Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ForeverCeo Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar benzer bir konu göremediğim için bu başlık altında kendim açmak istedim.

Benim yüzde 42 raporum var ve vergi indirimi işlemim olumlu sonuçlandı. 6 yıldır özel bir şirkette çalışıyorum. Resmi ve dini tatillerde çalışmak durumunda bırakılıyorum. Fazla mesai ücreti ödeseler de ben tatil günlerinde çalışmak istemiyorum. Misal izin günüm Cuma ama ben Pazar günleri izin kullanmak istiyorum. Benim şirketten bunları talep etmek için yasal hakkım var mıdır? Haricinde ne gibi yasal haklara sahibim?

Bilgisi olanlar paylaşım yaparsa sevinirim. Gün itibariyle iyi bayramlar...

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hiç bi hakka sahip değil değilsin engelliysen bide kendini savunamıyorsan gelen vurur giden vurur özel sektördekiler insan değil çakal hepsi kurtlar sofrası sende kuzusun ))

Yasaklı Üye
    STAY Avatarı

Son Giriş
    20.03-2015
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    olympus mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslinda cok haklara sahipsinde ama adi ustunde özel sektörDe uygulayan yok. Genellikle engelli kişileri normal kişilerle denk tutanimi ararsin , hakkını aradigin zaman kapı şu tarafta diyenlerimi ararsin var oglu var. Fazla calışma konusuna gelince;

- İş sözleşmesi veya toplu iş sözleşmesi ile önceden veya sonradan fazla çalışmayı kabul etmiş olsalar bile sağlıklarının elvermediği işyeri hekiminin veya Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı hekiminin, bunların bulunmadığı yerlerde herhangi bir hekimin raporu ile belgelenen işçiler (Fazla Çalışma Yön. md. 8/b) fazla çalışma yapamaz.

Arkadaşım iş yerine bunu söylereyerk fazla calışmaktan kurtulmuştu.

Üye
    ForeverCeo Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim çalıştığım şirket Ankara'da SGK Genel Merkez Binasının dibinde olduğu için hak yemeye teşebbüs edemezler. Yeterki haklarımız neler onu bilelim.

STAY;
    Burada fazla çalışmaktan kastınız tam olarak nedir? Resmi ve dini bayramlarda çalıştırılıyor olmak mı yoksa günlük çalışma saatinin ardından fazla mesaiye bırakılmak mı?

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    özel sektörde pek hakkınız olduğu söylenemez çoğu engelli çalıştırma zorunluğu olduğu için işe alıyorlar sonrada sağlıklı gibiymişsin gibi her işi bekliyorlar hatta benim işyeri doktorunun gece çalışamaz raporu rağmen beni gece vardiyasında çalıştırmak için baskı yapıyorlar