Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zegan16 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan ordulu
    Son Giriş
    05.12-2011
    Saat
    03:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben yeni üye oldum yazdıgım mesajları göremiyorum kim benim soruma cevap yazmış bilemiyorum

Üye
    bykardelenn Avatarı

Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aybah;
    raporun iptal olmaz korkma. eğer sahte bir rapor değilse

zegan16;
    senin yazdığın mesaj maillerde görünüyor ama burada göröünmüyor. sorunu tekrar sorarsan yardımcı olunur

Üye
    zegan16 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan ordulu
    Son Giriş
    05.12-2011
    Saat
    03:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rapor itirazı için onkoloji hastanesinemi gideyim yoksa devlet hastanesine mi bir de yeni gittigim hastane emar ları takrar ister mi yoksa 4 ay önceki emar geçerli olurmu

orada görünmesi için ne yapmam gerekiyor mesajlarımın

Üye
    aybah Avatarı

Gerçek Adı
    aylin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporum hakem hastahaneden sahte falan değil yapma arkadaşım sahte olurmu hiç.sadece hastanedekiler vergi indirimi için yeniden rapor düzenlediler ve bana gel bir örneğini al dediler.ben de vergi indirimi için düzenlenen rapor Ankara'ya gidiyor diye biliyorum neden bana örneğini veriyorsunuz diye sordum.bu raporun geçerli artık eskisi iptal gibi bişey söledi o yüzden merak ettim.

Üye
    bykardelenn Avatarı

Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aybah;
    anladığım kadarıyla yeni rapor düzenlenmiş. eğer ki bu rapor önceki rapordan yüksek ise niye iptal olsun ki. hem de hakem hastahaneden almışsın. kafanı takma birşey olmaz

zegan16;
    MR sonuçları kısa sürede değişecek şeyler değil. ben EMG çektitmiştim sonradan o sonucu verdim. sorun çıkmadı.

Üye
    aybah Avatarı

Gerçek Adı
    aylin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama ya düşük verirlerse?sonuçta ben yeniden rapor düzenlesinler istemedim ki.çok karışık işler ya hastanelere gitmekten bıktım vergi indirimi için düzenlenen raporum eskisini neden iptal etsinler?sanki düşük vericekler gibi geliyo ve ben işimden olucam diye çok korkuyorum.Bülent bey söz konusu bile olamaz diyo ve beni çok rahatlattı ama yine tedirginlik var içim de hastahane çalışanları söylediğin de çok üzüldüm cuma günü belli olucak herşey bir de elime vericekleri rapor mu güncel olan yoksa maliyeden gelen mi güncel olucak onu da bilmiyorum.

Üye
    bykardelenn Avatarı

Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni konu başlatmamak için burdan sormak istedim. %34 lük raporum başka bir hastahanede %36 çıktı. Bu rapor mahkeme tarafından istendiği için doktorların çok titiz davrandığını söylediler. Yani normalde ÖMSS(özürlü memur seçme sınavı) için isteseydim daha esnek olabilirlermiş.Gerçekten böyle birşey var mıdır? İkincisi benim alacağım bu sağlık kurulu raporu şayet % 40 üzeri çıkarsa ben bu raporu hem iş ÖMSS hem de vergi muafiyeti için kullanabilir miyim?

Şimdiden teşekkür ederim...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Vergi indiriminde kullanman için Ankaradan %40 ve ustu onaylanması lazım.Maliyeden düşük gelsede rapor ilerde hastalığınız artıp %60 olursa malulen emekli olma şansınız var, bazı arkadaşlar rapor duşuk diye başvurmuyor, ilerde ne olacağı bellimi, 1800 günle malulen %60 raporla emekli olanlar var çünkü ilk raporu %60 ve ustu olanlar bugünki şarlarla 1800 günle değil 3680 günle oluyor .

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bakınız bende şunu yaşadım ilk raporum yüzde 34 bir sonraki yüzde 36 bir sonraki yüzde 42 bu sene aldım üstelik yüzde 42 aldıgım raporda ortepedinin oranı yok!! oda olsa artık yüzde 60 bulurdu sanırsam...
    ama son aldıgım raporuma bende konusma bozuklugu kekemelik var
    ben kekemeliğin özür sayılmadıgını zannediyordum!! halbuki yüzde 28 sırf ondan aldım yani demek istediğim gözden kacan seyler olabilir ben kekemeliğimi gözden kacırmışım

Üye
    bykardelenn Avatarı

Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

faruk34;

Ankara'dan mı almak gerekiyor yoksa aldığımız rapor Ankara'ya gidip orada onaylanıyor mu? İkinci sorum Maliyeden düşük gelmesini anlayamadım. Rapor Maliyeye mi giddiyor. Üçüncüsü malulen emekli olmak için en az ` özür mü gerekiyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yetkili hastanelerden alıyorsunuz, onlar raporu maliyeye gönderiyor, ankara maliye sağlık kurlu rapora bakıp kararını veriyor
    sakatlık oranı cetveli'ne aykırı görüyorsa maliye rapor oranını düşürüyor kendince. İtiraz edip yeniden değerlendirilmesini istiyorsunuz o zaman...

Sakat statüsünde sayılmak ve o statüde erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilmek için % 40 ve üzeri rapor şart
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    genç bey Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2004 yılında %33.20 oranla iş kazası sonucu iş göremezlik geliri maaş alıyorum.daha sonra 2006 yılında devlet hastanesinden % 40 çalışabilir saglık kurulu rapor,u almıştım. bu aldıgım raporla özürlü statüsünde özel sektöre işe girebilirmiyim acaba vergi indirimi istemiyorum bi problem olurmu sizce...tşkler

Üye
    bykardelenn Avatarı

Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Hocam peki özürlü memur statüsünde çalışmak içim alınan rapor da maliye tarafından kontrol ediliyor mu?

Üye
    bykardelenn Avatarı

Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ilk raporum % 34, başka bir hastahaneden aldığım ikinci raporum % 36, başka bir hastahaneden aldığım 3. rapor ise % 45 çıktı. Şurdan şunu söylemek istiyorum. raporu düşük çıkan arkadaşlar muhakkak başka hastahanelere de başvursunlar

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12