Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    falcon78 Avatarı

Son Giriş
    21.08-2014
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bir özel bankanın çağrı merkezinde çalışıyorum eylül ayı itibarı ile 1 yılım dolacak artık bu iş psikolojik açıdan beni bitirdi bankacı olduğum için devlet hast. muayene olamıyorum ancak özel hastanelerde muayane olabiliyorum

açıkcası işten ötürü çalışamaz raporu alırsam psikiyatriden bu durumuda bankaya bildirirsem yazılı belge ile kıdem tazminatı alabilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer işin sağlığınızı bozduğuna, o koşullarda çalışmanızın sağlığınızı bozduğuna dair rapor alabilriseniz, evet, işte çıkış isteyebilirsiniz. İşveren ya sağlığınızı bozmayacak bir iş vermek zorunda size, ya da kıdem tazminatınızı ödeyip işten çıkartmak.

4857 sayılı kanun:

İşçinin haklı nedenle derhal fesih hakkı
    Madde 24 - Süresi belirli olsun veya olmasın işçi, aşağıda yazılı hallerde iş sözleşmesini sürenin bitiminden önce veya bildirim süresini beklemeksizin feshedebilir:
    I. Sağlık sebepleri:
    a) İş sözleşmesinin konusu olan işin yapılması işin niteliğinden doğan bir sebeple işçinin sağlığı veya yaşayışı için tehlikeli olursa.