Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KYUZA Avatarı

Gerçek Adı
    ALPARSLAN
    Son Giriş
    26.10-2015
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelli ücretsiz ulasım kartım var işyerime otobüsle gidip geliyorum aynı zamanda yol ücretimide alıyorum işyerinden,iş yeri bu durumu gizledigimi neden söylemedigimi yol ücreti almamam gerektigini belirtiyor, bu konuda bilgisi olan varmı yasal prosüdürü nedir sendikalı olarak çalısıyorum bu benim hakkımmıdır hertürlü ödeme yapmak zorundalarmı???

Üye
    leventdkm Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    -ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bızım oraya otobüs gelmıyor, dolmusla gıdıp gelıyorum askı takdırde otobuse bınsemve beklesem hergun gec kalırım. evet kartım var ama kullanmıyorum,cunku dolmusda gecmıyor dıyın bence,öyle bı hak versa iş yerınde herkesın, sızın 5 kurus paranıza nıye göz dıkıyo lavuklar

Üye
    Aretias Avatarı

Gerçek Adı
    taner türkoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    10

sizin gibi sahtekarlığa başvuranlar yüzünden engelsizler tarafından engelleniyoruz hiç yakıştıramadım insanları kandırıyorsun allahımı nasıl kandıracaksın ayıp ayıp hiç şık değil yaptığın ben o iş yeri sahibi olsam derhal işine son verirdim

Üye
    leventdkm Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

aratias ne alak şimdi iş yerınde maas hesaplanırken, yol ve yemek parasıda hesaplanıyor,bu ınsanın kartı var dıye kesmelerımı lazım he ve öglen yemegı yıyemıyor hastalıgından dolayı o zaman yemek parasınıda kessınler, bu arada engellı ınsanlara daha fazla destek olacaklarına bıde yol parasını kesmeye calısıyorlar,sende burda ahkam kesıyon.. ne kadar dogrucusun ya helal valla, sımdı bu engellı ınsan suclu oylemı,, o zaman sende engellı raporunu ıptal etdır,buraya yazdıgına gore sende bayagı ıyısın

aretias bıde engellısın demı,burdakı engellı ınsanlarla kenetlenıp burdakı ınsanların yanında olacagına ,, iş verenlerın yanında oluyosun,ki demekkı senın iş yerlerın var ve tuzun kuru,, tuzun kuru olmasa o ınsanın o yol parası ıle cocuklarını askerı ucretle gecındırmeye calısdıgını aılesı ıcın mucadele etdıgını anlamıyorsun... oturmus vaaz verıyon

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Levent katılıyorum sana kardesım ptt kargoda calısken yol parası verıyorlardı dedım bedava kartım var bızım şef ıyı nıyetlıydı olsun sen genede al dedı

Işyerı zaten bı dunya para kazanıyor 3 kurus almıssın dokunurmu onlara

Üye
    leventdkm Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ben burda yönetıcı olsam hemen cırakrıtım su sayfadan aratıas,ı.......... arkadaslr bu halde bıle burdakı ınsanlar calısıp evıne ekmek parası goturmeye calısıyor, yanı calısıyorsun ve emegının karsılıgını alacaksın ve tum iş yerındekı haklarından yararlanacaksın,, asla patron yalakası olmuyacaksın... yada bu zıhnıyetde olmuyaaksın,, engellıler bırbırını savunmazsa kenetlenmesse kım sahıp cıkar..

engelı demek her zaman otobuse her zaman dolmusa zamanında yetişemeyen demek,, cogu zaman gec kaldım otobuse yetısemedım,taksıyle gıdıyım laf söz olmasın demek,,, o zaman taksı parası versınler,, olmazmı..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Öncelikle Aretias isimli üyeyi kullandığı kelimeler ve tavrını itici bulduğumu belirtmek istiyorum.

Alparslan kardeş;
    Sendikalı olduğunuzu belirtmişsiniz. Yol parası da tüm sosyal haklar gibi toplu iş sözleşmesi ile güvence altına alınmıştır,size devletin ya da belediyenin sağladığı imkanlar işvereninizi hiçbir şekilde ilgilendirmez.sendika yöneticilerine durumu anlatın.
    Zamanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi de böyle bir uygulamaya giderek aynı gerekçeyle engelilerin yol parasını kesti.
    Sendikanın görüşmeleri de sonuç vermeyince sendika avukatlarına vekalet vererek konuyu yargıya taşıdık.
    Mahkeme bizi haklı buldu ve bu arada geçen 3 yılın yol parasını da geriye dönük aldık.

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    81
    Blog Mesajları
    2

bu hakkı bizlere devletimiz sunmuş iş yerleri diger çalışanlarına yol ücreti veriyorsa sizede vermeli ,bu haksızlık yada yolsuzluk deyildir...

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Merhabalar arkadaşlar burada Ufukalp ve levent dkm arkadaşıma katılıyorum, yol parasının ödenmesi gerekiyor, ödenmemesinin yani kesinti yapılmasının tek bir nedeni olabilir, örneğin iş verenin tahsis ettiği personel servisinden yararlanıyorsan veya yararlanmak istediğini beyan edersen, bu yol parasını senden keserler, başka bir şekilde kesemezler.
    Sonuç olarak işyeri servisi kullanmıyorsan yol parasının da sana ödenmesi gerekiyor. Ödenmiyorsa hukuksal hakkını arıyacaksın.

Askıda Üyelik
    juliet35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Ben 2 kere iş değiştidim.. İkiside kurumsal şirketlerdi.. engelli kartım olmasına rağmen yol parası aldım.. bu sizin yasal hakkınızdır.. hiçbir iş yeri sen otobüslere bedava biniyorsun yol parası vermem diyemez...

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sizin yasal hakkınız

sizin dolmuşa binmeyeceğinizin paralıya binmeyeceğinizin garantisi yok yeri geldiğinde paralıya biniyoruz

diyen müdüre bunu dediğinizde sorun çözülür

Üye
    keyvan Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle yazılan eleştirici yorumları şiddetle kınıyorum...
    Arkadaşlar bu bir haktır ve işverene verilen degil engelliye verilen haktır. İş veren işe girerken yol ve yemek veriyorsa bunu senin engelli kartından sermayesine katkı yapamaz nasıl bir ideolojide yorum yazmışlar anlamıyorum engellinin hakkı kendine saklıdır isverene katkı için degil engelliyi madur etmemek adına verilir o kart çok sinirlendim gerçekten .Benim iş yerim yarı servis kullandırıyor ve tam akbil parası ödüyor bana kalkıp diyemez senin bedava kartın var onu kullan o benim artım olsun şu eksik verilen hakların yanında yanlışmıyım ???

Üye
    KYUZA Avatarı

Gerçek Adı
    ALPARSLAN
    Son Giriş
    26.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle hepinize tşk ediyorum o kendini bilmez arkadasın yaptıgı eleştiriye karsılık bana söylecek bişey bırakmadıgınız için...bugün durumu sendikaya ilettim sanki beni degil işyerini savunuyor bi anlam veremedim çogu konuda onları savundu,yol ücreti ile ilgili ise kesebilirler kesin bi karar çıksın disiplin toplansın dedi yorum yapmaktan kacındı fakat keserler dedi,kesinti yapılırsa hakkımı nasıl arayabilirim emsal karar olan varmı elinde???benzer bi olay daha geçti basımdan 3ay önce ameliyat oldum 10 gün hastanede yattım 20 günde taburcu olduktan sonra rapor verdiler,sendika anlasmasında normal ması verilir kesintisiz,daha sonra personel aldıgı rapor ücretini işyerine verir deniliyor fakat işyeri bana 10 gün yattıgın süreyi sgk ödemiyor diyerek 10gün kesinti yaptı sigortamıda 20gün ödeme yaptılar,rapor ücretini verirken bize 20 günlük ücret getireceksin dediler,ücreti aldım bankadan 20 günlük nekadar vermem gerekiyor dedim hesap kitap yaptı elimdeki makbuza baktı ücretin tamamını istedi sgk ödemiyor dedi,bende garanti olsun die sgk ya mail atmıstım iş yeri böyle böyle söylüyor 20 günün ücreti nekadar yattıgım 10günün ücreti nekadar die,sgk bana dönüs yaptı 10güne sukadar 20günü şukadar die elimde yazılı belge var,sözlü olarak kabul edemem yazılı belge varsa göster dedi işyeri bana gelen maili gösterince 10gün ücreti verdiler bana elimde yazılı kanıt olmasa ve arastırmasam hakkım yenmişti.

Üye
    dünyalı Avatarı

Gerçek Adı
    efe
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    4

işe bak ya iddaadan para tutturdum desen maaşta vermez bunlar o sendikacıyada ayrıca sövdüm işverenin 150 lirasının avukatlığını yapmış

Üye
    KYUZA Avatarı

Gerçek Adı
    ALPARSLAN
    Son Giriş
    26.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aynen öyle çok güzel bi konuya degindin verdigin örnek ile yüregine saglık...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon