Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emrecakmak Avatarı

Son Giriş
    27.03-2014
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba..

benim sıkıntılı bir durumum var bilgisi olan yada kesin bilgiyi nereden alacağımı bilen yardımcı olabilen olursa çok sevinirim..

benim sağ gözüm geçirdiğim bir kaza sonucunda tamamen görmüyor. bunun çocukluktan beri sıkıntısını yaşamadım fakat iş hayatına atılmaya karar verince başladı sıkıntı. engelli raporu almam gerektiğini öğrendim ve başvurdum % 25 lik bir rapor verdiler
    fakat bu hiç bir anlama gelmiyormuş % 40 almak gerekiyormuş

2 yıl kadar işsiz kaldım ne sağlam diyip işe aldılar ne de engelli bu durumdan dolayı psikolojik depresyon geçirdim bu durumda tekrar rapor aldım ve 2 yıl geçerli olan % 40 lık bir rapor verdiler böylece engelli sayılabiliyordum.

ÖMSS sınavı ilk yapıldığında başvurdum ve atandım. şu anda devlet memuru olarak çalışıyorum. Fakat rapor sürem bitti yakın zamanda raporumu yenileyeceğim depresif bir durum kalmadığından yeni raporum % 40 ın altında olacaktır.

benim sorum iyileşmiş olmamın memuriyetime bir zararı olur mu ? ya da raporum düştüğü için beni sağlam kadrosuna alırlar mı? işten çıkartma diye bir şey söz konusu olabilir mi ?

Bilgisi olan yada kesin şurdan bilgi alabilirsin diyen varsa şimdiden çok teşekkür ederim..

Üye
    umuthan Avatarı

Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kazanılmış hakdan geri dönüş olmaz kurumunuz hangisi? Kurumunuzun sizden yeni bir rapor isteyeceğini hiç sanmıyorum zaten, ayrıca özürlü kadrosundan sağlam kadrosuna geçme gibi bi durum söz konusu olmaz bunun çok örnekleri var.Bende kamu kuruluşunda görevliyim.Üye olduğunuz sendika varsa hukuk servisini arayıp sorabilirsiniz?Kuurmunuz rapor istiyorsa istemiyorsa durgun olan suyu bulandırmayın amirlerinizin aklına getirmeyin.

Üye
    emrecakmak Avatarı

Son Giriş
    27.03-2014
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

amirlerim ile bu konuyu ilk işe başladığımda paylaşmıştım konuyla alakalı bilgileri var kurum bana bir tebligat yada herhangi bir şey sözlü olarak iletmedi fakat asaletimi almadığım için sıkıntı olabileceğini düşündüm yani raporumu yeniledikten sonra kurumla paylaşmayı düşünmüştüm %40 ın altında olursa rapor kurumla paylaşmamam suç teşkil eder mi ? daha sonra bu konuyla ilgilide sıkıntı yaşamam değil mi?

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sizden artık rapor ıstenilmez ama pskiyatrı olarak sorununuz var. psikiyatri hastalık iyileşme hiç bir şekilde söz konusu değil. hastalık bır müddet sonra geri dönebiliyor.. sizin bunu bilmenız lazım..