Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Efendim malum engelli bireysen hayatın bir köşesinde rapor köprüsünden gececeksin
    fakat herkezin dikkatini çeken bir husus var bir engelli birey olaki vergi indirim muracatında bulunduğu vakit yandı hemde ne yandi oran yazarken eli titreyen doktorlar mı dersin yüksek sağlık kurulunun mızıkcı çocuklar gibi sürekli raporlara kılıf bulmasımı dersin zaten doktorlar oran verirken kuyumcu terazisi kullanıyor sanki,hal böyle olunca
    Şu soruyu sormak gerekmiyomu işkur içn alınan raporlar neden denetlenmiyor?Denetleniyorsa nerden otokontrol yapılıyor keza ne malum %45 rapor alan bireyin raporu 30 lara düşmicek ,madem vergi indirim istiyen engellinin GERÇEK ÖZÜR oranını belirleyen bi düzenlemeye gerek var ,kamuda veya özel sektörde azda olsa ceşitli avantajlardan yararlanmak için alınan işkur raporlarının GERÇEK ÖZÜR oranını belirleyen bir kurum yok...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Devlet, "çalışsınlar da, emekli olamasınlar" diyor işte!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet calışsınlar emekli olmasınlar..ama ya gercek özürlülerin hakki yenmıyormu...diye sormalı devlete...
    alan alsın raporu...ama ucu devlete dokunun ca hop dur..kedi delikten gecememiş bide kuyruguna devlet teneke baglamış a cevıriyo..sayın hukumet buyukleri..
    ve onun işbirlici doktorları
    ben yeni işe girdim..benle beraber 20 kişi..hepsi özürlu katogorısınde ..topluca evrek ları alıp noter sendıka felan gezdik..sapa saglam yuruyen adamların ortapadık %55 özüru olnaları gordum..topluca vergi indirimi için sirket bıze araba ayarladı defterdarlıga gıttık..nedense o arkadaslar ben gelmıyım benım 25 tl vergı ındırımıne ıhtıyacım yok dedii..
    analdımkı korktular gercekte özurleri o muhteşem %40 duzeyinde değil..gercek den ıhtıyacı olanların hakını kaspedıyorlar..bunu ben bıle gore bılıyorum bu arkadasların raporları bıle ıstabul hastanelerı nden alınmamış özelıgınde ortak noktalarıda bulunmakta..
    devletde buna goz yumuyo..
    işe gelince cakma özür raporu oranı ..emeklılıge gelınce gercekten özürlü oldugunu bıle ıspatlasan yan yatı camura batı.ters dön düz don .vs vs ..
    ne zaman bu haksızlıga son verılecek..
    sayın oturan boğa abim ;
    özürlüler partisi kursak dernegi degıl vakfı degıl acaba meclıse gırer mıyız ???..
    cokmu ütopik acaba..

özürlü partisi kursakk
    evet 8.5 milyon özürlü vadandaşımız var..
    sayılmayan %40 altı veya hıc kaydı bulunmayan...
    aileleriyle her aile 3 kişi desek 25 miilyon yapıyor..acaba şansımız olurmu..
    tolam secmen sayısı bu secımde 50 mılyonmuş.....
    acaba acaba cokmu ütopik....
    tartışmak isterim......
    bu konuya değinen oldumu bılmıyom..
    not:cok uzun uzadıya yazmıyacağım ama cok kabul edılebılır fıkırler cıkacagına daır goruslerım var..sizin kileride duymak ısterim..

volkan yılmazın;siyasi mesele engel lik yazısına ıtafen..
    kendi işimi kendimiz çözebilirmiyiz??

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: rusa Mesajı Gör
    volkan yılmazın;siyasi mesele engel lik yazısına ıtafen..
    kendi işimi kendimiz çözebilirmiyiz??
    http://www.engelliler.biz/forum/ayri...-tartisma.html

İncele bence çözüm çok basit ama savaşıcak asker varmı?
    Bu ülkeyi düzeltecek bir irade varsa bence bu beceri ve dirayet engellilerde mevcuttur...

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet..
    10 milyon özürlü...aileleriyle bereber 25 milyon..
    bu senekı secmen sayısı..55 milyon ise neden olmasın..
    kurucuların özürlül erin oldugu siyasi parti kurulsun...ben ve ailemdeki tüm secmen ler vemese yaşamıyım daha iyii...(16 kişi)
    saygılar..

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Çalışma bakanlığıda, Sgk,Maliye bakanlığı bu ülkenin kurumları bunlar herkezin her vatandaşın kurumu bunlar özel müteşebbis ticarethanesi değilki
    Benim anlamadığım Maliye bakanlığı özürlü raporlarını !! bu kadar sıkı denetliyo da,hakkı olmayan kişilerin bazı haklardan yararlanmasının önüne geçip ,devletin kaynaklarını ve GERÇEK özürlü sınıfına giren vatandaşların haklarını koruyor !!kendince
    Peki çalışma bakanlığı veya SGK neden devletin ve gerçek özürlülerin haklarını korumuyor!!

Üye
    bulutus Avatarı

Gerçek Adı
    aşkın
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    21:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar..
    siyasi parti kurmadan önce bunun için alt zemin hazırlaman gerek,şöyleki,engellilerin hep bir çatı altında toplaması gerekki,buda bence dernek,sendika gibi bir örgütlenme ile olur....ancak bende burıkanıyorum,ne yapmam gerektiğini bilmiyorum...
    fikirlerinizi öğrenmek isterim...
    işyerlerinin çoğu adı,sanı bilinen,kurumsal bir firma asgari ücrete engelli çalıştırıyor,bence bu asgari ücretle asıl engelli onlar birde %100 performans bekliyolar işte buna dur demek gerek..
    işnler sendikalardan çok korkmazlar ancak,hakkınsa sendika öyle diyorsa işveren sesini çıkaramaz,işte bu yüzden ben sendikayı istiyorum...

sayg