Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Uzun vadeli düşün bence. Devlette çalışmanın belli bir güvencesi var. Bekarsan , ileride evlendiğinde şartlar değişecek. Ben olsam bırakmazdım . Kendi hayatın kendi seçimin.

Üye
    mesafe4272 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tayin isteyebilirim tamam ama Ankarada ki kadro burdaki gibi olmayacaktır.Burda masabaşıyım ama Ankarada Ne iş yapacağım Hizmetli olarak malum.Kimse yanlış anlamasın istemem ama hala kararsızım.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Engelli hizmetlileri sorunları çığ gibi büyüyor buna el atmak zorundalar ve atacaklarda, Görevde yükselme sınavına girerek yüksele bilirsin, yine gündemde YHS personelinin 1 defaya mahsus GİH yapılması (toplu sözleşme görüşmelerinde 4. madde olarak listede yer aldı). Yine bir milletvekili YHS personelinin GİH olması için kanun teklifi verdi. Yine TYÇP çalışanlarından dolayı masa başı iş yapabilirsiniz., ayrıca engeliniz bedensel işleri yapmaya engel ise raporunuz ile yine masa başında çalışırsınız.

Üye
    mesafe4272 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: _deniz_ Mesajı Gör
    ya arkadasım şaka mı yapıyorsun mebi bırakıp ne işin var bankada
    MErhaba İlk sayfada yazdıklarımı okuyup ta mı yaptın bu değerlendirmeyi?

Üye
    karakabus_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Gişe elemanı, gişe memuru, banko asistanı kullanılan genel tabirlerdir. Bu kadrolara bankalar genellikle üniversitelerin işletme, iktisat, ekonomi gibi bölümlerinden 4 yıllık mezunları işe alır. Banko asistanlar, gişe elamanları ne iş yapar? Hesap açtırma, kapama, eft, havale, para yatırma ve çekme, çek senet işlemleri, döviz işlemleri gibi birçok operasyonel işlem yapılmaktadır. Banko asistanları, gişe elemanları performasına göre banka şube müdürlüğüne kadar yükselebilir, çalıştığı şubede sevilen, işini iyi yapan, performansı yüksek banko asistanları kariyer basamaklarında hızlıca yükselebilir. Banko asistanları, gişe elemanları ne kadar maaş alır? Başlangıç olarak 1200-1300 lira maaşla başlanır ancak , çalışanın performansına göre 3 yıl içerisinde iyi bir iyileştirme olur. (çift maaş, performans, sigorta vb. hariç..)

ama kendine güveniyorsan, yine de karar senin. bankaları biliyorsundur umarım. arı kovanı gibi kalabalık. yani rahat olamazsın.

Üye
    kalpsizsevgilim Avatarı

Gerçek Adı
    kalpsizsevgilim
    Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir yasıma daha girdim

allah bir gün bizede meb nasip eder mi ki

Üye
    mesafe4272 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çalışırsan eder arkadaşım 80 alan girdi çok zor değil

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

78.9 düz hesap 79 la girdim ben ve hiç çalışmadım sen birazda çalışırsan direkt memuriyet alırsın..

Üye
    orcunnn Avatarı

Gerçek Adı
    orcun orcun
    Son Giriş
    23.10-2015
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bende bankada çalışıyorum şubeler hiç göründüğü gibi değil kafayı yedirtirler sana birde gişedesin gün gelir sabah sandalyeye bir oturursun akşam çıkana kadar yerinden kalkamazsın akşam çıkış saatin belli olmaz birde gittiğin şube düzensiz bir şube ise akşam çıkış saatin belli olmaz, kasa da açık verdin mi ve açığıda bulamazsan cebinden ödersin, gişeye gelen insanlar senin sağlık problemi olduğunu bilmezler bazıları insan dışı davranırlar, belki maaş biraz iyi olabilir,16 maaş alabilirsin, sigorta, temettü filan biraz seni canlandırır ama MEb de 1-2 sene sıkarsın sonra tayin istersin yinede en iyisini sen bilirsin, ayrıca bankaya gelmeyi kafaya koyduysan şubeden önce Genel Müdürlükte bir birime gelmeye çalış en azından şubeye göre biraz daha iyidir müşteri ve para işi ile uğrasmazsın

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi ziraata gitmen senin açından sadece kısa vadede en fazla 6 ay kadar cazip gelebilir ama bencede uzun vadede düşün...
    ayrıca ankaraya tayinin çıksada eğer biraz pc ve gayretin olduktan sonra kimse seni masa başından almaz.
    ben 2 yıl sonra tayin alıp geldim memlekete çok zor bir ay geçirdim 12 saat temizlik falan sıkıntılar çok oldu sonra bir lise müdürüne durumu anlattım. tüm yazışmaları ekder mebbis tefbis kbs falan yaparım dedim beni kendi okuluna aldırdı... şimdi tüm işleri ben yapıom.
    müdür müdür yrd nerdeyse ekstra maaş verecekler burda kal die..
    onun için benim şahsi fikrim MEB de kalmandır...
    bence ii düşün...

Üye
    ucrun Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kardeşim iyi düşün ben de mebde yh'de çalışıyorum. Yanlış karar verme bak daha stajyermişsin galiba... Pişman olduktan sonra geri dönüşün zor olur ki zaten stajyer bir devlet memuru istifa ettikten sonra yanılmıyorsam 3 yıl boyunca bir devlet kadrosuna da giremiyor.

kalpsizsevgilim;
    Allah daha iyisini nasip eder inşaallah...

Üye
    mesafe4272 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ucrun;
    Usulune uygun istifa etmezsen 1 yıl.Yani 30 gün önceden haber vermezsen.Zaten gidersem dönmeyi unutacağım.Burda tabi siz haklı gibi duruyorsunuz ancak Ailemin yanına Ankaraya gitmek kira vermemek yemek derdinin olmaması benim gibi şeker hastası biri için cazip geliyor.Banka zor tamam ama hangi iş kolay.?Kararsızım artık kuyruğuna geldik.Hayırlısını diliyorum Rabbim inşallah hayırlı yoldan gitmemi nasip eyler.Dualarınızı esirgemeyin.Sağolun.

Üye
    sanem Avatarı

Son Giriş
    26.06-2014
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın derim..herkes arar bulamaz siz bulmuşsunuz bunuyorsunuz..üç kuruşun hesabını yapıp üç kuruş fazla alacağım diye ilerki hayatınızda ortada kalırsanız pişmanlığını çok yaşarsınız..sizi çağırmaları yarın orta da bırakmayacakları anlamına gelmiyor..Yazdıklarınızdan anlaşılan bankanın arayıpta bulamadığı asla vazgeçmeyeceği bir personelmişsiniz gibi ama işinizi ne kadar iyi yaparsanız yapın devlet dairesi değilse her an ortada bırakılabilirsiniz bir gün.ben de meb personeliyim 1700 alıyorum sizde bizden 50 tl az alıyorsunuz..Banka çok mu fazla veriyor sanki..700 tl masrafınızdan bahsediyorsunuz..700+425+110 = 1235 1650-1235=415 kalıyor elinizde buda sizi 1 yıl fazlasıyla idare eder..bankadan alacağınız 150 tl fazla maaş sizi ne kadar kurtarabilir ki..nereye giderseniz gidin bu masraf olacak..ailenizin yanına gidince eve katkı yapmayacakmısınız hangi taraftan bakarsanız bakın sonuçta o masrafınız olacak..şuan için tek sıkıntınız hastalığınız ama şuda varki bir başkasının bakımı olmadan yaşamayacağınız bir hastalık değil..İkinci bir insanın bakımına ihtiyacınız olmadan asaletinizi alana kadar 1 yıl idare edebileceğiniz bir hastalığınız var..Bana göre sizin sıkıntınız para değil kadronuzun hizmetli olmasından rahatsızsınız..Kafanızı üç kuruş hangisinden daha çok kar ederim diye düşünmek yerine hizmetli sınıfından memur kadrosuna nasıl geçerim hesabı yaparsanız daha karlı çıkarsınız..üstelik hizmetli sınıfı memurlardan daha rahat yan gel yat pozisyonunda...

Not:Biraz ağır konuştum, fazla yüklendim kusura bakmayın..herkesin arayıpta bulamadığı bir işi boşu boşuna kaybetmek için bu kadar çaba göstermenize dayanamadım..tekrar kusura bakmayın..

Üye
    mesafe4272 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanem;
    Hiç önemli değil böyle fikirlere ihtiyacım var düşüncelerinizi paylaştığınız için çok sağolun

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kimileri memur olmak için ne çabalar sarfeder, kimileri de memurluktan özel sektöre geçmek ister,bakış açısı, belki memur olmadan önce sizde memur çok olmayı çok istiyordunuz ama,gel gör ki,baktınız iş ortamların hemen hemen hepsi aynı,memurlukta sadece güzevence söz konusu başka hiçbir şey değil.itme, kakma,çekemezlik her şey orda da var iş ortamı değil mi hepsi aynı..
    Bence sabredin sonra çok pişman olabilirsiniz..

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon