Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    xkatip74 Avatarı

    Gerçek Adı
    MURAT KAVUKLU
    Üyelik Tarihi
    22.01-2015
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    BARTIN
    Mesaj
    20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bartın adliyesinde zabıt katibi olarak çalışıyorum. %42 ortopedik engelliyim ve raporum maliye bakanlığı tarafından da onaylandı, amirlerim tarafından sabah 08.00 ve akşam 20.00 saatleri arasında tarafıma infaz nöbeti yazıldı, bu kanunen mümkün mü? Bilgisi olanlar yazabilirse sevinirim saygılarımla.

  2. #2
    Üye
    YUCi Avatarı

    Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Üyelik Tarihi
    06.08-2010
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Mesaj
    418
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Devlet Memurları Kanununa göre engelli memurlar kendi isteği dışında gece nöbeti ve fazla mesai nöbeti tutamazlar.

  3. #3
    Üye
    xkatip74 Avatarı

    Gerçek Adı
    MURAT KAVUKLU
    Üyelik Tarihi
    22.01-2015
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    BARTIN
    Mesaj
    20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Yücel bey yani bana yazılan bu nöbet kanun dışı bir uygulama mı sizce?

  4. #4
    Üye
    YUCi Avatarı

    Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Üyelik Tarihi
    06.08-2010
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Mesaj
    418
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Evet öyle diyebiliriz zira 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 101. maddesi aynen şu şekildedir.

    Madde 101 – (Değişik: 132/2011-6111/105 md.)Günün yirmidört saatinde devamlılık gösteren hizmetlerde çalışan Devlet memurlarının çalışma saat ve şekillerikurumlarınca düzenlenir.Ancak, kadın memurlara; tabip raporunda belirtilmesi hâlinde hamileliğin yirmidördüncü haftasından önce ve herhâlde hamileliğin yirmidördüncü haftasından itibaren ve doğumdan sonraki iki yıl süreyle gece nöbeti ve gece vardiyasıgörevi verilemez. Engelli memurlara da isteği dışında gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez. (2)(3)

    Daha ayrıntılı bilgi http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.657.pdf adresinden ulaşılabilir.

  5. #5
    Üye
    xkatip74 Avatarı

    Gerçek Adı
    MURAT KAVUKLU
    Üyelik Tarihi
    22.01-2015
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    BARTIN
    Mesaj
    20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ben bu işleme karşı nereye itirazda bulunabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

    işyeri gece nöbeti kelimesini baz alarak nöbet bitiş saatini akşam 20.00 olarak belirlemiş o nedenle

  6. #6
    Üye
    aksiyon61 Avatarı

    Gerçek Adı
    Oktay
    Üyelik Tarihi
    23.11-2006
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    07:57
    Yaşadığı Yer
    TRABZON
    Mesaj
    70
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    15

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    bulundugunuz il idarelerinde yani valilikte özürlü hakları danışmanlığı var oraya aksettirebilirsiniz durumunuzu size yardımcı olacaklarına eminim

  7. #7
    Üye
    jandarma erol Avatarı

    Gerçek Adı
    BEKİR
    Üyelik Tarihi
    30.07-2010
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Mesaj
    211
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    37

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelli Memur istemediği sürece yazılmaz arkadaşım.