TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    25.02-2020
    Saat
    19:07
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    22

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Diyelim ki vatandaş %39 raporlu bu insanların hakkı ne olacak? Şimdi torpille % 40 ı geçerse başkasının hakkına mı girmiş oluyor, % 39 da kalırsa engellide olmuyor yani bu insanın durumu ne olacak... Sizce bu insanlar engelli haklarından istifade etmeli mi etmemeli mi? Bence toplum içinde engellenen kişi tartışmasız engellidir.(Tabi ki fiziksel engeli yada vücut fonksiyon kaybı olmak kaydıyla)

Üye
    nemoberk Avatarı

Gerçek Adı
    gökberk
    Son Giriş
    26.12-2019
    Saat
    06:55
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

bende 2012 de %48 engelli raporumla özel sektörde işe girdim. sonra 1 senelik raporum dolunca yeni rapor aldığımda iyileşme sürecinde olduğum ve yeni yönetmelikte oranlar düştüğü için %33 e düşürdüler iş yeride beni işten attı. 1 sene sonra hastalığım ağırlaştı ve hastaneye yattım ve bana hiç bir zaman iyileşme sürecine girmediğim ve aksine hastalığımın tüm karaciğeri sardığı ve ortalama 4 yada 5 sene ömür biçtiler. yeni tahlillerle başka bir hastanden önce %65 daha sonraki sene %74 şimdi de biraz daha yüksek rapor alacağım. neticede hastanenin hatası beni işimden etti anlıcanız yeni rapor istendiği zaman korkulması normal.

Üye
    beyoglubeyy Avatarı

Son Giriş
    29.08-2019
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    18

burda ciddi, kanuni boyutu olan bir soru sorulmuş. cevaplarla insanlar ağlama duvarına çevirmiş. ben de başlığı görünce bilgi içerir mi diye girdim. ne göreeyim, kul hakkından girilmiş sahte raporlardan çıkılmış. onu ayrı bir başlıkta yazıp tartışalım. gerçekten ama gerçekten, böyle bir durumun hukuki prosedürü nedir bilen var mı?
    burda bir ayrıntı var çünkü, başlığı açan arkadaş, ekpss ile atanıyor. yani engeline uygun bir sınava giriyor. bu sınava girmesini gerektirdiğinde engeli var ve şartları uygun. ancak, bu sınav sonrasında başladığı mesleğinde, diyelim ki rapor oranı düşüyor. kanuni boyutu nedir o zaman?
    engel durumu kalkmış oluyor çünkü.

Üye
    çirkin Avatarı

Gerçek Adı
    Çirkin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    144
    Verilen Beğeniler
    154
    Blog Mesajları
    1

@beyoglubeyy

Arkadaşlar dediğine göre normal memu statüsüne g geçip erken emeklilik vb.engelli haklarından yararlanamıyormuşum

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    13

Aynen öyle

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    25.02-2020
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    10

aslında engelliler için ayrışmış bir kadroya engelli statusu ile giriyor buraya kadar problem yok ancak daha sonradan normal memur statusune geçip engelliler için ayrılan kadroyu işgal ediyor normal memur olarak çalışıyor ve engelliler için ayrılan bir sinav ile giriyor hukuki bir konu

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:23
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    20

@murat220 reyis sende müdüre tokat vuracak bi el var sanki

Üye
    Münzevi Avatarı

Son Giriş
    25.02-2018
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    200
    Verilen Beğeniler
    271
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben de 2 yıl süreli %40 raporla memuriyete başladım. Memur olduktan sonra belki süresiz verirler de rapor çilesinden kurtulurum dedim. %42 üç yıl süreli rapor verdiler (Başka bir ildeydim). Bir ara da ehliyet için çıkartmam gerekti ve Dr. süresiz verdi ama ve lakin %39 vermişti ( Bu sefer memleketimdeydim). Bir ara tekrar rapor almak için başvurdum ve odyo testi günü, benim nezle olduğum döneme denk geldi. Benimle aynı hastalığı yaşayan varsa bilir, kulaklarım nezle olduğumda ya daha iyi duyuyor ya kötü duyuyor. Odyo sonuçlarına baktım daha iyi duyuyormuşum gibi gösteriyordu. Ehliyet için aldığım %39'u hatırlayınca vazgeçtim heyete girmekten. Velhasıl kelam emekli olana kadar uğraşmayacağım artık. Anladığım kadarıyla emekli olana kadar birkaç yılda bir rapor isteyecekler, en iyisi hiç çıkarmam ve emekli olabildiğimde çıkarırım. eğer o zaman da süreli verseler emekli de olmam.

Benim de hastalığım ilerleyen türden. Bizim suçumuz, hastalığımızın ilerleyen türden olması (!)

Heyete başvur, odyodan gün al ( her seferinde enaz birbuçuk ay), sonra heyete gün al ( o da en az birbuçuk ay ), sonra sonuç bekle ( o da enaz 20 gün). Ben senin yerinde olsam emekli olana kadar uğraşmazdım. Ehliyet için al, yok ehliyet değişecek yine al, yok süresi bitti al... Bıktık usandık vallahi.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12