Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lider334 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben bazen amirimin önünde cekette giymem.hoşlanmadığı şeylerde söylerim.o an dediklerimden hoşlanmaz ama söylediklerim yöneticilik yaptığı kurumda kendisini de tehlikelerden ve soruşturmalardan koruyacak brifinklerdir.ama bu konuşma ve tartışmaların sonunda teşekkür eder. çünkü aslolan fikirlerdir. ceket iliklemek efendim karşılama olur elbet ama cılkını çıkarmamak lazım. bende memurum cılkını çıkaranları görüyoruz.
    gelelim şu yukarıdaki haddimizi bilmemizi bize öğreten beyinlere. bu yaşanmış bir örnektir. ilk görev yerim küçük bir ilçeydi. bu ilçenin idaresine asaleten ya da vekaleten bakan bir kaymakam yoktu. yani o makamda 24 saat görevde olması gereken bir kaymakam yoktu. komşu ilçenin kaymakamı aynı zamanda görev yaptığım ilçeye de mülki amirlik yapıyordu. ee şimdi bu ilçeye hiç kaymakam atamamaktansa engelli de olsa bir kaymakam atanabilir.
    yahu ben bu memlekette tekerlekli sandalyede doktor gördüm. adam görevini ifa ediyodu en iyi şekilde. birde her olay yeri incelemesine de kaymakam ya da valinin gitmesine gerek yoktur. kaymakam ve vali olay yeri inceleleme polisi ya da savcısı değildir.arkadaş velevki bir valiyi ziyarete asansörü olmayan bir evin 5. katına çıkaracaklar. bak memlekette o kadar oturarak görev yapan kamu görevlileri var ki. görevlendirirsin bunların üçünü tekerlekli sandalyeyi taaa 5. kata çıkarırlar.
    kaymakamlık ve valilik beyin işidir bedeni efor işi değil. liderlik işidir mülki amirlik. bu özellikler varsa bireyde ister engelli olsun ister engelsiz olay bitmiştir.
    valinin aslında her zaman 24 saat mesaiside yoktur. bu mesai nedir biliyo musunuz? eften püften yemekler olur bir saatte konu ile yüzdeyüz alakalı olmayan şeyler konuşulur 4 milyarlık fatura gelir yemek faturası bu millete ödetilir. yahu geçenlerde ilimde bir koltuk mağazası açılışı vardı valide ordaydı. sanırsın ki açılış memuru. ne kadar lüzumsuz şeylerle uğraştıklarını görmeden kesin hükümler vermeyin engellilerle ilgili.
    HER ENGELLİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPAR BU İKİ GÖREVİDE. YETER Kİ LİDERLİK VE YÖNETİCİLİK VASIFLARI OLSUN. VE YETERKİ DÜŞÜNCE YETİSİNİ KAYBETMESİNLER...

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lider saol gerçekten çok doğru şeyler yazmışsın kaymakam valiler doktor mu ki acil işler yapsınlar ?? ben yurtdışında tekerlekli sandalyede polis gördüm . kaymakam vali neden savcının işlerini yapsın ki saçmalamada son nokta işte? bu iş hak arama işi onu yapamayanlar ancak sataşmayı bilir. benim mücadele gücüm onların çok üzerinde ki bu konuları rahatlıkla dile getirebliliyorum. LİDERLİK pasiflere yakışmaz işte bu da güzel bir meziyet aklı kullanan lider olur zaten .

Üye
    lider334 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deli_kiz;

İşte benim memleketimin genç beyinleri böyle olmalı. engellilikte neymiş. merdivenleri çıkamamak mı? engellilikte neymiş km.'lerce yol yürüyememek mi?
    Benim memleketimin gençlerinin düşünceleriniin önünde engeller olmasın, gerisi aşılır zaten. LİDER'lik herkeze nasip olmaz.Doğuştan gelir.Kişinin damarlarında akan kanda ve her beyin hücresinde patlamaya hazır bir vaziyette bekler. Belli ki deli-kız arkadaşımızda bu mevcut. Deli_kız arkadaşım sen bence istesende susamazsın, bu çarpık engellemeye razı olamazsın. Çünkü mücadelecilik ve liderlik senin damarlarında var. Mücadeleni gerçekten takdirle karşılıyorum. Ümitlerini ve hayallerini hep avcunda tutmanı tavsiye ederim; etrafındaki örümcek beyinli kişilere rağmen, korkak ve savaşa girmeden yenilgiyi kabul etmiş kişilere rağmen ümitlerini yitirme.
    Karamsarlık şeytandandır, ümit etmek ise Allah'tandır. Mücadelene devam et derim ben. sistemin ve toplumun tabuları gün gelir yıkılmaya mahkumdur. bunu da engelli beyinler değil, fikri hür vicdanı hür beyinler gerçekleştirir.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kendi içimizde bile çelişkiye düşüyoruz engelli biri kaymakamlık yaparmı yapamaz mı? sonuç olarak yapamıyorsa bu insan neden kamu yönetimi eğitimi alıyor boşunamı ? kamu yönetimini kazanmak öyle kolay bi olay değil sen çalış çabala kazan oku sonra hiçbişey olama böyleyse engelli biri neden kamu yönetimi okutuluyor kamu yönetimini engelliler okuyamaz diye bi ibare konsun...yada sağlıklı ve çok başarılı bi kaymakam düşmez kalkmaz bir Allah bir trafik kazası sonucu tekerlekli sandalye mahkumu oldu sen çok başarılısın ama bu işe uygun değilmisin deniyor? engelli biri kamu yönetimi okuyarak kaymakam olamıyor ama ilkokul mezunu biri bilmem kaç bin oyla bırakın ilçeyi kocaman bi devlet yönetiminde söz sahibi oluyor ne denirki buna...

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Deli-Kız benim sana tavsiyem sana ket vurmak isteyenlere aldırma. Bizim engelliler bu durumda olmamız işte bu köhneleşmiş düşünceler yüzünden oluyor. Biz kendimizi birşeylere layık görmüyoruz. Biz yapamayız, edemeyiz diye diye kendimizi toplumdan soyutluyoruz. Bu diretmeleri kabul etme. Kaymakamlık sınavına gir. Kazanıp da seni engelin yüzünden atamazlarsa idare mahkemesinde işlemin iptali için dava açabilirsiniz. Anayasa, uluslarlarası sözleşmeler , ayrımcılık yasağı tüm bu hükümler senin lehine. TR'de iç hukuk yollarını tüketirsen , AİHM'e de gidebilirsin. Gidersin ve hepimiz için emsal olursun. Bir hukukçu olarak ben sana desteğim. Dilekçeni de ben yazarım. Sakın yılma !! Yorulma. Senin gibi geniş düşünen insanlara ihtiyacımız var..

Sevgilerrr

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saolun arkadaşlar sizin gibi kendine ket vurmayan insanları görmek de beni mutlu etti evet kendimi sınırlamayacağım bazılrı gibi, düşünen beynim bana bunu layık görmüyor beni, yaşamak direnmektir herşeye rağmen kendileri birşey olamadıkları içiçn başklarını engellemekle mutlu ola insanlara da hiçbir sözüm yok.

buralara giripde ancak para araba forumlarına bakanlarıda göruyoruz evet oturdukları yerden para almak ve buna ''ŞÜKÜR'' etmek benim işim değil, engllilerin oturdukları yerden para almayı istemeleri de acayip olan, hiçbir çaba harcayalım diyen yok. forumda goruyorum en kalabalık yerleri hep para ememklilik , engelli olmadığı hasta olduğu hlde engelli rporları alıp para kırma peşinde olanlar bunlarla mı ileriye gideceğiz, ileri gitmek için ileri beyinler olması gerekir onlarda malesef pek bulunmuyor.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

kalıpları aşmamız gerekiyor, içimizden birilerinin bile bu kadar olumsuz düşünmeleri beni rahatsız etti açıkçası...

deli_kız, keşke herkes senin gibi deli olsa ardına bile bakma, güzel haberlerinin takipçisiyim, sınırları zorlamak gerek

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

-şafak pavey'le görüş bir gün randevu al ... ne diyecek bakalım merak ediyorum , Bazen insana moral veren insanlar vardır ,Eminim şafak hanım sizin bu durumunuzu meclis de gündeme getirecektir, siteyi takip edenlerdendir...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

bu durumda ne denilebilirki
    kaymakamlık sınavına girememen üzücü bir durum.senin adına üzüldüm,
    amma,
    gerçekten yürüyemeyen birinin kaymakamlık yapması çok zor bir durum.halbuki kamu yönetimi okuyan birisinin kaymakamlık dışında yapabileceği o kadar çok meslek varki.ama sen en zor olanı istiyorsun.
    en az 4 tane kaymakamla çalıştım.yakın koruma olarak.kaymakamlık gerçekten faal olmayı gerektiren bir durum.hareketli olmak lazım.saat mevhumu olmaması lazım.yerine göre gece sabaha kadar ayakta kalman lazım.araziye , köylere çıkman lazım.
    ayrıca yürüyemeyen bir kaymakama ilçedeki insanların bakışları , söylediği sözler sizi yaralayabilir , incitebilir.
    bence okulunuzu bitirin ve kaymakamlık haricinde daha rahat hizmet edebileceğin görevlerde bulunabilirsin.
    yani bunu kendine dert etme.empati kur.
    başarılar

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kazazade;

aslında sizin empati kurmanız gerek zor olan diye birşey yok sınırlarınız var onları aştığınızda tam olarak insan olursunuz her zaman empti yapan tarafın biz olması da düşündürücü

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

peki size kaymakamlık yolunda başarılar dilerim.
    devlet büyüklerimiz yürüyemeyen insan kaymakam olamaz diye düşünmüşlerse vardır bir bildikleri.
    istersen dava aç, belki bu durumu değiştirebilirsin.belki tazminat bile kazanabilirsin.
    ben sadece çekeceğin zorluklara dikkat çekmek istemiştim.7 sene içinde 4 tane kaymakamla gece gündüz beraber çalıştığım için fikrimi belirtmek istemiştim.

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkesin her bildiği doğru olmuyor malesef, ayrıca sıkıntıyı çeken ben olacağım siz değil hak aramaktan da sıkıntı değil sevinç duyarım

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

yolunuz açık olsun kaymakam hanım...........

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler vali de olabililir farketmez .

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu zihniyet belki de sadece bizim ülkemizin insanlarına mahsus bir başarıyı sağlam bir insan elde edince normal karşılıyor ama engelli bir insan bu başarıyı elde edince nasıl eder ya da bir işe girişecekse bu işi o yapamaz neden olmasın görme engelli devlet başkanı varsa bu dünyada engelli kaymakam vali vs devlet görevi yapan engelliler de olabilir bedensel görme veya işitme engelli olmak önemli değil Allah düşünce engelli yapmasın bizim insanımız malesef böyle o yüzden bu tip şeyleri çok da dert etmemek lazım mesela ben görme engelliyim arkadaşımla buluştum gelirken abisini de getirmiş üniversite mezunu bu vatandaş beni görünce çocuk şunu sordu yemek yerken ağzını nasıl buluyorsun ben de sen yemek yerken aynaya mı bakıyorsun dedim çocuk verecek cevap bulamayınca kalktı gitti bir laf vardır okumak cahilliği alır eşeklik baki kalır bu yüzden bunlara kafa yormaya değmez

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon