Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerrli arkadaşlar,

aralık ayının 24 ünde bir yılım doldu.ve bugün (14.01.2009 tarihindede) hakkımda gecen cuma bilgisayarımı kapatmadığım ve odadaki ışığı söndürmediğim gerekçesi ile tutanak tutulmuş. daire başkanı 2 arkadaşımı şahit göstermiş. imzalamışlar...
    2008 yılı sicilime yansır mı bu? Ne yapmam lazım? 60 altında not vermekle tehdit etmişlerdi.
    acil yardım lütfen. asaletimi engeller mi bu durum?

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    29

Asil memur olsaydın öyle bir tutanak ile sana kötü sicil vermek dışında birşey yapamazlardı ama aday memursun işin gidişatı ne olur ben bilmiyorum doğrusu. Aday memurlar ile ilgili bir yönetmelik var onu araştırıp ayrıntılı bir oku istersen. Ben memurlar.net'de rastlamıştım.

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

human arkadaşım. bende aday memur oldum.ama bana ne verildiyse yaptım.sonuçda adaysınız bence yanlış yapmışssınız sicil amirinin notu çok önemlidir.senin adaylığını kaldıracak kişi

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    29

Human01 bu gün iş arkadaşlarımla senin asalet meseleni konuştuk. Bu sene düşük sicilden dolayı asaletin tasdik olmazsa bile sana yeni bir amir sicil amiri belirlenirmiş. İkinci şansını iyi değerlendirirsin inşallah. Olur böyle aksilikler ama asil olmadan fevri olmamakda, haksızlığa uğrasan bile sabretmekde fayda var arkadaşım.

Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cicikıs çok teşekkür ederim.ama inan hiç bir saygısızlığım olmadı.ve sadece görev yeri değişikliğini istediğim için başıma bunlar geldi.zaten mesai arkadaşlarımda bunun açık bir haksızlık olduğunu belirtiyorlar.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kanuna göre; Adaylardan en geç iki yıl içinde Devlet memuru olabilmeleri için olumlu sicil alamayanların sicil amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile ilişikleri kesilir. İlişkileri kesilenler ilgili kurumlarca derhal Devlet Personel Başkanlığına bildirilir. Adaylık devresi içinde eğitimde başarılı olan ve olumlu sicil alan adaylar sicil amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile onay tarihinden geçerli olmak üzere asli memurluğa atanırlar.
    Human01 çok dikkatli olman lazım.

Üye
    sankha Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    Tibet
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım o kadar kolay değil sicil amirinden altmışın altında not alırsanda sicil amirin için ( ki bu süre ilk yıl kötü sicilin kötü olduğu ve ikinci yıla kaldığın süre içindir) displin kuruluna başvurabilir ve sicil amirin ikinci yılında değişir hatta hakında da soruşturma açılır bu adama neden düşük sicil verdin diye, ama sonuçta kötü bi durum bence hiç gerek yok amirinden küçük samimi bir özür dilemen yeterli olur genelde sonuçta kimse kimsenin ekme parasıyla kolay kolay oynamaz...

Üye
    Ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    29.06-2011
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Human 01 çok üzülme arkadaşım sicilinle oynamaları için yüz kızartıcı suç işlemen lazım .
    Siz 4 B limisiniz kadrolumu

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla zavallı bir amirin elemanına yapacağı en acız bir durum olsa gerek,ben buna kocaman bir terbiyesizlik derim.
    24 yıldır bende bir kamu kurumunda çalışmaktayım bilgisayar ve ışıkların acık kalmasından bir insanin siciline intikal etsin ilk defa duydum.bu vatandaş başka bir şeyden gıcık kapmış olabilir size diye düşünüyorum.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Tutanak tutma nedeni bir kere gerçekten çok mantıklı gelmedi.Tamam,bilgisayarımızı ve odanın ışıklarını tabiki kapatacağız ama bir kere olan bir şeyse bu yani unutmuş olabilirsiniz yani tutanak için daha önemli veya sürekli tekrarlayan bir suç olmalıydı diye düşünüyorum naçizane fakat amir ve iş arkadaşlarınızla başka bir problem yaşadıysanız,kişisel problemleriniz olduysa sırf bahanede etmiş olabilirler bunu.60'ın altı sicil vermek diğer arkadaşlarımında dediği gibi sicil verenide bağlayan bir durumdur.Siz oradaki iş ilişkilerinizi,yaşadığınız problemler varsa onları bir süzgeçten geçirip ona göre hakkınızı uygun bir şekilde savunma ve arama yoluna gidin derim,geçmiş olsun inşallah canınızı sıkacak bir durumla karşılaşmazsınız.

Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim arkadaşlar.Yapmalarının tek nedeni dilekçe ile görev yeri değişikliği talebinde bulundum.Bu yüzden yaptılar.
    tutanak konusuna gelince.Odam kilitliymiş.ışıklar ve bilgisayar açıkmış! dedim:ışık açık kaldı ise bilgisayarın açık kaldığını nasıl farkettiniz?!!!
    cevap veremediler:Bizim tutanağımız bu dediler!
    yani amaç bağcıyı dövmek.Şu anda herhangi bir işlem yapmadılar.Savunma istemediler.ama daha 10 gün oldu.Savunma istemeleri için ne kadar daha süreleri var acaba? bilen varmı?

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Savunmanızı alabilmeleri için sizi disipline vermeleri gerekir.Savunmanız istenmediğne göre hakkınızda herhangi bir işlem yapılmamıştır.Bundan sonra kendinize dikkat edin.

Üye
    sankha Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    Tibet
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostum sorun yok demekki sana dediğin gibi bi olaydan gıcık kapmış takma kafana fazla kendini yıpratmaya bile değmez ama asaletin tastik oluncaya kadar biraz sabret tutanak felan hikaye ben hemen hemen haftada üç veya dört defa yiyorum artık bana tutanak tutmaktan ve tuttukları tutankları yırtmaktan helak oldular sadece sana tek tavsiyem oku onları ancak onların bildiği sandığı yönergeleri yönetmelikleri 657 'yi gercekten çok iyi okuyarak rahatllıkla hiç edebilirsin ...

Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşlar,

Sicil notumu öğrenmek için dilekçe vermiştim.cevabı geldi.79.ortalama olarak yazmışlar.Halbuki ben bir nüshasını istemiştim.Genel sekreter bastırmış olumsuz sicil vermeyin diye.Bu sevindirici haber.

Fakat kafam karıştı,
    sadece ortalamayı göndermişler.Yani 1. ve 2. sicil amirinin not dökümlerini ve kanaat kısmını öğrenemedim.Bana tebliğ edilen yazıda sadece ortalama var.Eğer bir kusur olsa idi yasal süresi içinde bana tebliğ edilmesi gerekirdi.değilmi?
    Bu sicil notuna göre asaletim sizce onaylanmalıMI?

Bana moral desteği veren tüm arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.
    ,
    NOt.daire başkanı ile aramı iyi tutmaya çalışıyorum.ama yinede temkinli olmak gerekiyor.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sicil notunuz 60'ın altına düşmediği sürece bir sorun yok.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon