Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yunus_can Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus
    Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    09:43
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar

% 50 oranında hafif işlerde çalışır engelli sağlık kurulu raporuyla Ankara üniversitesinin açmış olduğu engelli memur sınavını 26.06.2000 tarihinde kazanarak Rektörlüğe bağlı fakülteye ilk kez memur olarak atamam yapıldı. Fakülte dekanlığı engelimden dolayı danışma biriminde görevlendirildim.
    Fakülte 23.05.2013 tarihinde bilgim dışında rektörlüğe gizli olarak başka birimlerde görevlendirmem üzere yazı yazmış. Rektörlükden yazının cevabı 06.06.2013 tarihinde fakülte personel işlerine gelmiş. 07.06.2013 tarihine kadar bilgim yoktu Fakülte dekan yardımcısı makamına çağırdı. Seni üniversitenin başka biriminde görevlendirdik dedi. bu kusurum mu oldu acaba dedim. hayır bir kusurun yok sicilinde temiz o birimin memur ihtiyacı varmış biz de seni tavsiye ettik gönderiyoruz dedi.

Görevlendirildiğim yere baktım evime uzak dedim. gönderildiğin birime bağlı evine yakın şubesi var dedi. birime git evine yakın şubede çalışmak istediğini birimin müdürüne söyle dedi. önce evime yakın şubesi olup olmadığını öğrenmek için araştırma yaptım öğle bir şube olmadığını gördüm. Görevlendirildiğim kuruma gittim bir hayli uzak bir yerde gitmek gelmekde sıkıntılı. kurumun müdürüyle görüştüm evime yakın bir yerde başka şubelerinin olup olmadığını sordum hayır bizim buradan başka birimimiz şubemiz yok dedi. muhasebe biliyormusunuz dedi hayır ben sadece fakültede engelli olarak danışma memurluğu görevi yaptım dedim. biz kurum olarak rektörlükden engelli memur talebinde bulunmadık dedi. Ayrıca buranın işi yoğun ve ağırdır dedi. Ayrıca 10.06.2013 pazartesi gününden itibaren geldiğin fakülteden 1 saat önce sabah mesaiye geleceksin buranın mesaisi farklı dedi. oradan ayrıldım.

bu haksızlığı gidermek için evime yakın birimlerde ve sağlığımı bozmayacak birimlerde görevlendirilmek için rektör yardımcısı sekreterliğini aradım rektör yardımcısıyla konuşmak için randevu talep ettim. rektör yardımcısının iş programı 2 hafta süreyle yoğunmuş randevu verme durumunun olmadığını söyledi
    sonra çalıştığım kampüste etkinlik vardı orada rektör yardımcısını gördüm ayak üstü haksızlığa uğradığımı evime uzak yere sürgün edildiğimi kendisinden evime yakın birimlerde görev yapmam için destekde bulunmasını istedim. işlerim çok yoğun dedi sadece.

umudum hiç kalmadı. sonra bimere yazdım cevap bekliyorum.

sizler bu konuda görüşlerini tavsiyelerinizi belirtirseniz sevinirim arkadaşlar. Teşekkürler

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Sendikaya üye değil misiniz ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Elinizdeki rapora istinaden bu görevlendirmenin sağlığınızı zora sokacağını belirtip yazılı bir dilekçeyle görevlendirmenin iptalini isteyin bence.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kuntakinte Avatarı

Son Giriş
    28.11-2013
    Saat
    17:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yapabileceğin 3 aşama var. birincisi dilekçe ile kurumuna başvurup Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik te yer alan özürlülerin çalıştırılabilecekleriyle ilgili hüküm gereğince görevlendirmenin iptalini istemek(eger sendika üyesi isen onların desteğinide bu aşamada isteyebilirsin). ikincisi kamu denetçiliği kurumuna başvurmak ve son olarakta yargıya başvurmak.

Üye
    yunus_can Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus
    Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    09:43
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Bimere 08.06.2013 tarihinde yazdım bügün 24.06.2013 daha bimerden cevap alamadım Bimerin yazdığı kurumlar
    BİMER 08.06.2013 BİMER
    YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI(YÖK) 10.06.2013 BİMER
    PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI 10.06.2013 YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI(YÖK)
    PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI 10.06.2013 İDARİ PERSONEL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
    İDARİ PERSONEL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 10.06.2013 PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI
    HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ 11.06.2013 PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI
    ANKARA ÜNİVERSİTESİ 12.06.2013 HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ

Araştırdığım kadarıyla Bimere direkt olarak yazmanın cezası varmış silsile yoluyla amirlere başvurulmadığı için kınama cezası alma ihtimali varmış.
    Ayrıca sendikaya üyeyim ve sendikayada gittim. sendika avukat sağladığını dava kaybedilirse dosya masraflarının davacıya ait olacağını ve idare mahkemesinden ancak 6 ay belki daha fazla sürede dava sonuçlanabileceğini söylediler. Üniversitenin rektörlüğüne görev yerime iade edilmem için dilekçe yazmıştım bugün cevap yazmışlar bireysel olarak başvuruların kabul olmayacağını ancak 13/b ile görevlendirildiğim kurumun oluru alınarak ve rektörlüğe talep dilekçesi tekrar yazılıp gönderilirse rektörlük eleman ihtiyacı olan yere göndereceğini belirtmiş. üniversitenin çok uzak birimleri var ve o birimlerin eleman ihtiyacı var evime yakın birimi isterken daha dahada uzak birimlere gönderileceğimi düşünüyorum. Aslında bu işin tek ve hızlı çözüm yolu rektörlük idare kısmında tanıdık bir akademisyenin olması. Malesef öyle bir tanıdığım yani torpilim yok.

Üye
    hunuhu Avatarı

Gerçek Adı
    NUH
    Son Giriş
    18.07-2013
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sözleşmeli mi yokya kadrolu olarak mı atandınız göreve.. Eğer Ankara üniversitesi sizi sözleşmeli olarak işe almışsa yapılacak çok fazla bişey yok mutlaka sözleşmede görevlendirilmelere dair bi madde vardır.. Ama kardoluysanız idarenin verdiği red cevabıyla idari mahkemeye dava açabilirsiniz.. Kazanma ihtimalinizde yüksektir. İsteğiniz dışında görevlendirilmeler genelde bozuluyor.. Ayrıca BİMER e yaptığınız müracaatla şikayet tarzı birşeyse idare ile daha fazla aranız açılabilir ama soruşturma geçirmezsiniz Sadece işiniz yokuşa sürülür. Maalesef