Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar hepimiz kamuda ve ozel sektörde engelli kadrosunda çalışmaktayız
    ben engelli memurum sormak istedigim kamuda engelli memurların haklarının ihlal edildiği durumlarda nasıl davranılmalı nereye başvurulmalı izlenilmesi gereken yollar nelerdir bunları sormak paylaşmak öğrenmek öğretmek istiyorum bilgisi olan herkezin paylaşımlarını bekliyorum

-örneğin bir engelli memur idari izinli sayıldığı kar tatilleri veya engelller haftasının ilk gunu verilen idari izinde çalıştırılmaya zorlanan izin verilmeyen engelli kişi ne yapmalı
    -örneğin engellinin kapasitesini çok çok aşan iş yükü ile görevlendirilmiş o iş yerinde normal statüde çalışanlardan fazla iş yaptırılmaya zorlanan bir engelli kişi ne yapmalı
    -örneğin engelli normal ayırımı yapmayan kurum hakkında ne yapılmalı
    -örneğin şefi,amiri,müdürü,komple kurumu aynı kafada olan kamu kurumunda çalışan engelli ne yapmalı nereye başvurmalı

bu örnekler ve problemler kalem kalem çoğaltılabilir arkadaşlar aklınıza gelen hem problemleri hemde yapılması gereken izlenmesi gereken çözüm yollarını yazmanızı paylaşmanızı bekliyorum teşekurler.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar

öncelikle kendimde bir kamu personeli oldugumu belirterek şu memurları içinde bende olmak kayıdıyla haşlamam lazım sonrada çözümü anlatayım )

1 ) kamu da çalışan kişilerin % 95 embesile kurban olsun
    2 ) memurlar görerek ögrenir kanun okumayı bilmezler
    3 ) kanun okumayı bilenlerin % 75 i anlayış özürlü sağlam kişilerdir
    4 ) üstlerinden biri laf söyleyecek diye ödleri kopar ( ama vatandaşa aslan kesilirler )
    5 ) herşeyi bilen ama aslında hiçbirşey bilmeyen canlılardı

bu yukarıda saydığım şeyler bizim toplumun genelinde vardır memur olunca belirgenleşir )

çözüm ise

memurların en korktugu şey yani üstleri ve yazılı belgelerdir . kıssacası hakkımızı isterken sözlü bir istemde bulunup tartışma yapmak yerine yazılı olarak kurumdan bilgi istemekle yaparsak sorun çözülür bu hep böyle olmuştur. gelen yazıyı hoplaya hoplaya yerine getirirler

saygılar sunarım

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    güzel cevap eline sağlık Dadaş..
    evet arkadaşım kamu lafla iş yapmaz yaz dilekçeni önce amirine, olumlu olmazsa üst amirine derken devlet içinde ki amir hiyerarşisine uyman lazım..bimer e bile direk yazmak aslında üstüne gidilse bu silsileye uyulmadığı için ceza gerektirir. ha hepsinden sonuç alamadın mı o zaman başvurduğun tüm makamların tarih ve sayısını vererek yaz Bimere ve bağlı olduğun kurumun denetim hizmetleri daire başkanlığına.