Sayfa 2 / 16 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 227 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Veritas Avatarı

Gerçek Adı
    Doğa
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Peki görev tanımı tamam da çalışma saatleri konusunda ne diyor devlet memurları kanunu? Günde 8 saat ve haftalık da 40 saat demiyor mu? Bu konuda yapılabilecek birşey yok mu? İlker sabah 7:30 akşam 7 arası çalıştığını söylüyor. Bu normal mi?

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu normal değil haftalık 40 saatten fazla sı mesai ye girer bu konuda mücadele edilebilir günlük 2 saat fazla çalışıorlar mesai almadan bu tümüyle kurum amirinin keyfi uygulaması

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar daha düne kadar evde oturmaktan sıvav açılmıyor diye kadrolar dolmuyor diye daha vs neler nelerden sikayet ediyorduk devlet memuru olmak için hepimiz can atıyoruz benim kendi düşünceme göre bazı seylerde susmayıda konusmayı ögrenmemiz gerkiyormuş onun bençe zamanla herşey olur yoluna girer elinizdeki seylerin degerini anlayın ticaret ve cicikız düşünçelrine katıyılıyorum bosuna dememişler zaman herşeyin ilaçı diye

Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    10:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker beğenmiyorsan işi neden istifa etmiyosun değerini bil yerinde olmak isteyen kaç kişi vardır kimbilir.Senin için güzel bir atasözü; Hamama gider kurna beğenmez düğüne gider zurna beğenmez ))

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

CEREN ;
    İşi beğenmemek gibi bir lüksüm yok sadece engelimize uygun iş ve düzgün bir çalışma saatleri olsun istiyoruz. Ayrıca bunla ilgili dilekçemi kabul görmüyorlar biliyorlar ki haklı nedenlerim var...
    Ve okullarda bulunan temizlik şirketi elemanlarının görevi nedir temizlik yapmak ama neden hizmetli kadrosuna atanan arkadaşlarımıza temizlik işi veriyorlar anlamıyorum ve sabır diyorum asalet tasdik olana kadar ses etmeyeceğim artık..

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sabır kardeşim sabır, başka yolu yok.

Üye
    pritt01 Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer Sevecen
    Son Giriş
    29.04-2016
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlker, okul dilekçeni kabul etmiyorsa, bir üst merci olan İLÇE MEM'e teslim edip evrak kayıttan geçmesini sağlayabilirsin.

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    31

ilker;

1640 bana çok gibi geldi bir aylık maaşın olduğuna eminmisin? Bordronu iyi bir incele 30 günlük değil sanki. Öyleyse şayet süper

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilker abi asil kadroya geçene kadar sabretmen lazim ... yapacak birşey yok asalete geçtin zaman haksızlıklarla ugraşirsin bu senin için en yararlisi olur abi ...

Üye
    rotinda Avatarı

Gerçek Adı
    gülcan
    Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 6 eylülde göreve başladim. Ilköretimde çalişiyorum. Ilk olarak temizlik işi verildi ben kaldıramadım ağır geldi. şuan memura yardım ediyorum. Saat 3ten sonrada müdür beylerim odalarını temizliyorum. Yine yoruluyorum. Evrak işi kolay da temizlik işi zor. Hele her ikisini birden yürütmek daha zor. çay işini de yetişe bildiğim kadar yapıyorum. Tüm fotokopıler bana ait. Arkadaşlar okulun işi bitmez. Keşke ünvan değiştirme sınavları olsada memur kadrosuna geçebilsem. Müdür bey memur beyin buyıl emeklı olacağini ve benim onun işlerini yürütece ğimi söyledi. Bende işi kapmaya çalışıyorum. Ağırlıklı olarak memur beyin işlerini yapıyorum. Herkese kolay gelsin.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Milli Eğitimde Hizmetli kadrosunda çalışan biri bekarsa 1,200-1,250 civarında para alır.Evliyse 80 Tl daha fazla alır.

Bu göreve başlayan arkadaşlarımıza başarılar dilerim.
    2 yıl bu görevde çalıştıktan ve aday memurlukları bittikten sonra,MEB'in açacağı görevde yükselme sınavı ile Memur kadrosuna geçebilirler.

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet İlker kardeşim öncelikle tebrik ediyorum ve hayırlı uğurlu olmasını diliyiorum. paylaşımı biraz inceledim İlker kardeşim öncelikle maaşın konusuna açıklama getireyim 06/09/2010 göreve başlaman olduğuna göre 9 günlüklük yevmiyen ve 1 aylık maaşını düşünürsek eline geçen maaş normal. Gelelim Okul Müdürünün verdiği görevlere ( bu konuda tecrübeliyim 20 yıllık Devlet Memuruyum) Okul Müdürü senin özürlü olduğunu göre göre sana bırak 6 sınıfı 1 sınıfı dahi temizletemez asaletinin tasdikenmesini falanda bekleme Memuriyete başladığın gün aslında asaletin tasdiklenmiş demektir senin asaletinin onaylanmaması mümkün değildir Okul Müdürü senin asaletini seve seve olmasada bir şekilde tasdiklemek zorunda çünki sizler Hizmetiçi Eğitime tabi tutulacaksınız onun içindirki Müdürün senin asaletini tasdiklememe gibi bir lüksü yok İlker kardeşim şunu asla unutma "Devletin Dili Yazıdır." Müdürünün sana verdiği görevleri kendisinden yazılı olarak iste resmi yazıyla tarafına tebliğ edilen görevleri ise Özürlü Kimlk Kartı yada Sağlık Raporunla birlikte bir dilekçe ile kurumuna başvur kurumun senin dlekçeni dikkate almak zorundadır eğer almazsa bir üst makam olan İlçe Milli Eğitim Müdülüğüne baş vurma hakkın vardır. ( Okula verdiğin Dilekçenin bir örneiğini mutlaka ekle) Eğer Bilgisayar Bitirme Belgen varsa elinde en az 160 saatlik ve İlkokuldan yüksek bir öğrenimin varsa Devlet seni masa başında görevlendirecektir. sanırım bu konuda sana yardımcı oldum.. Gelelim diğer arkadaşların dediklerine Arkadaşlar ne demek ya Allah aşkına ne demek bu? Beğenmiyorsan istifa et yada ne bileyim çok af edersiniz ama kurum müdürünün önünde halı ol vari (aslında başka şey yazacaktım ama siteden yasaklarlar beni) tavırlar? Arkadaşlar, İlker ve onun gibi bir çok arkadaşımız Devleti vermiş olduğu yasal haktan faydalanıyorlar kimseye kul köle olmak zorunda değiller adamın normal mesaisi haftada 40 saat ama adam 50 saat mesa yapıyorbazılarıda diyorki mesaini al Afedersiniz ama MEB den mesai alabilmiş 1 tane babayiğit varmı? yoktur ve olamazda çünki MEB de mesai diye bir kavram yoktur

İlker kardeşim bir arkadaş demiş ki,Hizmetli "Müdürün verdiği bu ve benzeri görevleri yapar." yok babacan yoko maddenin devamınıda söylesinler sana o maddenin devamı der ki, Ancak;Zorlama yapılamaz. ne zaman bir sıkıntın olsa ben her zaman hzırım babacan 0546 232 77 77 telefonum 7/24 açıktır Eğer Müdürün inat ederse bulunduğun okuldaki Türk Eğitim Sen işyeri temsilcisin yada şubesine git sana yardımcı olacaktır sendika Sevgilerimle...!!

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hay Allah razı olsun senden be baba bize senin gibi adam lazım işte..

Üye
    Cevlikli12 Avatarı

Gerçek Adı
    Sadi
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    Antalya- Lara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

İlker kardeşim yeni işin hayırlı olsun.bende ilk işe başladığım yıllarda çok çalıştım. zamanla durum düzeldi.3-5 yıl geçince şimdiki durumun tersine döner.hiç olmazsa asaletin tasdik olana kadar sabret.asaletin tasdik olmazsa aynı gün işine son verebilirler.saygı ve selamlarımla.

Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    10:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ilker kızma ya şakalaşıyım dedim sadece.inş. istediğin gibi olur herşey )

Sayfa 2 / 16 İlkİlk 12345612 ... SonSon