Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    şimalsima Avatarı

Son Giriş
    02.05-2013
    Saat
    01:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    h raporluyum üniversite hastanesinde radyoloji teknikeri olarak çalışıyorum. çalıştığım yer çok yoğun olduğu için sağlık problemleri yaşadım daha sakin bir yerde görevlendirdiler aynı haklarımla şimdi tekrar bir görevlendirme çıkartarak acil serviste 15-23 saatleri arası en yoğun saatlerde çalışmamı istiyorlar üstelik başka bir şehirde ikamet ediyorum arası 1 saat olduğu için gidip geliyordum şimdi gece 12 de nasıl gider gelirim?

hem sağlık koşullarım hemde ulaşım koşulları yüzünden istemediğimi belirttiğimde kendi alanım branşım dışı bütün fiili hizmetimin haklarımın yanacağı başka bir iş (oysa çalıştığım birim içerisinde durumuma uygun pek çok yer olmasına rağmen inatla vermeyip) kendi mesleğimi yapmak istediğimi söylediğimde de ''başka kuruma gidin size uygun bir yer yok'' verdikleri işi yapmama mecbur bırakıyorlar.

3-11 mesaisi nöbete girmediği için itirazda edemiyorum ne yapmalıyım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bu konuda önerisi olan var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

siz yönetimle sorun mu yaşadınız? işi bu kadar yokuşa sürmeleri siz özel bir garez beslediklerini düşündürdü bana kusura bakmayın sizi suçladığım için değil

Üye
    NZL Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İş sözleşmeniz ve işyeri yönetmeliğini incelemeden cevap vermek çok sağlıklı değil. Ancak iş sözleşmesinde esaslı bir değişiklik yapılıyorsa işveren bu durumu işçiye yazlı olarak bildirir. İşçi 6 gün içinde kabul ya da red beyanını iletir. Kabul etmezse işveren aynı koşullarda işçiyi işine devam ettirmek durumundadır ya da iş sözleşmesini fesheder. Bu halde işçi tarafından işverene karşı feshin geçersiz olduğuna ilişkin davalar açılabilir. Dediğim gibi koşulların esaslı değişiklik olması, sağlığınızın elvermemesi gibi hususlar sizin için haklı red sebebi olacaktır diye düşünüyorum. Sözleşmenizi iyice inceleyin ve durumu ona göre değerlendirin. Size verdikleri kağıdı da iyice okuyup kararınızı verin

Üye
    kuntakinte Avatarı

Son Giriş
    28.11-2013
    Saat
    17:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özürlülerin devlet memurluğuna alınma şartları hakkında yönetmeliğin ilgili maddeleri;

İşyerlerinin özürlülerin çalışma şartlarına göre düzenlenmesi

MADDE 20 -
    (1) Kamu kurum ve kuruluşları çalışma yerlerini ve eklentilerini, özürlülerin erişebilirliğine uygun duruma getirmek, özürlülerin çalışmalarını kolaylaştıracak gerekli tedbirleri almak ve özürlülerin görev yaptıkları kadronun gereği olan işleri yapabilmeleri için özür durumlarına göre gerek duyulan yardımcı ve destekleyici araç ve gereçleri temin etmek zorundadır.

Özürlülerin çalıştırılacakları işler
    MADDE 21 - (1) Belirli bir mesleği olan özürlülerin meslekleri ile ilgili işlerde çalıştırılmaları esastır.(2) Belirli bir mesleği olmayan veya mesleğine uygun kadro bulunmayan özürlüler, özür durumlarına göre yapabilecekleri hizmetlere ait mevcut kadrolarda çalıştırılır. Özürlüler, özürlülüklerini artırıcı veya ek özür getirici işlerde çalıştırılamaz.
    Bu hükümleri yöneticilere hatırlatın . Israr ediyorlarsa önce kamu denetimi kurumuna başvurabilirsin. en son secenek dava açmak.