Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    @dilek_ Avatarı

    Gerçek Adı
    Dilek
    Üyelik Tarihi
    14.01-2012
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    00:32
    Yaşadığı Yer
    The City of Angels
    Mesaj
    37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Asaletim onanmamasına rağmen tayin isteyebilir miyim acaba?
    Tesekkürler..

  2. #2
    Üye
    karargahx Avatarı

    Üyelik Tarihi
    11.12-2013
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Mesaj
    621
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    İstersinde kabul ederlermi bilemem

    Aday olarak atanmış Devlet memurunun adaylık süresi bir yıldan az iki yıldan çok olamaz ve bu süre içinde aday memurun başka kurumlaranakli yapılamaz."
    Becayişin hangi kurumlar arasında yapılacağına ilişkin olarak ise 657 sayılı Kanunun 73. maddesinde şu hüküm yer almaktadır:
    "Aynı Kurumun başka başka yerlerde bulunan aynı sınıftaki memurları, karşılıklı olarak yer değiştirme suretiyle atanmalarını isteyebilirler. Bu isteğin yerine getirilmesi atamaya yetkili amirlerince uygun bulunmasına bağlıdır."
    KAMU KURUMU NE DEMEKTİR?
    TÜZEL KİŞİLİĞİN ÖNEMİ
    Belirli bir kamu hizmetinin yerine getirilmesi amacıyla kurulmuş kamu tuzel kisisine kamu kurumu denmektedir.Anayasamızın 123'üncü maddesine göre, "İdare, kuruluş ve görevleriyle bir bütündür ve kanunla düzenlenir. ..Kamu tüzelkişiliği, ancak kanunla veya kanunun açıkça verdiği yetkiye dayanılarak kurulur."
    Bu çerçevede idari faaliyette bulunan her kamu kurumunun bir teşkilat kanunu bulunmakta olup, bu kamu kurumlarının aynı zamanda birer tüzel kişiliği bulunmaktadır. Teşkilat kanunu veya KHK'sı olmayan bir kamu kurumu bulunmamaktadır.
    Kamu kurumları, teşkilat kanunlarında, ana hizmet, danışma ve denetim ve yardımcı hizmet birimleri şeklinde düzenlenmektedir. Örneğin Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Maliye Bakanlığının bir ana hizmet birimidir. Bu husus, Maliye Bakanlığının teşkilat kanununda düzenlenmiştir. Bu nedenle Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı bağlamında "aynı kurum"dur. Ancak Milli Piyango Genel Müdürlüğü ayrı bir teşkilat Kanunu ile düzenlendiğinden ve ayrı bir tüzel kişiliği olduğundan "başkabir kurumdur."
    Bir örnek daha verecek olursak; Başbakanlık, 3056 sayılı Teşkilat Kanunu ile düzenlenmiştir. Ancak, Başbakanlığa bağlı olmasına rağmen Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı ayrı bir teşkilat kanunu ile ve ayrı bir tüzel kişilikolarak düzenlendiğinden, Başbakanlığa göre "başka bir kurumdur".


    Baska kuruma gecemessın ama kurum içi transfer olabilir diyor.

  3. #3
    Üye
    @dilek_ Avatarı

    Gerçek Adı
    Dilek
    Üyelik Tarihi
    14.01-2012
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    00:32
    Yaşadığı Yer
    The City of Angels
    Mesaj
    37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Tamam bende kurum ici transfer istiyorum zaten!

  4. #4
    Üye
    *Miray* Avatarı

    Üyelik Tarihi
    22.09-2011
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Mesaj
    2.350
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Hangi kurumda çalışıyorsunuz?

  5. #5
    Üye
    @dilek_ Avatarı

    Gerçek Adı
    Dilek
    Üyelik Tarihi
    14.01-2012
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    00:32
    Yaşadığı Yer
    The City of Angels
    Mesaj
    37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    icisleri bakanlığı

  6. #6
    Üye
    suskun25 Avatarı

    Gerçek Adı
    abdullah
    Üyelik Tarihi
    25.02-2013
    Son Giriş
    01.09-2015
    Saat
    11:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Mesaj
    27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    arkadaslar benim asaletim onaylandı benim kurum içi tayin olma durumum vardı birde ben cezaevinde çalışıyorum tayin istediğim yerdeki cezaevi kapanacak adalet bakanlığına bağlı oldugumuz için adliyeye geciş hakkım vardı bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ...

  7. #7
    Üye
    TARIK TOMA Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.07-2013
    Son Giriş
    16.09-2016
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    ŞIRNAK
    Mesaj
    34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aday memurluğu süresi ve 1 yılı dolan ve özürlü olan bir memur da mı istese tâyin isteyemiyor?Hani özürlü memura 1 defâya mahsus tâyin hakkı vardı diye biliyorum da...