Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    işkur sadece aracı işverenle iş isteyeni buluşturuyor.Esas samimiyet işverende olmalı onlarda üçkaat ve takla peşinde Samimi Kurum ve kuruluşları kapsam dışı tutarak engelli olarak çalışmak isteyenlere işverenler Bela olarak bakıyorlar.O bakışları iyi bilirim

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayır getirmiyor bu kadar net ve açık söylerim fazla yazamıyorum çünkiiii söz uçar yazı kalır.

Üye
    gulay_06 Avatarı

Gerçek Adı
    gülay
    Son Giriş
    09.04-2016
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bende şikayetçiyim özürlü olarak başvurmuştum ama gittiğim yerler beni kabul etmiyor ya kadro dolu diyor ya personele ihtiyacımı yok diyor geri yolluyolar kaç defa iş kura gittim ama pek ilgilendikleri yok abuk sabuk yerlere yolluyorlar şimdi bu sene üniversiteyi bitircem bakalım o zaman yine başvurcam bakalım bulabilcekler mi biz seni arıcaz dediler hala aramadılar sinir oldum yaa (

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

bana göre işkur mişkur hikaye..engelliye engelli gözüyle bakan engelsizler olduğu müddetçe kurum falan neylesin..önce insanların zihniyeti değişmeli..ayrımcı zihniyet yok olmadıkça hiç bir şey gönlümüzce olmayacaktır...

Üye
    bestadereler Avatarı

Son Giriş
    07.09-2015
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işkur da çalışan memura bana uygun iş varmı diye sorsan ya sana dışarıda panoya iş taleplerine bak yada internetten bak diyor. peki sen ne işe yarıyosun .

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tamamem donme dolap isler bos bos toplu gorusmeler yapiliyor iskur ceza kesmiyor isveren de ise almiyor ceza kesmeyen iskur kurumuna kim ceza kesecek asil mesele bu bimerden yazmaktan biktim

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şikayet ettim işkuru bimer den toplu görüşmeler sonucu hiç bir firma açığını kapatmıyor diye bu duruma işkur göz yumuyor dedim şimdi tüm firmalar arıyor işe başlatmak için illaki şikayet edilecek işkur

Üye
    hakanoncul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Öncül
    Son Giriş
    23.05-2017
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Valla ne yalan söyliyeyim yazılanların sadece 1-2 sini okudum ,durum vahim.Salla başı al maaşı diyorlar ya hani aynen bu kurum öyle işte.Ben 1993 yılında 73/2 devre olarak askerliğimi yaptım,bilenler durmumu anlamışlardır.Askerliğin uzamasından dolayı devletin bizlere verdiği hakkı kullanayım dedim ve 2000 yılında işkura gittim.Oradaki şahsiyet benden bu özel bir durum diye belgenin orjinalini aldı.Şimdi bir kuruma gitseniz sizden belge isteseler vermem mi diyeceksiniz veya kaç kişi bunu diyebilir ve o belge tek nüshadır bir daha aynısını çıkartamıyorsunuz.O sıkışıklıkta benim de aklıma fotokopisini almak inanın gelmedi ve belgeyi verdim.Fazla değil 15 senedir benim verdiğim belgeyi dosyalarda arıyorlar inşallah bu sene bulurlar,bulamazlarsa da önemli değil seneye bulmaya çalışırlar.
    Bu kurum işte böyle bir yer. ) Ha unutmadan bu arada benim belgeyi kaybeden yerden bitme şahsiyet 2010 yılında zannedersem benden kendisi için oy istedi ) yerden bitme milletvekilliğine soyunmuştu )

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

50 ve üzerinde çalışana sahip özel sektör işletmeleri çalışan sayısının yüzde 3’ü kadar engelli istihdam etmek zorunda
    Engeli sorumluluğunu yerine getirmeyen işletmeleri büyük cezalar bekliyor. İş Kanunu'nun 30'uncu maddesine göre;aynı il sınırlarında 50 ve üzerinde çalışan istihdam eden özel sektör işletmelerinde,çalışan sayısın yüzde 3'ü engelli olmak zorunda. Fakat bir çok işletme bu yükümlülüğü yerine getirmiyor. Söz konusu işletmelere yükümlülüklerinin başladığı tarihten itibaren aylık 1903 TL (2014 tutarı) ceza kesilecek. Güvenbir Ortak Sağlik Güvenlik Birimi Genel Müdürü Dr. Ali Çolak,eksik engeli çalıştıranlara da ceza verileceğini,bu işletmelere çalıştırmadığı her engeli için 2015'te aylık 2096 TL cezanın gündemde olduğunu söyledi. Çolak,önceki yıllara dair de ceza kesilebileceğini belirterek "SGK'dan hangi dönemde engeli çalıştırildığı,hangi dönemde çalıştırılmadığı net olarak görülecek. Bu durumda cezalar katlanacak" diye konuştu.

KÜSÜRATLAR YANILTMASIN

İşletmelerde çalışacak engelli sayısı konusunda karışıklıklar olduğunu söyleyen Ali Çolak şöyle konuştu:"50 kişilik bir işletmede yüzde 3 hesaplandığında sonuç 1.5 oluyor. Yarım ve yarımdan büyük küsuratla bir sonraki sayıya tamamlanıyor. Yani bu işletmede en az 2 engelli çalışan olmalı. 140 kişinin çalıştığı bir işletmenin yüzde 3'ü ise 4.2.Yarımdan küçük küsuratlar dikkate alınmaz. Bu işletme en az 4 engelli çalıştırmalı

SONUÇ İŞ-KURA BİLDİRİLECEK

Ali Çolak,Türkiye İş Kurumu'nun (İşkur)da engelli istihdamında değişikliğe gittiğini bildirdi.Yeni düzenleme ile işverenle engellinin İşkur çatısı altında,iş güvenliği uzmanının katılımıyla görüşme yapacağını belirten Çolak,"Mülakata İşkur yetkilisi de katılacak. Mülakat olumsuz sonuçlanırsa bu,İşkur'a sebepleriyle bildirilecek. İşletmeler ceza ödemek yerine engelliler için uygun ortam yaratmalı"dedi

Kaynak: Habertürk

Ben hiç uzman falan görmedim görüşmeye katılan işkur da işveren yok bizde çalışan herşeyi yapar demeye başlıyor orda filim bitiyor

Üye
    abu bekir sarı Avatarı

Gerçek Adı
    abu bekir sarı
    Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın değerli arkadaşlar devletin 36000 tl hibe hakkında bilgisi olan varmı bizi aydınlatabilirmi

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kimsenin demekki özel sektör umurunda değil o zaman 2016 ekpss

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

işkur un engelli politikasının baştan aşağı değişmesi gerekiyor şunu yapıyoruz bunu yapıyoruz falan hep boş şeyler iş görüşmesi diyorlar gidiyorsun sağlam insanlar bile aman bu işe yanaşmayın diyor bu nasıl bir engelli istihdamı anlamış değilim adamlar pazardan sebze meyve seçer gibi engelli ayıklıyor işine geleni alıyor yani hertülü işi yapabilecek engelliyi alıyor diğerini sallamıyor bile o işe giren engelli arkadaşımızda sonradan bakıyorki kendi yaptığı işi sağlam elemanlar bile yapmıyor bırakıp gidiyor oda bir süre sonra işkurda diyorki ben engelliye istihdam yaratıyorum böyle işmi olur ya avrupada böyle düzene millet kıçıyla güler yeminle ......ayakta çalışamayan ağır ve efor gerektiren işleri yapamayan arkadaşlarıma sesleniyorum işkurla durumuna uygun işe yerleşen % 5 bile değildir

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cok haklisiniz bu durumu sikayet etmek gerek

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    5

Bence iş-kur görevini yapıyor. 2 defa gittim. 1.si kayıt olmak içindi. 2. işkur'a gittiğimde ordakilerden hiçbirisi engelli olduğuma inanmadılar Engelli olduğuma inandırdığımda ise bana sadece 1 adet fabrika da iş buldular ve oraya gidince benim ismimi ver dediler. Bende fabrikaya gittim o kişinin ismini verdiğimde hemen işe aldılar Yaz bitince işten çıktım tabiki okulumu bahane ederek ve okulum bittiğinde 3 defa telefonla arayarak işe çağırdılar ekpss ile devlet memuru olduğumu söylediğimde aramadılar artık. Kısacası tüm iş işverende bitiyor fiziksel ve psikolojik bir engelin olmadığı sürece çok kolay iş buluyorlar fakat fiziksel bir engelin varsa işveren seni tercih etmiyor. psikolojik varsa yine tercih etmiyor.

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geriye ne kaldi kardes fiziksel olmasin psikolojik olmasin baska varmi

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon