Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    avgan Avatarı

Gerçek Adı
    engin aslan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    24

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlarım bir konuda bir fikir yönlendirmnize ihtiyacım var

sol bacaktan dolayı özürüm var. pola sekeli meneljit % 40 raporum var. belediyenin kendi şirketinde kamuda çalısıyorum. çalıştığım yer bir çağrı merkezi gece çalısıyorum 12 saat çalışmak zorunda kalıyorum ve beni haliyle zorluyor. hem bel hem de bacağım ağrıyor. bir de sinirsel olarak çalıştığım çağrı merkezi pek sağlıklı deyil sitres tavan yapmış durumda vitiligo halk diliyle ala hastalığı da cıktı çözümü yok tedavisi istemediğim bir yer evime 100 metre bölge müdürlüğü var orası olsa gündüz çalışma şansımız olsa bu kadar yıpranmıyacağız
    nasıl bir çözüm olur gece ve 12 saat olan çalışma şekli beni yoruyor bu kanunda varmıdır ne yapmam lazım öneri yada yasa

şimdiden teşekkürler cevap için.

Üye
    okens Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

1. Gece Kavramı

İş Kanununa göre, çalışma hayatında "gece" en geç saat 20.00'de başlayarak en erken saat 06.00'ya kadar geçen ve her halde en fazla on bir saat süren dönemdir(İşK.m.69 f.1)

2. Gece Çalışma Süresi
    İşçilerin gece çalışmaları 7,5 saati geçemez. Gece işinde günlük çalışma süresinin azami 7,5 saatle sınırlandırılmış bulundurulmasından, bu dönemde çalışan işçilere fazla çalışma yaptırılamayacağı sonucu çıkmaktadır. Ancak koşulları oluşmuşsa, gece süresinde zorunlu nedenlerde ve/veya olağanüstü hallerde fazla çalışma yapılabilmektedir.

-ALINTIDIR.-

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özel sektörde işler yasaların öngördüğü şekilde yürümüyor çoğu zaman! Siz kişisel ilişkilerinizle üstlerinize durumu aktarıp isteklerinizi sıralayın. Kabul görürse ne ala. Aksi halde yasal gerekçelerle çok zor! Bir bahanesini bulup işten çıkartma yoluna giderler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...