Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    adranalin247 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrblar Ben OGM de Özürlü Vasıfsız İşçi olarak çalışmaktayım
    Çalıştığım İşletme Müdürlüğünde Personel sıkıntısı olduğu için iki adet işletme şefliğinin Katip-Mutemet liğinde görevlendirildim..
    İşletmemiz santralinde 3 adet işçi 3lü vardiya usulu ile santral nöbeti tutmakta izinli oldukları Pazar günü ise başka işçiler santral nöbetine yazılmakta
    Ben özürlü işçi olduğum halde bana pazar günleri 16;00-24;00 nöbeti yazılmakta ve ertesi gün yani pazartesi normal mesai gelmek zorundayım(pazartesi sabah)
    ayrıca santral nöbeti tutunalar işletmenin birici katının temizliğinde ve binada buluanan kalorifer kazanını yakmak zorunda..
    BEN SUNU SORMAK İSTİYORUM BEN BİR ÖZÜRLÜ İŞÇİ OLDUĞUM HALDE BANA GECE VARDİYASI YAZILA BİLİR Mİ ?KALORİFER YAKTIRILABİLİRMİ??
    bu nöbetler için eksra hiçbir üçret ödenmemekte? gecen yıl 5-6 ay boyunca her pazar 16;00-24;00 saatleri arasında bana santral nöbeti yazıldı ben meçburen geldim ve hiçbir eksra ödeme mesai verilmedi...
    normal mesai saatim sabah 8 akşam 5 ama iş yoğunluğumuz olduğu zaman gece geç saatlere kadar çalışıyorum...????

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Bu link belki yardımcı olur size ; http://www.engelliler.biz/forum/cali...sal-midir.html

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

arkadaşım bende engelliyim 3 vardiya usulu 12 yıldır çalışıyorum 8.4- 12.8 -4.12 usulu. engelli çalışılanlara bir ayrıcalık yok ancak hastalık haricinde gece vardiyalarında belgelemek sart ile gece çalışmayabilirsin 7.5 saat mecburi çalışma saatidir 7.5 saati aşan çalışmalar mesaiye girer pazar 16.00 24.00 çalışırsan çift yevmiye çift mesai alıyorsun pazartesi günüde normal çalışmaya devam ediyorsun yani bizde böyle eğer hafta tatilin pazar ise benim gibi çift yevmiye yazar ama senin hafta tatilin başka gün ise bilemem

Üye
    grkn 89 Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Dostum sıkıntı yaratmıyor ise kurcalama devam iş bulmak zor

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

engelliler zor ve tehlikeli işlerde calıştırılamaz ! bu hakkın senin hakkını ara derim en azından mesaı barı yazsalar zoruna gitmez ama parada yokmuş çok kötü bi durum bence. sineye çekme çalışana iş çok !

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım engellinin gece çalışması yoktur ara 170 sor

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim özlük hakkın var aması var eger tanıdıgın sözün biri varsa konuş derim iyilikle söyle ben gece duramıyorum sıkıntı oluyor de,en azından 4.12 yada 8.5 saatleri arasında çalışmayı tercih et,bende bi vardiyalı işte çalşıyorum işim güvenlik ama ben girerken gece duramam şartımı kabul ederseniz tamam başlayım dedim tabi müdür tanıdıkdı allah razı olsun yardımcı oldu sadece 4.12 sabit duruyorum..iş bulmak zor bi konuş önce..

Üye
    QuuZZuuQ Avatarı

Gerçek Adı
    burcin
    Son Giriş
    19.02-2013
    Saat
    03:11
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende engelli kadrosundayım..6 senedir çalışıyorum aynı iş yerinde ama baştan normal kadrodaydım ve gece vardiyasına geliyordum..engelli kadrosuna geçtiğim an gece vardiyası kaldırıldı bana..3 engelli arkadaşım daha var onlarda geceye gelmiyor..yani özel yada kamu saat 20.00den sonra seni çalıştıramaz..ayrıca engelini arttıracak ağır bir iş yükü vermeye hakkı yok iş verenin diye biliyorum ben..allah yardımcın olsun..

Üye
    adranalin247 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ama arkadaşlar benim asli işim santral nöbeti değil ben hafta içi 5 gün sabah 8 akşam 5 çalışıyorum katip olarak.. hafta sonu pazar günüde 16;00 24;00 arasında santral nöbeti tutuyor kalorifer yakıyorum...