Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dün yani 04.03.2011 tarihinde Pendik İşkur'a ggelen Sabancı Üniversitesine 1 Özürlü alacaklar.
    Sırayla kapıdan güvenliğin bizlere verdiği numaralar ile sırayla çıkacağız.
    1 ila 5 numaralar arası çıkıyor.
    Herkes bir umutla çıkıyor. İlk arkadaşlar konuşamayan ve işitemeyen arkadaşlar buruk bir suratla çıkıyorlar işaretlerinden anladığım kadarı ile Konuşma sorunu olmayan bu varan bir
    sonra 2 ila 10 arası çıkıyor ortappedik rahatsız arkadaşlar var aralarda onlarda hüzünlü bir şekilde çıkıyor dışarı Ortapedik rahatsızlık olmayacak buda varan iki
    11-15 sırasıyla 16-20 derken 20-25 de gidiyor herkes buruk çıkıyor. benim numaramda 34 idi.
    Bana sıra gelmeden Öğle yemeğine çıkacaklar mış. Nufus cüzdanlarımızı aldılar t.c. numaralarımızı alacaklar mış.
    Ben oradan Allah kabul etsin CUMA namazına gittim. zaten beni kabul etmezlerde şans dedik.
    Cumamızı kıldık geldik güvenlik nüfus cüzdanımızı verdi zaten 25 kişi girdi en son saydığımda 54 filan kişiydik.

geriye kalan kişilerede hep aynı kelime ''sizi arayacaklarmış''

işin ilginç yanı ne iş yapacağımızı bile bilmiyoruz birde taşören firma

yani kısaca herkes bir umut peşinde sabancı üniversitesi dedik ya gözümüzede bir büyük göründü Olsun dedik sabancı üniversitesinde çalışalımda taşören dedik ama sonuçta özürlüyüz duymayanı varr konuşamayanı var yürüyemeyeni var görmeyeni var.

Onlara göre o olmaz bu olmaz
    Benim derdim siz niye özürlü alıyorsunuz o zaman Alın bir sağlam adam.

Benim bu hususda görüşüm bunlar ayrımcılık yapptığını düşündüğümden
    Belki bana kızarsınızda düşünmekteyim ama 1 kişi alınacaksada Kura ile alınması bana daha mantıklı geliyor belki ağız özürlü bir kardeşimize çıkar sonuçta bunlar böyle ayrımcılık yaptığı sürece orada benden daha ağır özürlü kardeşlerim çok zor iş bulur...

Allah Yar ve Yardımcımız olsun......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Taşaron firmada çalışmak hiç akıl işi değil. Mümkünse uzak durmak lazım. Maaştan tutun çalışma saatlerine, oradan kıdem tazminatına kadar kötü koşullar öne sürerler...

Hayırlısı olmuş

Ama evet, dediğiniz gibi, işverenler sakat olmayan sakat istiyorlar! Bu tür bir ayrımcılığı Amerika'da yapsalar, işveren bi dünya ceza öder... Bizde güçlü bir sivil toplum ya da sendika olmadığı için, maalesef işte böyle haksızlıklara maruz kalıyoruz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle katılıyorum. ben de 3 ay iş aradım ve engel oranı % 40 ve altını tercih etmekteler. Çok vahim bir durum Allah iş verenleri ıslah etsin. Engelli olmak çok zor bir durum.
    Eğer ilerde iyi biryerlere gelirde iş yeri vs açarsam sırf engelli alacağım. ve şartları da çok iyi olacak.
    Arkadaşlar Allah yanımızda olsun dua edin...
    İş ararken Allah hepinize yardımcı olsun. Benim iş yerim bu konuda çok iyi...

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu nereye kadar böyle gideçek biriside cıkıpda buna dur demiyeçekmi artık genelde orta kalan biz oluyoruz nerde adalet nerde yasalar yazıklar olsun demekten başka birşey demiyorum artık bu işe

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar buna devletin el atması lazım bu konuda yasa çıkarması lazım.
    Her engel gurubundan alma maddesi koyması lazım. yani derece var ya 1. derece 2. derece ve 3. derece diye bunu koymaları lazım.
    Engelli diyince yüzeysel oluyor.
    bu konuda da devlete dava açmak lazım haklarımı vermediği taktirde çünkü yaptıkları insan haklarına aykırı bir durum. Dalga geçer gibi seçim zamanı bişeyler yapıyorlar. Allah'tan seçimler var onlarda olmasa bunlaraı bişeyler yapacağı yok valla.

Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İş te bulamıyorum ne yapmalıyım. Bazen çıldıracak gibi olsamda sığınıyorum rabbime şöyle güzel bir iş düşerse bana bildirin çok dua ederim

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

apocan14;

Allah büyüktür. Benim bilgim olursa size yazarım. Bi kaça arkadaşıma iş buldum.

Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok sağolun yaprak hanım Düşünmeniz bile yeterli Allah razı olsun....

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

apocan14;
    Kardeşim daha yeni turkcelle ilgili başlıktaki arkadaşa yazssana ona arkadaş getir demişlerdi..
    Taşeronda bir engellinin çalışması zor olur. Paranızı falan vermezler. Halden anlamazlar.. İnşallah bulursunuz.

Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

artık bakmıcam taşörene filan gireceğim bir yere bakalım hayırlısı ile....

Üye
    mekke Avatarı

Gerçek Adı
    mehtap
    Son Giriş
    12.07-2012
    Saat
    18:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende cuma günü pendik iş kura gittim sabancı üniversitesi için benimde tel numaramı aldılar haber vercez dediler bakalım nasip olacak mı. ben işitme engelliyim. 34 numarası olan arkadas bi özürlü alacaklarını nerden biliyorsun ben orda iken o kadar insan vardı o kadar insan arasında 1 özürlü almaları hiç dogru degil ben 23 numara idim. bu arada pazartesi öteki günlerde varmıs baska işyeri alımı onlarıda degerlendir derim ben degerlendirecem hani kim bilir sabancıya almazlarsa die öteki fırsatlarıda degerlendirecem. bu arada bir dahakine erken git ön sıraları alırsın cünkü sıra cok yavas ilerliyo

Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mehtap seni hatırladım bende orta derecede işitme kaybım ve astım bronşiale hastalığım var.

seni gördüğümü hatırlıyorum pazartesi yine orada olacağım büyük ihtmalle bende bakalım şans dedik yollara çıktık pazartesi görüşürüz bakalım İşallah....

kısmetse biryerlere gireceğiz hayırlısı ile....

1 kişi alacaklarını İşkurun kendi sitesinden takip ediyorum.
    kaç kişi alacaklar nasıl olacak gibisinden sabancı üniversitesi ama taşören ....

banada aynısnı dediler sizi arıcaz dediler ama zannetmem bakalım ne olucak..

bu arada salı günü görüşme yok yanılmıyorsam pazartesi çarşamba perşembe görünüyor bende...

Üye
    mekke Avatarı

Gerçek Adı
    mehtap
    Son Giriş
    12.07-2012
    Saat
    18:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

annen lemi gelmiştin. pazartesi yani yarın bende orda olcam ins sansımı deniyom işte bakarsın cıkar die hadi yarın görüşmek üzere insallah ii yerlere gireriz

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar dersane yıllarında sınıftaki arkadaşlarımla tartışmıştım. Bütün zenginler kul hakkı yiyerek zengin oluyorlar diye. Arkadaşlar bana karşı çıkmıştı. Sabancı öle değil diye. Bir kez daha düşüncem doğrulandı. İşin garip yani Sabancılar Engellileri daha iyi anlamaları gerekiyor çünkü Sabancını bütün çocukları engelli. Bu kuruluş bile böle yapıyorsa söylenecek söz yok.

Arkadaşlar kendinizi ezdirmeyin, boyun eğmeyin kimseye, moraliniz yüksek tutun, psikolojinizi bozmayın ve işin en iyisini bulmaya çalışın. Bu ülkede iyi insanlar da var.

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sabancı center yetkılılerın haberı olsa gercekten canlarını okurlar engellılere bu kadar yardım eden bır kurulusun tasaron fırmanın aybını onlara yuklemek hata olurdu sanırım ama cokk ayıp cokk

Sayfa 1 / 2 12 SonSon