Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferdi5519 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan yıldırım
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ -Çorlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben bır özel sökterde iş cı sutatıstınde calısıyorum sendıkalıyım bıde vala aklınıza ne gelırse onu yapıyorum anlayın işte masına gelınde askerı ucreten daha iyi anlıycanız bıde sendıkası var ordanda yarım mas gelıyo iki ayda bı yanı dedim dedik yabmasan hım der anla işte =)bugun yapamıycam işlerı yabtım mecbursun babalar tatılde bende sözlesmelı oldum için onların yerıne bakıyom emır bakı valla nedıyım anla işte

Üye
    berfom Avatarı

Son Giriş
    30.10-2012
    Saat
    11:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla kurumdan kurumu değişebilir.birde fırsatlarla alakalı özel sektörde çalıştığın sektöre dayalı olarak kariyer yapabilirsin.ama kamuda sabit aynı işte senelercede kalabilirsin.

Üye
    pierre35 Avatarı

Gerçek Adı
    tansu
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    lüleburgaz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaa arkadaslar bu konu üzerine tartışma bile yapılmaz, tabiki memurluk daha iyi hatta daha yi değil mükemmel...

bi kaç örnek verecek olursak...

örneğin özel sektörde çalışıyosun hastalandın grip oldun ve gittin 3 gün istirahat raporu aldın. çalışma arkadaşların sana şu şekilde takılır: oğlum yine 3 gün taktın, yatıştasın yine ooohhh kaymak ...
    aynı konumda devlet memuruysan çalışma arkadaşlarının hitap tarzı: arkadaşım çok geçmiş olsun, ciddi bişeyin varmı? aa yatt yat iyice dinlen öyle gel, tekrar geçmiş olsun ))

extradan da özel sektörde 2 gün rapor al yada doktora git müdürden yada patrondan bir karış suratla karşılanırsın, sanki keyfinden alıosun...
    oysa devlet memuru ise git 1 ay rapor al, ne amirin nede müdürün sana ağzını açıp neden bu kadar rapor aldın gibilerinden ne surat yapar ne de bir kelime laf söyleyebilir...

durum bundan ibaret...

Üye
    cockpit Avatarı

Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özel sektör acımasız ve yalaka

pıerre35;

aynen sana katılıyorum

Üye
    yaprak1981 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.05-2015
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben özel sektörde calışıyorum.
    özel sektör gercekten zor ama ben calışmayı seven bir insanım.aldığım ücret askeri ücrettir.ve fazla mesai ücreti almıyorum ve ben üniversite işletme mezunuyum bilgisiyar sert.ingilizce sert. ıso sertifilarım , ehliyet ve grafik tasarım fotoşop vs. sertifikalarım mevcut.eta, netsis,ve netsis insankaynakalrını biliyorum.
    bende engelliyim.sabah 7 bucukta işe geliyorum akşam 6 da işten cıkıyorum.
    yaptığım iş muhasebe elemanı , personele bakıyorum.bütün santreller de bende , bunun yanında fabrika denetimden gecti ve ıso larda yardım oldum satış ve satın almanın isolarını yaptım.
    cok fazla calışıyorum bunun bilincindeyim ama sadece ben teşekkür ederim kelimesini duymak istiyorum. özel sektör de calışmak gercekten zor ama kamu kurumunda calışmak daha iyi bence .

memurluğun artıları ve getirileri cok fazla, sosyal bakımından da cok iyi,
    izin konularında olsun daha iyi calışma saatleri uygun vs

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende özel sektörde çalışıyorum bazen sabah 8 de girip gece 12 de çıktığımızda oluyor mesai falan alamıyoruz işimiz var neyse diyip kendimizi avutuyoruz ama memurlarda böyle bi durum yok

ben hastanede çalışıyorum fatura bölümünde hem muhasebe hem işletme mezunuyum son işyerime girmeden önce 10 sene muhasebede çalıştım iki büyük şirketin ama yinede özürlü olunca güvenilmiyo pek mesela ayağın olmayınca beyindede eksiklik var sanılıyor galiba ????

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Al benden de o kadar gecelere kadar çalışıyorum ama ne yaparsın özel sektör hep böyle...
    Sabah 9 da iş başı yapıyorum akşam belirsiz en erken 6 ta çıkıyorum ....
    Aldığım ücret 800 tl ve fazla mesai ödemesi yok..

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

engelli engelsiz farketmez,eğer 1 kaç bin tl maaş kafi benim için diyorsan devlet kapısı gibisi yok. enazından şirketim battı,krizmiş,işten çıkarıldım gibi gelecek kaygısı duymazsın...eğer bir branşın varsa ve bu maaş beni kesmez diyorsan ,risk almayı da göze alıyorsan kendi işini yapamak bambaşkadır bence.

Üye
    madralı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    29.11-2011
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    balıkesir burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayyüzlü size katılıyoruz. ancak kendi işinizi yapmak cok zor alt kattaki memurun olur dediğine üst kattaki o öyle olmaz kendimizden örnek verelim akaryakıt istasyonu acalım dedik karayolları başka söylüyo belediye başka birde sakatlığımız varya sen bu işle uğraşma sen yapamazsın bir coğu mama peşinde anamızdan emdimiz süt burnumuzdan geldi bazen maaşlı calışmak daha iyi gibi geliyor.

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Ben yıllardır özel sektörde vasıflı olarak çalışmama popüler bir iş yapmama rağmen kesinlikle devlet dairesi derim nedenine gelince özelde vergisi,elemanı,ofis kirası,telefonu elektriği,suyu derken birde emek harcanarak yapılan bir işse ay sonu gelince gelde iyi dileklerini gönderme düştüğün duruma..ben bu yüzden salon sahibi olmaktansa işverenle birlikte çalışmayı tercih ediyorum gözlemliyorum gerçekten zor özel sektörde kendi işini yapmak..Dışarıdan bakıpta yorum yapmak kolay diyebilir bazı arkadaşlarımız ama en azından devlet güvenceleri var özel sektörde oda yok ne yaparsan kendi gayretinle yapacaksın yani sözün özü devlet sektörü diyeceğim...

Üye
    şevket Avatarı

Gerçek Adı
    şevket
    Son Giriş
    22.03-2016
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu devlet dairelerinde çalışabilecek zeka özüelülerde girebilirmi tşk

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12