Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 47 mesajın 46-47 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Demekki herkes memnun

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkes iş kurla ilgili deneyimlerini anlattı BOŞ KUR lafı çok hoşuma gitti yalnız bende yaşadıklarımı anlatmak istiyorum İş kur un yönlendirmesi sayesinde almış olduğum %45 lik raporumla iş aramaya ilk kez başladığımda ilk okul mezunu bile değildim.. Bir çok yere başvurmama rağmen bana iş verilmedi. Ve geri döndüm. Ailem başka bir şehirde olduğu için onların yanında kalmak durumundaydım. Günün birinde eve bir telefon geldi! Arayan Türkiye nin en büyük hazır beton üreticilerinden biriydi. Neyse İstanbul a geldim ve görüşmeye katıldım. Bana Evladım diye hitap eden patronumu hiç unutmayacağım. Hiç unutmuyorum. Askerdeki kardeşime para yollamak yana yana para aradığım bir gündü. Ofiste başım önde dolanıyorum.. patron beni yanına çağırdı Oğlum derdin nedir dedi Bende durumu utana sıkıla anlattım yüzüm kızarmış tabi patron;

Oğlum madem böyle bir derdin var ne diye yanıma gelmezsin diyerek henüz bir ayımı bile doldurmadığımı halde bana çıkartıp bir maaş tutarında avans verdi al bunu dedi! Bir daha paraya ihtiyacın olursa el işareti yap yeter diye tembihleyerek... Bir süre çalıştım orada yer değişikliği talebimi de olumlu karşıladılar. Marmaray ı bilirsiniz orada çalışan mühendislerden çok şey öğrendim. Henüz İlk okul mezunu olduğum halde laboratuvar teknisyeni olmuştum. Tek isteğim bu işin sertifikasını almaktı günün birinde işsiz kalırsam lazım olur diye.. Neyse iş veren maliyet gerekçesi ile kurs talebimi ertesi yıla bıraktı. Aslında yönetmeliği bekliyorlardı zira o sertifikayı alırsam beni asgari ücretle çalıştıramayacak teknisyen maaşı vermek durumunda kalacaklardı. Durumu öğrenen bir arkadaşımın jurnallemesi ile o iş yerinden ayrıldım ama patronlarım la ilişkim uzun süre devam etti. Daha sonra iş kur kanalı ile bir çok iş buldum son bulduğum yer bir kargo şirketi ydi bana yaptıkları haksızlığın bedelini 1,5 yıllık emeğimin karşılığını 20,000 tl lik tazminat olarak mahkeme yoluyla tahsil ettikten sonra oradan da ayrıldım. Şu anda devlet memuruyum... Ve işimden gayet memnunum ama yakın zamn içinde gerçekleştirmeyi planladığım bir projem var merak edilirse onu da açıklarım memuriyet konusdaki geleceğime karar vermemi gerektirecek kadar büyük bir iş söz konusu . Kader kısmet! Diyeceğim o dur ki; Kader Gayret e aşıktır! Siz elinizden geleni yapın. Emin olun ki bir çok şey zamana yoluna girmeye başlayacak

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234