Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    elektron4585 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    28.03-2013
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Mesaj
    2
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben 2008 den beri özel bir fabrikada % 42 özürlü ve vergi indiriminden yararlanarak calışan bir elektrik teknikeriyim.
    özrümün % 30 sol elimdeki ka kaybı % 12 si ise psikiyatri raporudur. bu iş yerine bu raporla tekniker olarak başladım.

    2013 te cıkan bir kanuna göre engelliler 1.88 cm in üzerinde calışma yapamazmıs. bu da benim iş alanımı etkilediği için beni bakımcılıktan men ediyorlar. ve üretimide uygun görmüyorlar. psikolojık hastalığı bahane ediyorlar. ben bu iş yerine anlaşmalı tekniker olarak girdim . bu kanunla benim mesleki hayatımı bitirecekler.
    iş yerim benim bölümümü zorla ve istediğim dışında değiştirebilir mi? bölüm değişikliği bile teklif etmeden doğrudan cıkıs verebilir mi?

    yardımlarınızı bekliyorum

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.873
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    "1.88 cm" şartı hangi kanunda/yönetmelikte/genelgede yazıyormuş?

    4857 sayılı yasanın 30. maddesinde "Yer altı ve su altı işlerinde özürlü işçi çalıştırılamaz" der, o kadar.

    Ayrıca sizi işten çıkartırlarsa, 4857'deki şu maddeye göre her ay ceza öderler:

    Ö zürlü ve eski hükümlü çalıştırma zorunluluğuna aykırılık
    Madde 101 - Bu Kanunun 30 uncu maddesindeki hükümlere aykırı olarak özürlü ve eski hükümlü çalıştırmayan işveren veya işveren vekiline çalıştırmadığı her özürlü ve eski hükümlü ve çalıştırmadığı her ay için binyediyüz Türk Lirası idari para cezası verilir. Kamu kuruluşları da bu para cezasından hiçbir şekilde muaf tutulamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  3. #3
    Üye
    elektron4585 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    28.03-2013
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Mesaj
    2
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yardımınız için teşekkür ederim. peki benim istiğim dışında bölüm değişikliği yapıyorlar. bu hakları varmı.

    ve ben bölüm değişikliğini kabul etmezsem ne olur