Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eyydnen Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    09.06-2011
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2009 da sürekli ibareli %80 rapor aldım. Raporumda agır ve tehlikeli işlerde çalışamaz ibaresi olduğu için istediğim işe giremiyordum.Bu ibareyi kaldırmak için tekrar heyete girdim.Heyette sürekli ibareli raporumu 1 sene sonra tekrar kontrol haline cevirdiler.Nedenide hastaliğin iiyilesebilir hastalık olmasıymış.Devlet işçisi olarak özürlü kadrosunda işbaşı yapıcam.1 sene hastalığın geçmiş deyipte tekrar rapor vermezlerse işten atılırmıyım.Hastalığım hepatosellüler karsinom evre 3 nedeniyle ameliyat oldum.Kronik hepatit b tasıyıcısıyım.Karaciğerimin sağ lobu ile safrakesem alındı.

Üye
    eyydnen Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    09.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 sene sonra kontrollü raporumla bir kamu kurumuna işçi olarak işbaşı yapacağım.1 sene sonra tekrar rapor alamazsam işten atılırmıyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bir defa kamuda kadroya geçilirse, sakat statüsünde ya da değil, işten çıkartılmak çok çok çok çok zordur. Olası davalar da büyük oranda çalışan lehine sonuçlanıyor...

Bence, 1 yıl sonunda kontrol muayenesi olup olmadığını kurumunuz görmeyecektir bile... Velev ki 1 yıl sonunda raporunuzu yenileyemediniz, bence olacak olan şey, sakat statüsünde çıkartılıp sakat olmayan statüsüne geçirilmenizdir.
    Tabii bu konuda net bir şey söylemem pek mümkün değil, ama tahminim bu şekilde...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    eyydnen Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    09.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim cevabınız için.Kurumdan bana sakat kadrosundan normal kadroya geçiş olmadığı söylendi.Benim 2009 da aldığım rapor sürekliydi.Seneye rapor alamazsan dosyana sürekli olan eski raporunu koyarız dediler.Daha sonraki senelerde bir problem çıkarmı karşıma

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir sorun olmaz... Elinizdeki rapor "sürekli" ibareli ise, şimdi yeni rapor istemeleri anlamsızdı zaten...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...