Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vatan55 Avatarı

Gerçek Adı
    seyfi
    Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    lütfen bilgi veriniz;
    10 yılı aşkın bir zamandır; Özel sektörde çalışmaktayım.16 Aralık 2015 itibariyle Devlet Memurluğuna Atandım. Acaba yasal olarak kıdem tazminatımı alabilir miyim? İlk işe giriş tarihim 1997 yılıdır. Yaklaşık 3600 ödenmiş primim var.Bilgisi olanlar detaylı bir şekilde ne yapacağımı nereye başvuru yapacağımı yazarsanız mutlu olurum. Teşekkür ediyorum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@vatan55

Maalesef, memur olmanız işten çıkış alırken size bir avantaj sağlamaz.

Kıdem tazminatı alıp işten ayrılabilmeniz için 15 yıllık sigortalılık süresi ve 3600 gün prim şartı var. Bunu tamamlamışsanız, sigorta müdürlüğüne gidip kıdem tazminatı alabilir yazısı temin ederek işyerinize verebilirsiniz. O zaman kıdem tazminatınızı alıpğ işten çıkış istemeniz mümkün.
    Memur olarak çalışacağınızı işyerinize söylemeyin. Siz artık çalışmak istemiyorsunuz ve şartlar da tamam olduğu için kıdem tazminatınızı alıpğ işten çıkacaksınız. Bu kadar.

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    10

@vatan55

hocam bülent beyin dediği gibi kıdem tazminatı malesef alamazsın böyle bir kanun ya da yönetmelik yok

Bülent beye ek olarak 3600 15 yıla tabi olmak için 1999 yılı öncesi sigortalı olmanız gerekiyor yani 2000 yılından sonra sigortalı ise 15 yıl 3600 tabi olamıyorsunuz malesef

işverenin insaflı ise konuşarak anlaşmalı ayrılarak belki kıdem tazminatının bir kısmını alabilirsin öbür türlü emeğinin karşılığını alamıyacaksın
    keşke kıdem tazminatı fonu kanunlaşsa en azından mağdur olmazdın diye düşünmekteyim kısmet

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

bülent bey

aynı sorun bendede var istifa etmedim şirkete ihdar çektim ve daha önceden yürüyordum ama şimdi tekerlekli sandalye kullandığımı şirkete gidemediğimi şirket fiziki şartları bana uymadığını belirttim inşallah alırız kıdemi sizce şansım varmı ?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @marto1
    Arkadaşın möesajında sigorta başlangıcının 1997 olduğu yazıyor zaten. Dolayısıyla @OturanBoğa 'nın gösterdiği yol doğrudur.
    @lakoste
    Sağlık şartlarından dolayı tazminat alarak işten ayrılmanız için durumunuzu destekleyen rapor almanız şarttır. Bu şekilde ihtarın bir geçerliliği olmaz, işveren isterse verir isterse vermez.