Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 57 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    pesimist57 Avatarı

Gerçek Adı
    XFactor
    Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    DADAŞ06;

Dediğin şey çok komplike birşey herşeyde olmaz...Madem böyle bir şey var gelme abi derim ben

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sayın kartanesi

sizin özlük memurları işlerini iyi yapmıyorlar sanırım bu yüzden başınıza bir hal gelirse ne yaparlar bilmem telekom örneğindeki gibi . ( allah korusun ) maliye kurumlar içerisinde kanunlara uyan yada maksimum şekilde uymaya çalışan kurumlardan biridir . memur kimliğinizdeki çipte her bilginiz mevcuttur ve otomatik olarak bilinir , başkaları bilmese bile .
    saygılar

Üye
    hullo Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    26.07-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bedensel veya görme engelli olmayan çalışsın işine baksın... yıllardır kamuya girmeye çalışıyorsunuz çalışıncada tatil diye kıvranıyorsunuz elinizde ki işin kıymetini bilin.

Üye
    adsabey Avatarı

Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bir kurumda amirim . kar tatili durumunda nezaketen izin istenir ve çıkılır zorluk çıkması halinde idareye idari iznimi kullanmak istiyorum diye dilekçe verebilirsiniz.

Üye
    blue_06a Avatarı

Son Giriş
    12.01-2015
    Saat
    09:08
    Yaşadığı Yer
    BAŞKENT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biz sorumluluklarımızı ıyı bılıyoruz siz kendinize dert edinmeyin. ulaşımım dert olmasa gerek duymuycam zaten bu soruyu sormaya.kimse kimseye karşılsız birşey vermiyo millet maaşımı cebınden verıyosa kat ve kat karşılığınıda alıyo saygılar.

Üye
    apprentice Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben özel sektörde çalışıyorum durumum yüzünden izin istedim vermediler. Bende sağlık hocağındaki hekime gidip durumu anlattım. Hekim yasal olarak izin vermeleri gerek dedi özel kamu farketmiyor dedi. Bende 2 günlük rapor aldım haftaya yine alacam eger soguklar böyle devam ederse.

Üye
    morfeuse23 Avatarı

Gerçek Adı
    Fenerbahçe
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Kivirmak ne ya biz ilk önce içimizdeki bu tarz insanlarin yargilarini kirmadikca amirler bizi daha cooook ezerler....

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sayın adsabey

amacım sizi sorgulamak değil . sizi tanımam . hangi kurumda amirsiniz bilmem . lakin nasıl amir oldugunuzu merakediyorum . merak ettiğim başka şeylerde var mesela sizin amiriniz varmı ? amirinizin amiri var mı ? yada en büyük mülki amir kim ? veyahut ülkenin en büyük amiri kim ?

asıl soru amirlerinizin amirinin emrettiği bir hususa karşı bana nezaketen danışın diyebilirmisiniz ?

başbakanlık genelgesi başkaca bir isteme gerek kalmadan diye emreder . bu en büyük amir olan başbakanın emridir . siz başbakanın emrine nezaketende olsa banada danışın deme yetkisine sahip yada verilen emre karşı çıkabilecek bir yetkideki amir misiniz ?

ayrıca kendine göre vicdan yaparak işe gitme taraftarı olan arkadaşlar . gidebilirsiniz bu sizin sorumluluğunuz . ama unutmayın gittiğiniz zaman her zamankinden daha dikkatli olun . telekom örneğinde olduğu duruma düşmeyin . yasalar karşısında suçlu duruma düşmeyin .

saygılar

arkadaşlar maliye kanunları uygulamaya çalışan bir kurumdur ve bu konuda titiz davranır .

her zaman engellinin lehine olmaz kanunlar bazende aleyhine işler bu kanunlar örnek vereyimde şaşırın biraz . aslında şaşırmayın hukuk nedir ve nasıl uygulanır anlayın !

maliyede fazla mesayi çalışmalarının olduğu zamanlarda cumartesi ve pazar mesai çalışması yapılırdı ve bu iki gün çalışan personel iki gün için yaklaşık 150 tl gibi bir rakam alırdı . 3 aralık engelliler günü cumartesine rastladı ve maliye tarafından yazı yayınlandı engelliler idari izinli oldukları için fazla mesai ye gelmiyecekler gelseler bile mesai alamıyacaklar diye . kıssacası engelli maliyeciler 150 tl den mahrum oldu unutmayın kanunların artıları gibi eksileride olur izinliyken güzel 150 tl olmayınca kötü olmaz kanun kanundur

saygılar

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Biz sakatlar birbirimizin hak gasplarına karşı tek yürek tek ses olmadıkça her birimizin hakkını kıymık kıymık keserler öyle köşe bucaklarda feryat figan otururuz.
    70 bini aşkın üyesi ile haklarımızı gasp edenlere dünyayı dar edeceğimize herkes kendi derdi ile dövünüp duruyor. Bu kopuklukla daha çok sakat mağdur ve mahrum edilir hayattan.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sayın mustitunc
    evet arkadaşım bu örnek konuyu daha iyi açıklıyor ondan dolay diyorumki izninizi kullanın kulanmıyorsanız dikatli olun her hangi bir olumsuzlukta haklı olamazsınız % 100 haklı olsanız bile

saygılar

Üye
    adsabey Avatarı

Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın dadaş06 kibarlık vazgeçilmez tercihimizdir. amire haber verme iş planlayıcısı olarak hizmet alan kişilere karşı sorumluluktur. sadece düşünün " hastaneye gittiniz tıbbi sekreter yerinde yok 15 dk soruşturuyorsunuz hatta kısım şefine amirine hatta şikayet için hastane müdürüne çıkıyorsunuz kimse bilmiyor. sonra bir arkadaşı telefon açıyor cevap kar tatili nedeniyle eve geldim . şimdi siz ne dersiniz. bilgi sahibi yapmak aynı zamanda hizmet bekleyenlere saygı duymaktır. nezaketen izin istemek çalışma arkadaşına saygı duymaktır. kanuni hakkı sorgulamak değil.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sayın asabey

işin içine hastahane girdimi sonderece haklısınız ve bilgilendirme kesinlikle yapılmalı çünkü hastahanenin resmi tatil gibi olma durumu yoktur ve yöneticiler bu durumları her zaman takip edemezler bu konuda hemfikirim sizinle

lakin diğer kurumlar için bu söz konusu değil çünkü resmi tatil olan bir gün örneğin bayram tatili amirinize bilgi veriyormusunuz ? 1 ocak günü amirinize bilgi verdiniz mi ? 29 ekim de amirinizden izin istedinizmi ? cevap hepsine hayır çünkü malumun ilanına gerek yoktur . herkez bilir bu günlerin tatil olduğunu . kar tatili olayı ise biraz suistimal ediliyor bilmelerine rağmen sorun çıkarıyor amirler . zamanla kar tatilide bilinen bir olgu olacak ama amirler yine sorun çıkaracaklar çünkü faydalanamadıkları bir hak . şimdi size sorarım bir hakkı almak mı ? bir hakkı kaybetmemekmi ? hangisi önemli ?
    saygılar

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Yurt cocuklari nasil hep birler bizde oyle olmaliyiz.

Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bende özel sektörde çalışıyorum ortopedik engelliyim kar yağdığı an şirketim sakın gelme bu konuda her şirket bir değil çalıştığım şirket bu konuda çok duyarlı..

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben bu tarz idari izinleri kullanmıyorum. Lakin evde canım sıkılıyor tek başına yaşayınca tatilin pek manası kalmıyor.
    Şahsi fikrimse bu tarz idari izinlerde öncelikle şifayen amire bilgi verilmeli daha sonra yazılı bir dilekçe ile izinli oldugunuz tarihler kuruma bildirilmelidir. söz uçar yazı kalır demişler ileride ne olcağı belli olmaz. Normal şartlarda Valiliklerin tüm kurumlara yazı ile bildirmesi gereklidir ama onlarında pek salladığı yok, o yüzden sizin yazmanızda fayda var belli bir zaman geçtikten sonra o gün niye işte olmadığınızı unutursunuz sorduklarında da sıkıntı cıkar...

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon