Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    encin2003 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    özel bir şirketde %40 engelli raporum olduğu zaman girdim vergi muhafiyetinden faydalanmıyorum onun için raporu yenilemem gerekiyor. 6 yıldıur çalıştığım şirketden raporumu yenilerken eğer rapor % oranım yükselir ise tazminatımı alıp çıkma hakkı kazanabilir miyim?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Doğum tarihi, ilk sigorta giriş tarihi, raporunuzun tarihi ve tam olarak ne istediğinizi daha açık yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Üye
    encin2003 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

engelli raporum işe girmeden önce %40 dı çalıştığım 6 yıllık dönem de bu oran yükselir ise örneğin %55 olur ise iş gücü kaybı sebebi ile tazminatımı alıp işten ayrılabilirmiyim.

18-02-1984
    rapor 2003 yılı
    işe giriş 2003 yılı (rapor sonrası ilk sigortalı çalışmaya başladığımda raporumu aldım o güne kadar böyle bir şeyden bi haberdim)

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Valla arkadaş Engelliler.Biz Platformunu okurken senin yazınla karşılaştım ben bir sonradan engelli olanlardan biriyim ve işverenim tabiki yasalar çıkan yeni kanunlar hep insanlık için burda neyi talep ettiğini anlıyamadım raporunun sayısının artması %40 dan %55 olurmu kimbilir belkie %72 olur sağlık senin hayatın hic kimseyle pazarlık yapacak durumda deyilsin aklını baśına getirmeni isterim bir şeyleri başarman için kendinle barışık olacaksın sevmek içinde zengin olaçak sın kural bunlar hayattaki herkes icin gecerli bunları paylaşmak icinde akıllı olacaksınki mutlu olabilesin

Üye
    encin2003 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Hangi pisikoloji ile yazdın cevaplama gereği hissettin bilemedim ama düşünce olarak çok yorulduğun kanısına vardım nasıl mı vardım sevmek içinde zengin olaçak sın kural bunlar yazman yaralı olduğunu gösterir.. yoksa "hayatın hic kimseyle pazarlık yapacak durumda deyilsin aklını baśına getirmeni isterim" yazmazdın? sen benim yazdıklarımı tekrar oku yada okuma hatta sen bana hiç bir şey yazma bana ayıracağın enerjiyle git para kazan zengin ol ki sevebilesin. (bunu da sen yazmışsın.) hadi selamtle
    @burhanettin

Yasaklı Üye
    okan Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    istabul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, engelli olarak çalıştığın işyerin'den çalışma belgesi yazısını alıp bağlı bulunduğunuz vergi dairesine gidip hastaneye sevk alıp genel kurul raporu almalısın. Daha sonra ankara'dan gelecek yazıyı bekleyeceksin.engelli emeklilikte 20 sene,malulen için 10 sene %60 0ranın'da rapor almalısın yoksa emekliliği unut

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @encin2003
    %40 ile girdiğiniz işteoranınızın %55 e yükselmesi size hiçbir şey kazandırmaz.
    Şayet bu oran daha da yükselip %60 ın üzerine çıkarsa 10 yıl ve 1800 prim gün sayısı ile malulen emekli olma hakkı kazanırsınız.
    Oranınız kaç olursa olsun kendi isteğinizle işten ayrıldığınızda tazminat alamazsınız.