Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 74 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu para öyle kolay verilmiyor acağın yerin yapacağın işin ehil olması gerekir yani yapacağın işin belegesi yada diploma arıyorlar benim bildiğim

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

arazizi olan için 500 metre kare . 1000 metre kara gibi köy yumurtası gibi işler yapılabilir. tabii yardım edecek birileride gerek yanınızda çok güzel para bırakır.

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    14:14
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sayın seyhan sonay bu verdiğiniz bilgi iyi oldu ben arayış epey konuştum banada böyle dediler illa usta olunmalı yani bir zanaat sahibi olunmalı diye .. eğer siz sadece sermaye ile açılabilcek işyerlerine kredi verdiklerine şahit olduysanız bu çok olumlu

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ama dediğim gibi yapacağınız işte ehil olmalısınız ve onlara inandırmalısınız. yani ikna etmelisiniz yapacağınız iş konusunda. onlarda buişi sizin yapacağınıza emin olurlarsa heyete sunuyorlar. heyet kabul ederse ankaraya genel müdürlüğe gidiyor .onlarda kabul ederse ödenek geliyor ve sana iş kuruluyor.

Üye
    ABDULLAH DEMİR Avatarı

Son Giriş
    12.05-2012
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    GEBZE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kredi için nereye başvuruyoruz ne evrak istiyorlar

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim en iyi onaylanacak iş boyacı+hırdavat satışı yapacaksın bence çok iyi olur ama gidermi o iş gitmezmi bilmiyorum,nerede açacagın yerde önemli antalyada nereye açacaksın ilçemi merkezmi,egerki projeyi sunacagın zaman bi bak kurmak istedigin işyerinden o çevrede varmı yokmu bakarsın arkadaşım

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aslında kuracağım yer buişe uygun. çünki bir iki tane var bu işi yapan süperr çalışıyor. abdullah arkadaşım; bu kredi için sosyal yardımlaşma vakfına müracaat ediyosun . gerekli şeyleri ordan öğrenebilirsin.

Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Size iş imkanı açısından benim de beğendiğim ve SYDV tarafından onaylanan bir proje örneği göndermek istiyorum.

HOŞGELDİN ŞİFA DÜNYASI PROJESİ

İçindekiler
    1. PROJEDEN SORUMLU KİŞİLER VE KURULUŞLAR
    2. PROJENİN SÜRESİ
    3. PROJENİN UYGULAMA YERİ
    4. PROJENİN KONUSU
    5. PROJEDEKİ FAYDA SAHİBİ SAYISI
    6. PROJE HARCAMALARI
    7. PROJENİN FİNANSMANI
    8. PROJENİN AMACI
    9. PROJENİN YÖRE İÇİN FAYDALARI
    10. PROJENİN TEKNİK DETAYLARI
    11. PROJENİN UYGULAMA AŞAMALARI
    12. SÖZKONUSU MALZEME NEREDEN VE NASIL TEMİN EDİLECEK
    13. GELİR GİDER ANALİZİ
    14. GERİ ÖDEME PLANI
    15. MALZEMENİN PAZAR DURUMU
    16. PROJENİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİLİĞİNE İLİŞKİN DEĞERLENDİRME
    PROJENİN ADI
    Şifalı Bitkiler ve Baharat ürünlerinin Satışı Projesi

1) PROJEDEN SORUMLU KİŞİLER VE KURULUŞLAR
    a) ..............Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı
    b) Proje Takibi ve uygulamasında; ...............Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı.
    c) Projeyi Gerçekleştirmede;
    1) ...................
    2) ...................
    2) PROJENİN SÜRESİ
    Hedef projenin devamlılığını sağlamak ve projeyi geliştirmek

3) PROJENİN UYGULAMA YERİ
    ...............İli .................ilçesi Çarşı içindeki, Mülkiyeti ..........................’ya ait dükkan şeklindeki binada yapılacaktır.

4) PROJENİN KONUSU
    Şifalı Bitkiler ve Baharat ürünlerinin satışı Projesi

5) PROJEDEKİ FAYDA SAHİBİ SAYISI
    Fayda Sahibi 2 kişidir.

6) PROJE HARCAMALARI
    21.800.00-TL olmak üzere; 15.000.00-TL’ si SRAP finansmanı kapsamında, geri kalan 6.800.00-TL’lik kısım kendi sermayemden oluşmaktadır.

7) PROJENİN FİNANSMANI
    Proje; Sosyal Riski Azaltma finansmanı ile fayda sahibinin katkılarıyla finanse edilecektir.

8) PROJENİN AMACI
    Projenin uygun görülmesi durumunda, .............. İli ................... ilçesinde Mülkiyeti ...............................’ya ait dükkanda kurulacaktır. Amaç küçük/orta bir yatırımla büyük hedefleri yakalamak.

9) PROJENİN YÖRE İÇİN FAYDALARI
    Toplumun ihtiyacı olarak tüketilen şifalı bitkiler,baharat türü ve benzeri ürünleri temiz,sağlıklı bir ortamda ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak.

10) PROJENİN TEKNİK DETAYLARI :
    1. Bölge insanları ve ilçe piyasasının alım gücü göz önünde bulundurularak piyasa şartlarına uygun ürünler sunmak.
    2. Satılacak ürünlerin nakliye, kargo, lojistik masraflardan muaf oldukları göz önünde bulundurarak daha uygun fiyata satmak. Bu sayede talebi arttırmak.
    11) PROJENİN UYGULAMA AŞAMALARI
    Proje kabul edilirse hazırda bulunan ve kiralama safhası bitirilmiş Mülkiyeti .............................’ya ait dükkanda işe başlanacaktır. En çok bir hafta içerisinde fatura karşılığında malzemeler ile mallar alınıp üretim ve satışa başlanacaktır.İlgili ödemeler proje kabul edildikten sonra yapılacaktır.

12) SÖZKONUSU MALZEME NEREDEN VE NASIL TEMİNEDİLECEK;
    a. Alınacak malzemeler önceden piyasaaraştırması yapılmış ve fiyat/kalite düzeyi en iyi yerlerden ürünlerin alımıyapılacaktır. Proje onayından sonra bir kez daha araştırma yapılacak, en az üçfarklı yerden fiyat istenecek ve en uygun yerden baharat v.b. bitkisel ürünler tedarikedilecektir.

13) GELİR GİDER ANALİZİSABİT YATIRIM GİDERLERİ (ÜRETİMATÖLYESİ)

a. Satılacak Ürünler : 14.000.00 – TLSABİTYATIRIM GİDERLERİ TOPLAMI : 14.000,00 – TL

İŞLETME GİDERLERİ;
    İŞLENECEK MALZEME GİDERLERİ

KURULUŞ GİDERLERİ;
    1. Dükkan Kirası :200,00*12=2.400.00 – TL
    2. Dükkanın Bakım ve onarımı : 4.000,00 – TL
      1. Terazi : 650.00 _TL
    3. Esnaf odası ruhsatı,üyeliği ve maliye : 750,00 – TL
    İŞLETME GİDERLERİ TOPLAMI : 21.800.00 – TL

YATIRIM KARLILIK ORANI

.............’ta ve çevre ilçelerde satılan ürünlerin diğer şehirlerden getirildiği göz önüne alındığında satış rakamlarının yüksekliğinin nedeni çok rahat anlaşılabilir.
    Bütün olumsuz etkilerden arındırılmış proje konusu işletmenin aylık işlem hacminin azımsanmayacak düzeyde olabileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca ürünlerin maliyet rakamlarının çok küçük olması, olası bütün zararları minimuma indirmektedir. Basit bir örnekle;alınan Şifalı Bitkiler ve Baharat ürünlerinin ürün başına yüzde 25 karla satış yapılabileceği düşünüldüğünde,ne kadar kazançlı ve çevreye uygun bir işletme olacağını kestirmek hiçte zor olmayacaktır.

Netice itibarında düşük maliyetli, yüksek satış hacmine yönelik ürünler pazarlanacak olması, üretim kapasitesi, hitap edilen kesimin büyüklüğü göz önüne alındığında ne kadar rantabl ve üstün özellikli bir proje olduğu anlaşılabilir.

14) GERİ ÖDEME PLANI
    1. İlk iki yıl geri ödemesiz.Geri kalanı beş taksit.(yılda 1 taksit)
    2. 3. yıl 3.000_TL.
    3. 4. yıl 3.000_TL.
    4. 5. yıl 3.000_TL.
    5. 6. yıl 3.000_TL.
    6. 7. yıl 3.000_TL.
    15) MALZEMENİN PAZAR DURUMU
    1. Proje konusu işletmenin baharat ve benzeri ürünleri çevre köylerden ve illerden pazarlanması, üreticilerinin bölgede olması, ürünlerin maliyetini düşürecek ve kalitesi arttıracaktır. Ayrıca projede fayda sahibi kişilerin aynı zamanda sermayedar olması, deneyim sahibi olmaları, daha önce benzer işlerde uzun süreler boyunca çalışmış olmaları ve satış reyonunda kendilerinin çalışacak olması, rekabet açısında çok büyük avantajlar sağlayacaktır.
    2. Satılacak ürünlerin özel bir işleme tabii tutulmadan satılacak olması,büyük kolaylık olacaktır.
    16) PROJENİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİLİĞİNE İLİŞKİN DEĞERLENDİRME
    1. .............’ ta mevcut dükkanlardan daha temiz yeni dizayna sahip, teknolojik bir mekan olacağından; Çok rağbet edileceği söylenebilir. İşin sürdürülebilirliliğine ve karını piyasadaki dükkanlardan öğrenilebilir.Bölgede bütün halka hitap edecek biçimde düşünülmüştür.Kaliteli ve taze baharat,bitkisel ürünler v.b. olacaktır.Bu proje ile insanlara gönül rahatlığı ile tüketebilecekleri ürünler temin edilmiş olacaktır.Ayrıca çevre köy,belde ve merkezdeki ihtiyaçları en iyi şekilde karşılanabilecektir.
    HAZIRLAYAN ONAYLAYAN
    .......................... ......................................

PROJE FAYDA SAHİPLERİNE AİT BİLGİLER

1. Adı Soyadı : 1973 doğumlu ........................... Projede mal tedariki ve finansman konusunda çalışacak. Proje Koordinatörü olarak projeyi hayata geçirecek ve devamlılığı konusunda çalışmalarda bulunacak.
    Medeni Durum : Evli.
    Eğitim Durumu : İlkokul
    Deneyimi : Yok
    Adresi : .......................
    Telefonu : .........................
    2- Adı Soyadı : ............................... 1995 doğumlu bekar,İlköğretim Okulu mezunu (Kızı) Pazarlama başta olmak üzere her türlü iş ve işlemlerde çalışacaktır.

Üye
    seyhansonay Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili aydınlı hemşerim; yazdıkların için tşk ederim. sanırım çok açıklayıcı bilgi oldu. enazından bana fikir konusunda.

Üye
    relaxx Avatarı

Gerçek Adı
    barın
    Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

15 tl öyle pek iş kurulacak bir rakam değil aslında.buradan iş konusunda fikir almadan önce yaşadığın şehirede bir dolaş eksik olan ne ne aradında bulamadın veya ekmek peynr gibi satılan ne var.pazar kime hangi bütçeye hitap ediyor rakiplerin ve batma derecen ne aklıma şuan gelmiyor dahada uzatabilirim bence sen bir komple şehir turu yap ilçelerde dahil.

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben döner veya tatlı yap derim.Yanınada küçük bir hanım arkadaş alırsın yardım için.Senin yetişemediklerini o halleder.Gıda işi her zaman iyidir. Kaliteli ve yerinde olması koşulu ile. Sermaye ise az olur.zamanla eleman sayısını artırırsın.Garanti bir iş.Önünden insan geçsin yeter.

Nasıl yapılır bilmiyorum dersen o işin en kolay bölümü.Senin karar vermen ise en zor bölümdür

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

seyhan arkadaşım. sanırım bu krediyi imalat işi için veriyorlar, yani al-sat olayı değil. amaç meslek edindirmek veya mesleğini ilerletmek. bir mesleğin yoksa eğer, MUM işine gir. parafini ham olarak alıyorsun, eritip kalıplara döküyorsun. bu işin imalatını evinde bile yapabilirsin. bir tencere bir piknik tüp yeterli. kalıplara gelince, karar verirsen beni ara o konuda yardımcı olurum

Üye
    death_king Avatarı

Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

200 tl dükkkan kirası olamaz herhalde...dükkan kiraları yüksek oluyor diye biliyorum...

Üye
    sabri57 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

internet cafe olabilir arkadasım

Üye
    caglayanonur Avatarı

Gerçek Adı
    ONUR
    Son Giriş
    12.04-2012
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    15000 sermaye ile bayan çanta işine girerdim. Az sermaye ile kurabileceğin bir iş hemde kâr marjıda yüksek.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon