Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim de şöyle bir durumum var ben PSİKOZ HASTASIYIM. ATİPİK PSİKOZ olarak geçiyor bu rahatsızlık. Hekimim uzun vadeli bir tedavi gerektiğini söylüyorum elimde hastalığımın kronik olduğuna dair rapor da var 5 yıllık memurum bu bağlamda rapor kullanma hakkım nedir

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

geçmiş olsun
    657 sayılı devlet memurları kanununa göre;
    Hastalık izni:
    Madde 105 - (Değişik: 29/11/1984 - KHK 243/18 md.)
    Memurlara hastalıkları halinde, verilecek raporlarda gösterilecek lüzum üzerine, aylık ve özlük haklarına dokunulmaksızın aşağıdaki esaslara göre izin verilir.
    A) On yıla kadar (on yıl dahil) hizmeti olanlara altı aya kadar,
    B) On yıldan fazla hizmeti olanlara oniki aya kadar,
    C) Kanser, verem ve akıl hastalıkları gibi uzun süreli bir tedaviye ihtiyaç gösteren hastalığa yakalananlara onsekiz aya kadar,
    İzin verilir.
    Memurların, hastalıkları sebebiyle yataklı tedavi kurumlarında yatarak gördükleri, tedavi süreleri hastalık izinlerine ait sürelerin hesabında dikkate alınır.
    İzin süresinin sonunda hastalıklarının devam ettiği resmi sağlık kurullarının raporu ile tesbit edilenlerin izinleri bir katına kadar uzatılır. Bu sürelerin sonunda da iyileşmeyen memurlar hakkında emeklilik hükümleri uygulanır. Bunlardan gerekli sağlık şartlarını yeniden kazandıkları resmi sağlık kurullarınca tespit edilenler tekrar görev almak istedikleri takdirde, eski derece ve niteliklerine uygun görevlere öncelikle atanırlar.
    Görevlerinden dolayı saldırıya uğrayan memurlar ile görevleri sırasında ve görevlerinden dolayı bir kazaya uğrayan veya bir meslek hastalığına tutulan memurlar, iyileşinceye kadar izinli sayılırlar.
    Sıhhi izin sürelerine esas hizmetin hesabında 87 nci maddede sayılan kurumlarda emekli keseneği veya sigorta primi ödenmek suretiyle geçen süreler ile askerlikte geçen süre dikkate alınır.
    İyileşme halinde göreve dönüş:
    Madde 106 - 105 inci maddede yazılı en çok süreler kadar izin alanlar,izinlerinin sonunda işe başlıyabilmek için, iyileştiklerine dair raporunu (Yurt dışındaki memurlar için mahalli usule göre verilecek raporu) getirmek zorundadırlar.

senin anlıyacağın sözün kısası 36 aya kadar aralıksız heyet raporu alabilirsin, 36 ayı geçmesin, heyet raporuyken özlük haklarına dokunulmaz, maaşını almaya devam edersin, herhangi bir kesinti olmaz.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok teşekkür ederim yani anladığım kadaıryla hastaneye yattığımda doktor bana ilk olarak bu şekilde rapor verecek malülen emeklilik işlemimi o şekilde yapacak çok aydınlatıcı bilgiler verdiniz teşekkür ederim bunu uuzn amandır merak ediyodum benim sgklı oluş tarihim 2005 5 yılı memuriyet bunun tolamda 3600 günü geçiyor askerlkle birlikte sanırm bu şekilde yapcağım hastaneye yatacağım ve ilk olarak heyet raporu çıkartılacak bana öyle anlıyroum teşekkür ederim çok teşekkür ederim...