Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zeliha nur Avatarı

Son Giriş
    01.11-2013
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar benim bi arkadaşım 3 ay önce elde tutulur bir suç olmadığı halde işten çıkarılacaktı daha sonra çıkarmayıp ücretli izine verdiler daha sonra izin bittikten sonra çalıştığı yerin yıkamasında çalıştırmaya başladılar ve sadece benim arkdaşım değil yanında da 5 arkadaşıyla birlikte bunu yaptılar
    daha sonra benim arkadaşım işe gideceğinden 1 gün önce gece alkollüymüş ve sabahta işe 1 saat geç gitmiş sonra orda yıkamaya gelen arabalar olmadığı için biraz uyumak için arabaya gitmiş ve biraz uyumuş
    1 sat falan daha sonra hakkında tutanak tutulmuş imzalayanlar da yıkamada beraber çalıştığı işten beraber çıktığı arkadaşlarmış ,

benim sizden istediğim sizce arkadaşım bu durumda tazminat alabilir mi ? ve arkadaşım orda 17 yıldır çalışıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Tekrarlanmadığı sürece bu durum işten atılmaya kadar gitmez. Ama işveren işine son verirse, tazminatı de ödemek zorunda kalır. Arkadaşınız aleyhinde olabilecek hiç bir şeye imza atmasın...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşınız 17 yıldır kesintisiz o işyerinde çalıştığına göre 3600 gün primi de fazlasıyla doldurmuş,kendi isteğiyle ayrılsa bile tazminat hakkını elde etmiştir.
    Olanlardan dolayı rahatsızsa sgk dan kıdem tazminatı yazısı alarak işverenden tazminatını alıp kendisi de bırakabilir işi.