Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muzir Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    her yer
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 2014 Mart ayında 9/1 derecesinde MEB de memur oldum, halen adaylığım kalkmadı. 2015 mart ayında kalkacak ınsallah. Daha önce ozelde web tasarımcı, grafiker olarak calısıyordum.
    3.284 primim var sgk dan. Şimdiden mi hizmet birlestirmesi yapmalıyım yoksa emekliliğe yakın mı yapmalıyım ?

2005 Subatta ssklı oldum. 2014 subatta işten ayrılıp mart ayında memurıyete geçtim. ne gibi faydaları var hizmet birleştirmenin. Nette azıcık araştırdım kimileri emekliliğe yakın yaparsan nie daha once calıstıgını bildirmedin diyip tonla faiziyle geri alırmış. Şimdiden birleştirirsek 5 lira kadar kesintisi olurmus. emekliliğe yakın bana tonla faiziyle para cezası cıkarmasınlar da gerisi onemli diil.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hizmet birleştirmesi sana fayda getirecekse adaylığınız kalktığında yapabilirsiniz. Memuriyete bir faydası yok ama emekliliğe hızla geçişi sağlar.

Neden emekliliğe yakın zamanda yap derler? birinci nedeni hizmet birleştirilmesi yapıldığında maaşınızda hesap kesintidi oluyor aşağı yukarı 5 ile 20 lira..
    Kesinti olmasın diye emekliliğe yakın zamanda hizmet birleştirmesi yaparlar.

eğer şimdi yaparsanız kadro derecenizde bir değişiklik olmayacak ve maaşınız düşecektir.

Geç hizmet birleştirmesi sana faizi ile borç çıkarmaz. öyle bir dayanak yok.

ancak görevden yükselme sınavında başarılı olur da Grafiker ünvanı alırsanız o zaman hizmet birleştirmesi yapar ve grafiker olarak çalıştığınızı belirtirseniz dereceniz artar maaşınız artar...
    Memur olarak GİHS de bir getirisi yok.