Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meticilous Avatarı

Son Giriş
    12.12-2013
    Saat
    07:15
    Yaşadığı Yer
    Hakkari
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öğretmenlikte 2. senem. Hakkari'de zorunlu hizmetimi ifa ediyorum. Bu sene ms rahatsızlığım olduğunu öğrendim. Burada nöroloji doktoru var, fakat ms polikliniği yok.
    1- Acaba bu Temmuz'da sağlık özrümden dolayı tayin isteme hakkım var mı?
    2- İstersem hangi gerekçeyi beyan etmeliyim veya nasıl bir belge, rapor vs. ibraz etmeliyim? Usül nedir?
    Bunun benzeri durum yaşamış veya tanık olmuş arkadaşlarımın fikirlerine çok ihtiyacım var.

Üye
    anestezi18 Avatarı

Gerçek Adı
    alihan
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    ankara şuan yozgattayım
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun.Hastalığınızda iklim,çalışma koşulları,stres çok önemli.Hakkari sizin hastalığınızı götürecek bir il değil.Tam teşekküllü bir hastaneden nöroloji doktorunun tek imzalı durum bildirir raporu sağlık mazereti ataması için yeter.Atama istediğiniz ilde eğitim araşt.yada üniversite hastanesi olursa atanmanız daha kolay olur.Eğer memleketinize tayin isterseniz rapora aile desteğide gereklidir ibaresi ekletirseniz daha iyi olur.

Üye
    SABO Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    11:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende adanadan artvine atandım.tam teşekkülü devlet hastanesi var da kalp pili ölçümü,ameliyatı yapılmıyor.tayin isteyecem ancak süreç nedir bilen varsa daha önce dilekçe,rapor gibi işlemlerini nasıl yaptığını yazar mı?

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

önce hastalığınızı sağlık kurulu raporuyla belgelendirebileceksiniz sonra bulunduğunuz ilin devlet hastahanesine gidip tedavi olacağınız bölümün orada olmadığı hakkında yazı ve onay alacaksınız sonra o belglere dilekçenizi ekleyip tayin isteyeceksiniz ben yaptım olumlu yaklaştılar...

Üye
    SABO Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çalıştığım ilde ki hastaneden rapor almam gerektiği değil ameliyat,tedavi gördüğüm hastaneden rapor almamın gerektiğini söylediler.ayrıca süreç ne kadar sürüyor şu an artvindeyim 2/3 ay sürüyorsa eve yerleşmem gereki çünkü otele para yetişmiyor.

Üye
    meticilous Avatarı

Son Giriş
    12.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hakkari
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anestezi18;

Cevabınız için teşekkürler. Bu raporun içeriğine neler yazılmalı? Bir örneği falan var mı? Bir de heyet raporu falan daha etkili olmaz mı ki?

Üye
    botanik_3727 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayati tehlike durumu söz konusu ise evet alabilirsiniz fakat şöyle bir durum daha var zorunlu hizmete tabii memur zorunlu hizmet bölgesine gidebilir sadece aynı hizmet bölgesine isteyebilirsin işe girişte verilen raporunda türkiyenin heryerinde çalışabilir ibaresi varsa sıkıntı çıkarabilirler farklı rapor isterler sağlık sebebinden ötürü geçmiş olsun

Üye
    -gökçe- Avatarı

Son Giriş
    25.10-2014
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama şöyle bişide var ms hastası olduğunu bu yıl öğrenmiş demkki atandığında böyle bi rahatsızlığı yoktu sonradan oldu

Üye
    botanik_3727 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende meb personeliyim aday memurken dahi - kendim değil eşim için ewing s.a. vardı - tayin istemiştim şehir merkezine 70 km idi ki şehir merkezine değil iller arası almıştım zorlarsan alırsın hayırlısı ne diyeyim ama 657 açık bulunduğu yerde kendi veya bakmakla yükümlü olduğu kişinin sağlığı tehlikeye girecekse tayin hakkı doğar

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
    ÖĞRETMENLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ

Özür durumuna bağlı yer değiştirmelerMADDE 23- (1) Öğretmenlerin sağlık, eş ve öğrenim durumu özürleri nedeniyle aşağıda belirtilen şartlarda yer değiştirme suretiyle atamaları yapılabilir. Bu özürler nedeniyle yer değişikliği istekleri, hizmet ve özür gereklerinin birlikte karşılanması temelinde değerlendirilir.a)Sağlık durumu özrü: Öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğünün bulunup bulunmadığı veya bulundukları görev yerinde, yerleşim yerinde ya da ilde çalışmaları gereken süreyi tamamlayıp tamamlamadıklarına bakılmaksızın bu özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilmesi için; kendisinin, eşinin, ana, baba ve çocuklarından biri ile yargı kararıyla vasi tayin edilmesi kaydıyla kardeşinin uzun süreli tedaviyi gerektiren bir hastalığa yakalandığını son altı ay içinde hastanelerden alınmış sağlık kurulu raporuyla belgelendirmesi gerekmektedir.Sağlık kurulu raporlarında belirtilen hastalığın tedavisi ve takipleri için hangi şartların gerektiğini hastalığın tedavisi süresince hastanın ve ailesinin bakım ve desteğine ihtiyaç olup olmadığının hastanelerce belirtilmesi şarttır.Ayrıca, sağlık kurulu raporunda belirtilen hastalığın öğretmenin görevli olduğu veya atandığı ildeki sağlık kurumlarınca tedavisinin yapılıp yapılamayacağı hususunda il sağlık müdürlüklerinden alınacak görüşe dayanılarak öğretmenlerin görev yerlerinin değiştirilmesi veya yerinde kalabilmesi belirlenir.İbraz edilen sağlık kurulu raporlarının uygunluğu hususunda tereddüte düşülmesi hâlinde, 10/9/1982 tarihli ve 8/5318 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliğinin 29 uncu maddesi hükümlerine göre incelettirilir.Sağlık durumu özrü kapsamında yapılacak yer değiştirmelerde bu Yönetmeliğin yer değiştirme dönemine ilişkin hükümleri uygulanmaz.Bu kapsamda yer değiştirme isteğinde bulunacaklardan aşağıdaki belgeler istenir;1) Yer Değiştirme Formu ,2) Başvuru tarihi itibarıyla son altı ay içinde tam teşekküllü hastanelerden alınmış sağlık kurulu raporu,3) Raporun eşine, anne, baba ve çocuklarından birine veya kardeşine ait olması hâlinde vukuatlı nüfus kayıt örneği,4) Kardeşine vasi tayin edilenlerden mahkeme kararı.

ben hizmetli kadrosunda ve aday memur iken bu madde gereği tayinimi almıştım inş'Allah hayırlısıyla sende alırsın geçmiş olsun

Üye
    SABO Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

botanik süreç ne kadar di çok bekledin mi tayin için?rapor kaç günde sonuçlandı il belirttin mi?cevap verebilir misin?

Üye
    botanik_3727 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

15 gün kadar süğrer elden takibini yaparsan hemen ben elden takip ettim sakaryadan gaziantep 2 hafta kadar aldı fakat makam makm ilerle okula ver orası olur olmaz versin sonra ilçeye sonra ile sonra vali yardımcısına çık olmadı bakanlık makam atlarsanda kıl birine çatarsan kınama alanlar var silsileyi takip ettim diyebilmen için gerekirse ben başvurumu yaptım olumlu olmadı dersin raporu hacettepede takip ediliyodu eşim her gitmeye alıyodum zaten teşekküllü hastaneyse takibini yaapan birim hemen verir canını sıkma hakkıını da ara yol harcınıda unutma il belirttim evet kadrom hizmetli olduğu için okul bile belirtebiliyorum mesela gaziantep bilmem ne okulu kadro durumu öncelikle bakılmak üzere diye yazınca öncelikle orası bakılır yok sadece nokta atış yazarsan şu birime diye orada yer yoksa atama uygun kadro yok diye reddedilir direk il yazarsan o piti piti olur tombala hayırlı olsun acil şifalar

Üye
    SABO Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eyvallah adanadan alırım raoru gıda tarım il de çalışıyorum il seçeneklerinin hepsini doldururum.20 haziran evlilik günüm yol harcırahı almam için ikametgahı almam gerekiyor mu artvine yoksa ikamet adresim adana da kalsınmı?5-6 il yazarım su ürünleri tekniker kadrosu diye onlar da tedavi olabileceğim yer olur doğrusu bu sanırım.

Üye
    botanik_3727 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlısı olsun

Üye
    meticilous Avatarı

Son Giriş
    12.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hakkari
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

botanik_3727;

Cevap için teşekkürler. Fakat bu kayıt nereden çıktı? Üniversite hastanesi olan diyelim konya gibi bir ile tayin istesem olmaz mı? İlla oranın zorunlu hizmet sayılan yerine mi istemeliyim?

Üye
    SABO Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bnde aynı şeyi düşünüyorum.adana mersin konya izmir antalya hatay gibi üniversite hastanesi olan yerlere gitmemiz gerekiyor.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon