Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet hiç bir hakkın yok hiç bir kurum arkanda durmaz ancak mahkemeden sonuç alınır o da uzun yıllar sürer al paranı git
    sakın alo 170 miş işkurmuş güvenme hiç bişey yapmıyorlar o kadar haklıysan mahkemeye git diyorlar onu ben de biliyom hemen bitiverse gidecem de

Üye
    duygusal464 Avatarı

Gerçek Adı
    cafer aksoy
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    izmir/karşıyaka
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yorumlarınızı okudum yanlız şu varki engelli bir birey engelli olarak bir iş yerinde çalışıyorsa yüz kızartıcı suç işlenmediği ve şirket iflasını acıklamadığı takdirde engelli bireyi ÇIKARTAMAZ şayet olduki anlaşamadı çıkartmak istese bile şimdiye kadar olan kıdem ve ihbar tazminatını verir ve bu tarihden sonra da kişi mağdur olmasın diye bir yıllık maaşını da öder artı engelli birey hiç bir şey yokken ottan bahaneler le işten atmak isteyen iş verenlere bakanlık külfeti ağır cezai yaptırımlar uygular benim bildğiğm bu

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

Değerli @Plumeria kardeşim, 26-12-2009 yılında İşkur'un kanalı ile,özel bir hastanede engelli kadrosunda elektronik teknisyeni olarak işe başladım.
    İşe asgari ücretle başladım ve 6 yıldır hep asgari ücretle çalıştırdılar.Emekliyim,Agi parası,engellilik indirimi ile beraber aylı 110-1150 civarında maaş alıyorum.
    Son 3-4 aydır,müdürümüz beni teknik servisten aldı,hastanenin sarf deposuna verdi.
    Bana dediki depoda masa başı işi yapacaksın.Bilgisayarda depoya gelen giden malların giriş çıkışını yapacaksın.Ben de sevindim doğrusu.Ama maalesef
    depoda başladım başlayalı sürekli koli kaldır,koli indir,mal hazırla.Hastane katlarına vesaire malzeme hazırla,ürünlere barkot bas vesairre vesaire.
    Sabah saat 09'dan akşam saat 18:00'e kadar sürekli çalışıyorum.Sırtımın teri kurumuyor.Akşam ayaklarımın ağrısından uyuyamıyorum.Buna rağmen
    insan kaynakları müdürümüz beni çağırdıve dediki sana kötü haberim var,nedir dedim,işten çıkartılıyorsun dedi.Neden dedim,çalıştığın depo sorumlun
    sen den verim alamadığını söyledi dedi. Bir engelli olarak,engelsiz insanların yaptığı işi yapıyorumki aman bir laf olmasın.
    Müdürümüzüz bana ması başı iş dedi,ben müdüre bu benim yapabileceğim iş değil,ben sabahtan akşama kadar koli kaldoır koli indir işi yapıyorum,hani
    bilgisayarla ması başı işiydi dedim,müdür de bana biraz idare et,sonra bakarız dedi ve sonuç bu.
    Sonuçta bana teklif edilen tazminat 6 yıla karşı 9500 TL.Hemen de 11.ayın 30'unda işten çıkışın yapılacak dedi.
    Şurası bir gerçek ki,engelli olmak demek,ikinci üçüncü sınıf insan muamelesi görmek demektir.
    Ben engelli haklarından yararlanıp Ötv'siz araç aldım 2 ay önce,ayda 1300 TL kıredi ödüyorum ve daha 21 ay var kıredinin bitmesine ve müdürlerimide
    bunu biliyor,bildikleri halde bana bu zulmü reva görüyorlar.
    SON OLARAK; İşten çıkardıkları zaman işsizlik parası alabilirmiyim.EMekliyimya o bakımdan soruyorum.
    Verdiğiniz bilgiler için Allah c.c. razı olsun.

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İşyeriyle uğraşmak istemiyorsan al paranı 1300 kredi x 7 ay - 9100 tl yani 7 aylık kredini ödersin.Emekliyim demişsin zaten işsizlik maaşını alıp alamayacağınıda İŞKUR a sor.İşsizlik maaşı bağlarlarsa 1 yıla yakın her ay 600 tl gibi bir rakam alırsın,ama bağlamazlarsada fazla dert etme en azından emekli maaşın var.İşsizlik maaşı bağlamazlarsa en azından 7 aylık kredi ödemen elinde olur.Bu sürede de işkur aracılığıyla bir işe bak bence.Hemen hemen her yerde asgari ücret veriyorlar zaten bari ağır işlerde çalışmamış olursun.
    Diğer taraftan işyeriyle uğraşırım zamanım ve imkanım var dersen avukat aracılığıyla tek taraflı fesih yaz fazla mesailerini haftasonu tatil ücretleri yemek ücretleri bayram mesaileri her şeyi iste benim arkadaşımda 12 saat çalışıyordu 8 saat üstü 4 senelik tazminat ve faizi yemek ücretleri haftasonu bayram mesaileri felan 20.000 tl üzerinde kazandı.Ama alamadı parasını şirket kaçmış oda şirkete haciz koydurdu.Zamanın ve imkanın varsa uğraş.Zamanın yoksada al paranı yoluna devam et ...
    Allaha emanet ol

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

@Sedat Yıldırım engelin ağır engelli mi yani ayakta çalışamaz ağır işlerde çalışamaz gibi bir ibare var mı?
    Eğer varsa komple iş yeri hatalı olur.
    Ama yoksa depoda da çalışman normal.

Polat34'ün dediği gibi her yer asgari ücretle çalıştırıyor zaten
    Başka bir iş bulabilirsin avukatla da uğraşmamış olursun.
    Tazminatı biraz fazla isteyebilirsin sonuçta 15 gün önceden sana haber verilmemiş başka bir iş arama şansı vermemiş.
    Borcunu kapatmış olursun yanına da biraz para kalmasını sağla ve emekli maaşın da var.
    Bir de paranı almadan kesinlikle bir şeye imza atma güzel oku, anla..

Emekli olup, bir işverene tabi olarak çalışmasını sürdüren kişilerin bu çalışma ilişkileri hizmet akdine/iş sözleşmesine dayanmakla birlikte,
    bu dönemde sadece sosyal güvenlik destek primi ödediklerinden,
    diğer bir deyişle kendilerinden işsizlik sigortası primi kesilmediğinden,
    işsizlik sigortası yönünden sigortalı olarak kabul edilmemektedirler.
    Esasen, işsizlik ödeneğinden yararlanılabilmesi için ödenek alınan sürede gelir getirici bir işte çalışılmaması veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan yaşlılık (emeklilik) aylığı alınmaması gerekmektedir.
    4447 sayılı Kanun uyarınca; "... sosyal güvenlik kuruluşlarından yaşlılık aylığı alıp da sosyal güvenlik destek primi ödeyerek ya da ödemeksizin çalışanlar... bu Kanun kapsamına dahil değildir."
    Ayrıca 4447 sayılı Kanunun 52.maddesinin 1.fıkrasının (b) bendi uyarınca;
    "İşsizlik ödeneği almakta iken; ... herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan yaşlılık aylığı aldığı tespit edilen,
    sigortalı işsizlerin işsizlik ödenekleri kesilir." Hükümleri ile konuya açıklık getirilmiştir.

Yukarıda açıkladığımız hükümlere istinaden konuya bakıldığında,
    bir işyerinde sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmasını sürdüren emekliler,
    kendi istek ve iradeleri dışında işlerini kaybettiklerinde sosyal güvenlik kuruluşundan emekli aylıklarını almaya devam etmektedirler.

Sonuç olarak; emeklilik sonrası hizmet akdine dayalı bir işyerinde sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmasını sürdüren kişiler, çalıştıkları bu süre içerisinde hem kendilerinden işsizlik sigortası primi kesilmemesi,
    hem de işsizlik ödeneğinden yararlanılabilmesi için herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan yaşlılık (emeklilik) aylığı alınmaması şartı olması nedeniyle,
    kendi istek ve iradeleri dışında işten çıkartılmış olsalar dahi işsizlik ödeneğinden yararlanamamaktadırlar.

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim bazıları yok şu tazminatı alırsın yok bakanlık mahfeder falan filam yok öyle bi dünya bakanlık kılını kıprtadatmaz ancak olay basına sızacak ta falanda filan da yoksa dene şikayet et kıl kıpırdamaz mantık bu

Ha ben o kitapda yazan kanunlara inandım şikayet ettim sonuç çok haklıysan mahkemeye git oldu ne diyim ben bunu diyen yapıya

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

@Plumeria kardeşim verdiğiniz bilgi ve ilgi alaka için Allah c.c. razı olsun.
    Benim raporumda engellilik durumu süreklidir ve ağır işlerde çalıştırılamaz diye yazılı.
    Dün insan kaynakları müdürünün üstündeki müdürle 10 dakika kadar konuştum.
    Durumumu anlattım.Bildiğiniz gibi araba aldım,aylık 1300 TL kıredi ödüyorum ve daha 21 ay
    var kıredinin bitmesine.Eğer beni çıkarırsanız bu benim sonum olur,bu bana yaptığınız
    büyük zulüm olur,bunun vebalini ödeyemezsiniz.Madem çıkaracaktınız,benim kıredi ile araba alacağımı
    biliyordunuz,neden o zaman söylemediniz dedim.Şimdi birden bire beni işten çıkaracağınızı söylüyorsunuz.
    Hiç olmasın Nisan ayına kadar çıkarmayın,o zamana kadar bir iş bulabilirsem o zaman çıkarım dedim.
    O da tamam dedi. Şimdilik devam.Bkalım sonrası ne olur Allah c.c. bilir.Hayırlısı İnşaAllah.
    Çok teşekkür ederim.

Üye
    murat k Avatarı

Son Giriş
    10.10-2016
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Sedat Yıldırım kardeşim ilk önce hakkında hayırlısı ne ise o olsun işten kendin çıkma çıkar isen bu sefer tazminatınıda alamazsın müdürün tamam dedi ise zaten tazminat vermememk için demiştir 6 yıllığada bahsettinğin tutar çok az bence elinde bodron var ise muhasebecinin birine bodronu hesaplat o alacağın tutarı üç aşağı beş yukarı sana söyler

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

EyvAllah @murat k kardeşim.Allah c.c. razı olsun.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Hele Nisan gelsin, tabi o zaman da kendi isteğinle bırakma işi, çıkaracaklarsa da o zaman gelince de kendileri çıkarsın tazminat açısından. Ücret asgari ücret olduğundan 9500 tl normal, ancak ihbar da vermeliler.

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

@Sedat Yıldırım amin teşekkürler sizden de Allah razı olsun.
    Şimdilik gözünüz aydın, çalışmaya devam
    Allah kolaylık versin.

Üye
    kendihalinde Avatarı

Son Giriş
    04.03-2017
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence sız normal ısınıze devam edın kovarlarsa kendı kovsunlar ben ısıme devam edıyorum kovacaksanızda sız kovun ben ısımden memnunun deyın

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

@Plumeria
    31 Mart'a kadar devam,Allah c.c. ömür ve sağlık verirse İnşaAllah.
    Teşekkür ederim kardeşim.

@Ufukalp
    İhbar tazminatıda bu paranın içindeymiş,bu gün söylediler.
    Bakalım ya nasip.
    Teşekkür ederim kardeşim.

@kendihalinde
    Bu gün aynen öyle dedim zaten. Teşekkür ederim kardeşim.

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

Sana kendi deneyimimi anlatayım 300 kişinin çalıştığı yabancı sermayeli bir fabrikada çalışanlara sendikadan dolayı mobbing uygulanıyordu bazı arkadaşlar çalışma bakanlığına şikayette bulundu yasal olmayan işler yapıldığına dair iki hafta sonra çalışma bakanlığından bir müfettiş gelip işyerinde inceleme başlattı ben engelli kadrosundaydım çok zor pozisyonda çalıştırılıyordum müfettiş şikayet edenlerle görüştü .şikayet eden arkadaşkar engelli arkadaşların ağır işlerde ve varditalı çalıştırıldıklarını bildirmişlerdi müfettişin denetlemesinden iki gün sonra beni fabrikadaki en kolay işe yedek parça giriş çıkış kontrolüne verdiler masabaşı ve sürekli gündüz postası ve fabrikada o şikayetten sonra işveren 180 derece dönüp işçilrre karışmadı şartlarımız değişti rahat ve huzurlu bir ortam oluştu sonradan öğrendik müfettiş sadece mobbing yüzünden fabrikaya idari para cezası kesmiş sen koyun olmayı tercih etmiş kişilerinde bizimde lafımıza bakma en doğrusunu sen yap araştır oku ben sadece deneyimimi söylüyorum hakkında hayırlısı olsun

Üye
    eniss Avatarı

Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    17:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    al parayı cepıne koy..sana işmı yok sanki...engellilere herzaman iş var.. parayı alırken videoya cek çalışma bakanlığına götür ceza kessinler sen paranı aldın nasıl olsa ondan sonra yenı iş bak

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12