Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    myratyilmaz Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhaba
    MEB'de öğretmenim. Sınıf kontrolünde acze düştüğüm için ceza almak üzereyim. 13 yıllık İng. öğretmeniyim. 4 yıl anadolu lisesinde çalıştıktan sonra ilköğretime geldim. Akademik başarısı düşük olan bazı öğrencilerin sınıf içi taşkınlıklarını engelleyemiyorum. Sonuç olarak bazı öğrencileri darp ettim ve şikayet edildim. Şimdi maaş kesimi cezası ile karşı karşıyayım. Sorum şu.

1- Ben ceza alsam bile öğencilerden bazıları taşkınlıklarına devam edecek. Ben kısmi görme engelliyim. İhtimal ki öğrenciler göz temasını yeterince kuramadığım için taşkınlığa başlıyorlar ve buna da devam edecekler Bu da benim bundan sonra ceza almam anlamına geliyor. Öğrencileri kontrol etmek için ne yapabilirim?

2- Ders ücreti kaybı olmaksızın MEB'de çalışılacak ilköğretimden başka bana uygun bir birim var mıdır? Soru hazırlama vb? Buralarda çalışırsam hak kaybına uğrar mıyım?

3- Normal yazı okumakta güçlük çekmiyorum. Göme engelliler okuluna tayin istemeyi düşünüyorum. Sizce nasıl olur?

Cevap verirken soru numaasını yazarsanız iyi olur.
    İyi günler

Üye
    basays Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aynı öğrencilerden diğer öğretmenlerde rahatsızdır muhtemelen ve idare ediyorlardır. Darp etmiş olmanızın haklı bir tarafı olmadığı için ceza alıyorsunuz. İlköğretimde tam çocukların ergenliğe geçiş aşamasında bazı öğrenciler sınırları gerçekten zorluyor. Aile sorunları olan çocuklar bunlar genellikle . Davranışınız engelinizden kaynaklanmıyor , mükemmelliyetçilik , geldiğiniz okulun anadolu lisesi olması yeni öğrencilerinizin haşarılıklarının düzeltebileceğiniz izlemini sunması size muhtemel. Diğer öğretmen arkadaşlarınız gibi yıllar içinde görmezden gelmeye alışacağınız için tutumunuz değişecek ve görevinizin üstesinden geleceksiniz meraklanmayın.
    şiddet haklıda olsanız sizi haksız duruma düşürür.
    sabırlı olursanız her yerde çalışabilirsiniz.