bukez yazılı bildirimde bulundum ve mesaj gönderdim.(gereken özenin gösterilmesi ricası ile )mesaj kabul edilmişti,AMA ŞARTLI İDİ,GEREKLİ GÖRÜLÜRSE YANITLANACAK bilgisi verileceği belirtiliydi.
    nedenirki?

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yasalar,düzenin sağlanması için çıkarılır.Engellilerin işe yerleşmesi için nice yasalar çıktı.Uygulamaya gelince, netice bir fiyasko.Peki neden fiyasko diye sorarsanız,Devletin gerekli organlarının denetimi yapamamasından kaynaklanmakta.

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepimiz zaman zaman is-kurun sacma engelli ilanlarini okumusuzdur, sonunda lan bunlar sat komandosumu ariyor engellimi dedigimiz ilanlar muhakkak bundan sonrada olmaya devam edecek sanirim.

Bolgemizde turizm dolayisiyla yuzlerce otel ve bir o kadar istihdam var. Ama alanyada benim bildigim yaklasik 450 engelli issiz var. Peki is-kur ne yapiyor?

Raporunda `ayakta durmayi gerektiren islerde calisamaz ibaresi bulunan adami sisteme BEDEN ISCISI olarak giriyor. Sonuc is yerine gittiginizde abi bize cayci lazim meydanci lazim seni bosuna gondermisler......

Gidip itiraz ediyorsun olmaaaaaz cok biliyorlarya cevap hazir, iyide bobrek hastasi engelliler filan var onlar orda calisabilir biz tum sisteme hepinizi ayni giriyoruzki herkesin isten haberi olsun.. Yuh ozrun kabahatinden buyuk...

Gorevli bayana sordum dedimki burda onlarca ilan var kac kisi yerlestirdiniz 8-9 maksimum, peki geri kalana ceza kestinizmi? ``` VALLA biz antalyaya bildiriyoz ama onlarda adamini buluyor kestirmiyorlar diyip cikiverdi isin icinden.

Beni taniyanlar Denizcilik Mustesarligi ile halen devam eden munakasami bilir bilmeyende buyursun okusun.

http://www.engelliler.biz/forum/cali...si-ve-ben.html

Sonuc olarak;

http://www.engelliler.biz/forum/dige...tml#post273911

Üye
    baxter Avatarı

Son Giriş
    13.10-2010
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    Mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Iskurun bazı ilanlarında "basvuru yapmayınız, tecil içindir" yazıyor. Bu nasıl bir şakadır? Yani sadece biz ilanı verdik numarası mı? Kimsenin engelli çalıştırıp sözde "başına bela" etme gibi bir isteği yok. Herhalde engelli olupta iş başvurusu yapanların %80ı kapıdan saçma sapan sebeplerle geri dönüyor. Son iş başvurumdaki örneği yenilemem gerekirse, hem engelli olup hem iki dil bilen birini arıyorlardı, muhtemelen telefon falan baktıracaklardı ama gittiginde aldıgın cevap "kadroda açık yok, sosyal güvenlik kurumu istedigi için ilanı verdik, haydi eyvallah".

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12