Sayfa 8 / 16 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 227 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bravo yani arkadaşlar. İş iş diye kıvranıyordunuz daha bir yıl önce. Şimdi iş sahibi oldunuz şükredeceğiniz yere işten nasıl kaytarılır onun yolunu arıyorsunuz bravo

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Arkadaşlar içinizde çalışma saatleri ile ilgili müracaat yapan oldu mu? Bakınız D.M.K ne diyor..

GÜNLÜK ÇALIŞMA SAATLERİNİN TESBİTİ:

Madde 100 - Günlük çalışmanın başlama ve bitme saatleri ile öğle dinlenme süresi, bölgelerin ve hizmetin özelliklerine göre merkezde Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca, illerde valiler tarafından tesbit olunur.
    (Ek fıkra: 25/02/2011 tarihli Mükerrer Resmi Gazete - 6111/104 md.) Ancak özürlüler için; özür durumu, hizmet gerekleri, iklim ve ulaşım şartları göz önünde bulundurulmak suretiyle günlük çalışmanın başlama ve bitiş saatleri ile öğle dinlenme süreleri merkezde üst yönetici, taşrada mülki amirlerce farklı belirlenebilir.
    (Ek fıkra: 25/02/2011 tarihli Mükerrer Resmi Gazete - 6111/104 md.) Memurların yürüttükleri hizmetin özelliklerine göre, bu madde uyarınca tespit edilen çalışma saat ve süreleri ile görev yerlerine bağlı olmaksızın çalışabilmeleri mümkündür. Bu hususa ilişkin usûl ve esaslar, Devlet Personel Başkanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca belirlenir

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

arkadaşlar bu yorumu yapıp yapmamak arasında kaldım hiç kimse hizmetli statüsünde işinden menmun değil kimi karaciğer nakli oldum temizlik yapamam diyor kimi işitme cizahlarım terden ıslanıyor diyor kimi yoruluyorum diyor kısacası masa başında rahat bir iş bekliyor ama hizmetli olmayı kabul etmiş hizmetlinin ne iş yaptığı bellidir dua edin tekerlekli sandalyede hizmetli değilsiniz iyi kötü yapabilirsiniz mesala işitme cihazı takan arkadaş işini yaparken cihazı çıkarabilir,diğer arkadaşlarda yorulabilir ama hangi iş kolay hepimiz özürlü raporuna güvenip masa başı iş istiyoruz...

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi ben resmi yazı ile durumu anlatmadım fakat özel durumumu anlattım müdüre 08:00 mesai başlıyor 15:30 da paydos ediyorum.
    Eğer kabul etmeseydi bu yazı ile başvurcaktım kabul etmezse kaymakama falan çıkmayı düşünüyordum.
    Bence böyle bir hakkımız var kullanmak isteyen kullanmalı.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

xxman,
    Saçmalamışsın o zaman gözlük takan engellide gözlüğünü çıkarsın öyle çalışsın..
    Bak ilgili yönetmeliğin 24.ve 25.maddesi ne diyor

İşyerlerinin özürlülerin çalışma şartlarına göre düzenlenmesi

Madde 24- Özürlü memur çalıştırmak zorunda olan kurum ve kuruluşlar çalışma yerlerini özürlülerin çalışmalarını kolaylaştıracak şekilde düzenlemek, gerekşi tedbirleri almak ve özürlülerin çalışmaları ile ilgili özel yardımcı ve destekleyici araç- gereçleri temin etmek zorundadır.

Özürlerin çalıştırılacakları işler

Madde 25- Belirli bir mesleği olan özürlülerin meslekleri ile ilgili işlerde çalıştırılmaları esastır.
    Belirli bir mesleği olmayan veya mesleğine uygun kadro bulunmayan özürlüler, özür durumlarına göre, yapabilecekleri hizmetlere ait mevcut kadrolarda çalıştırılır. Özürlüler, özürlülüklerini arttıırıcı veya ek özür getirici işlerde çalıştırılamazlar.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

abi kızılcak bişey yok herkez kendine göre haklı çıkartıyor kendini HEPİMİZ RAPORDAN FAYDALANIP RAHAT İŞ İSTİYORUZ durumu istismar ediyoruz...eee işte benim işitme cihazım terden ıslanıyor ben temizlik yapmam işte ben yoruluyorum ben bu işi yapmam bizi bırakın sağlık insanlar bile yorulurken o zaman ne kadar özürlü varsa masa başına versinler varmı böyle bişey? işitme engelli biri masa başına geçsin terkerlekli sandalyedeki biri temizlik yapsın getir götür işine baksın böylesi daha saçma gibi geliyor millet iş diye kıvranırken...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

xxman,
    Sana kızmadım ben düzene kızıyorum engelimiz ne olursa olsun engelli kardeşlerimiz bu işleri hak etmiyor.Engelliyiz diye 2 plana atılmak ne kadar doğru? Tüm kamu kurumlarında çalışan tüm engelli kardeşlerime sesleniyorum lütfen kendinizi ezdirmeyin kanunlar açık ve bariz hakkınızı sonuna na kadar aramalısın ne olursa olsun..

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

abi hakkı olan sonuna kadar arasın lafımız yok ama özel şirkette 60 70 derecelik ortamda 200derece sıcağın karşısında 12 saat yüzlerce kilo indirip bindiren işitme engelli var oda insan evladı oda özürlü aldığıda 650 700 lira...kamuda herkeze masa başı iş olmadığına göre fiziği müsade eden temizlikte yapacak getir götür işide herkeze engeline göre bir iş çıksın kimse sınıflara girip mikrobiyolojik test yapmıyor görünürde pislik olmasın sıralar düzgün olsun yalandan iki süpürge temizlik yaptınmı yaptın işte terletecek yoracak ne var bunda acizlenmek yerine şükretmek gerek bazen...

Üye
    fatih76 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    11:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxx men e katılıyorum duyma engelli vücuden sağlam olduğu için kendimi nasıl acıtabilirim diyor ve aklına işitme cihazı geliyor bu cihaz kulağımda paslanabilir diyor ama güldürmeyin insanları ya..rahatlıkla ev bile taşıyabilirsiziniz ama ortopedik engelli bir insan evdeki masayı bile taşıyamıyor...orotpedik engelliye masa başı verileceğinden işitme engellide bahane olarak işitme cihazını bulmayı düşünmüş cin fikirli terleten başka şeyler yapmıyomusun acaba.O zaman girmeyecektin sınava hademe olmak istemiyosan girmiceksin..

Üye
    ha.faydinli Avatarı

Gerçek Adı
    fatıma
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker;

sizin budikleriniz sadece kagıt üstünde kalıyor ilker bey çok ama çok azı uygulanıyor ve kendilerine göre ayar çekiliyor şimdi bir anket yapılsa arkadaşlarımızla yüzde kaçı rahat bir iş ve ortamda çalışıyor acaba ? ben ben belediyeden engelli kadrosunda 11 yıldır bilğisayar oparatörlüğü yaparken norm fazlası gösterilerek milli egitime geçiş yaptım fakat beni tuttular bir oula hademe yaptılar çık i,şin içinden çıkabilirsen de bakalım napca şimdi yardım elini uzatırssanız minnettar kalırım size ..
    birde engellileri topluma kazandırıyoruz iş imkanları saglıyoruz vesaire vesaire... durumuzumu dahada kötüye çekiyorlar çıkmaza giriyoruz birde üstelik begenmesseniz istifa edin oturun evinizde deniliyor çevreden....neyse yardımlarınızı bekliyorum kafam çok karışık dostlar.

Üye
    dostadoğru Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

ha faydinli belediyeden norm fazlası olanlar hep engelliler mi seçilmiş nedir ben okuldayım geçen hafta belediyeden ilçe mem e engeelli bir arkadaşı vermişlerdi ama o masa başına verilmişti ..sizinde bilgisaar operatörlünüz var madem ilçe mem müdürüyle yada şube müdürüyle görüşüp ilçe mem de masa başına alınabiliriniz.çünkü az şey değil 11 yıl bilgisayar operatöylüğü bide sizin kadronuz belediyedemi kalıyo belediyeler bildiğim kadarıyla 657 değil özlük haklarınız nasıl oluyor bu durumda belki zamanı değil ama merak ettim az sayıda değil belediyeden gönderilenler.

Üye
    fatihhh Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    05.04-2012
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman;

sonuna kadar katılıyorum arkadaşım.herkes bi rahatlık derdinde .benede mebde hizmetli başladım .zorlanınca bir gözümde sürekli rahatsız eden protez var.allaha şükür hiç kaytarmanın yolunu aramadım.sabredip yükselme sınavına gireriz.ama hizmetli işleri sağlığına zararlıysa hakkını sonuna kadar savun.destek bulursun o zaman.

Üye
    aykut1972 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    09:33
    Yaşadığı Yer
    GÜZEL HATAY'IM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben 10 sınıflı 650 ögrencili ikili ögretim yapan bir ilkögretim okulunda çalışıyorum. sabah 6.20- 18.00 saatları arasında çalşıyorum. dahada müdürümüz akşam saat 6 da olmazsa 7 de gidelim daha temiz olsun. şikayet olmasın diyor sag olsun..cumartesi gel demirci gelecek, pazar gel boyacı gelecek.... sol ayak engelliyim.. başka seçenekte yok ne yapalım..

Üye
    ha.faydinli Avatarı

Gerçek Adı
    fatıma
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın gecelerin prensi şükür girebildim msniz açılmadıgından gerek kalmadı buraya yazacaklarınızı yazabilirsiniz yamadıgım bir valilik kaldı herkez birbirinin üstüne atıyor olan bizlere oluyo kanun bu raporları niye istiyor niye raporlarımız işe yaramıyor? 11 yıllık engelli kadrosunda pici oparatörlügü yptım milli egitime geldim sizi hizmetli atamışlar memur degilsiniz deniliyor allahın bir evrak getir götürü verilmiyor okulda ablalık yapayım dedim yalvardım okul müdürüne bana bir telefon yada yazı gelmesse bişi yapmam ben deyip yırtıyor dışarıdan ücretli 60 00 70 ,00 tleye kadın tutuyorlar beni süründürüyorlar(bizi yani) vs vs....

nerde adalet madem okadae dürüstler özürlü insanı nsıl hademe yaparlar.... burda laf ebeliği yaparak vaktimizi öldürmeyelim toplu mailmi tacaz yoksa başbakanlıgamı gitcez sesimizi duyurmalıyız.slmlar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Fatma hanım söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum engelli bireyleri bu işlere reva göreni Allah'a havale ediyorum.Engelliler sadece 3 aralık ve 16 mayıs ta hatırlayıp sözde konuşmalar yapmak sadece bizim Ülkemizde olur.
    Bu konu ile ilgili bir dilekçe hazırlanır ise ilgili birimlere mail-faxs kampanyası başlatılabilir.Özellikle Bimer,C.başkanlığı ve MEB olabilir tabiki bunun yanında engelli milletvekillerimizde olmalı...

Sayfa 8 / 16 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon