Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 92 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    konuya nasıl başlayacağımı bilmiyorum
    ilana bakınca inanın şok üstüne şok yaşadım, bu nedir böyle ya, ne arıyorlar özelliklerini okuyunca inananın yerin dibine girdim yarın ilk işim aramak olacak gaydırıp kapatacağım telefonu,
    mail adresi belli salladım şimdi sizin ilede paylaşmak istedim,

kalın sağlıcakla....

link burada
    Türkiye İş Kurumu - İşgücü İstemi Detayı

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Poyraz;
    iş ilanlarında yer alan saçma sapan şart ve aranılan özellikler konusunda çok haklısınız.
    Ancak,engelli çalıştırmama cezası söylediğiniz gibi sadecxe 750 tl değil.
    Çalıştırılmayan her engelli için her ay 1.832 tl idari para cezası uygulanmaktadır.
    Tabi kanunda yer alan ceza bu,tam anlamıyla uygulandığına asla inanmıyorum.
    Bahsettiğiniz saçma sapan şartları ileri sürmelerinin altında bile genellikle cezadan kurtulmak yatıyor.İlana başvuran olmayınca yırtmış oluyorlar.
    Daha başka şeyler de dönüyor da neyse diyip geçelim şimdilik.

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

MERHABA..BEDENSEL ENGELLİYİ ŞİRKETİN EN ZOR İŞİNE VERİP ONU BU İŞİ YAPARKEN SEYREDEN LİSANS OKUMUŞ O İNSANLARIN NASIL Bİ RUH HALİNE SAHİP OLDUKLARINI MERAK EDİYORUM..ENGELLİ HİZMETLİ..ENGELLİ HAMAL..YOK BAKIM ONARIM İŞÇİSİ BEDENSEL ENGELLİ..
    VALLA ARTIK İNSANLARIN BU MERHAMETSİZLİK DUYARSIZLIK..BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN(yahudi atasözü)
    VALLA YAZIK BU İNSANLARA MAL GİBİ YAŞAYIP OT GİBİ GİDECEKLER..İNSANLARIN GÖZÜNDE IŞIK OLMALI..BİZİMKİLERDE VAR..ŞEYTANLIKTA...http://www.youtube.com/watch?v=xpbe5cGE3xs..BUNU Bİ DİNLEMEKTE FAYDA VAR

Üye
    SmhGwz Avatarı

Gerçek Adı
    Semih BALCI
    Son Giriş
    12.06-2017
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ii bi konuya değinmişsin böyle yapanlarda wardır ama bazılarında şöyle bi düşünce war yasa gereği kişi çalıştırmamız hatta kişileride işkur aracılığıyla bulmamız fln gerekiyor dedi bizde işin çakallıgına kaçarak yani daha çabuk işçi bulmak gibilerinden engelli hizmetli olarak arıyoruz ama kişilerin hastalıklarına göre mesela solunum la alakalı bişey warsa buroda belirli iş yapabilcekse fabrikada oturdugu yerde gibilerinden çünkü genelde kişileri bulmak için en al tabakayı yazıyorlarki bizimle irtibata geçildiğinden gerekli işleri yöenltiyorlar yada bizimkiler böyle

Yasaklı Üye
    FATİH MARAŞLI Avatarı

Gerçek Adı
    FATİH
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meslek Deneyim (Yıl) Deneyim (Ay) Öğrenme Türü
    Beden İşçisi (Genel)

Kişisel Bilgiler
    Cinsiyet Yaş Aralığı Boy Aralığı Kilo Aralığı
    Kadın - - -
    Erkek - - -

Öğrenim Bilgileri
    En Az Öğrenim Seviyesi : Okur Yazar Olmayan====>DENMİŞ AMA OKUR YAZAR OLMAYANDA BAŞVURSA OKUMA YAZMASI BİLE YOK NASIL İŞE ALALIM DERLER İŞTE SİZE TÜRKİYE !!!
    En Fazla Öğrenim Seviyesi :

Kura Bilgileri
    Kura Yeri :
    Kura Tarihi :
    Kura Saat Dilimi :

Çalışma Adresi Bilgisi
    Yer : Yurtiçi
    Çalışma Adresi : EYUPOĞLU MAH.RAUF YILMAZER CAD.NO:16
    ŞAHİNBEY
    GAZİANTEP / TÜRKİYE
    Tercih Edilen İkamet İlçeleri : ARABAN , İSLAHİYE , NİZİP , OĞUZELİ , YAVUZELİ , ŞAHİNBEY , ŞEHİTKAMİL , KARKAMIŞ , NURDAĞI , GAZİANTEP/MERKEZ

İrtibat Bilgileri
    Adı Soyadı : birgül yonca kaplan
    Ünvanı :
    Telefon No : 220 60 60
    E-Posta

Üye
    berussa16 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Burası türkiye!!

Yasaklı Üye
    hkn33 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2013
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    fizan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ve bunun gibi zihniyetlerin recep ivedik gibi ..............boşluğu doldurun

Üye
    octayaykiri Avatarı

Son Giriş
    09.07-2014
    Saat
    20:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ilan suçtur insan haklarına aykırı bir ilan notları aldım BM lere yollayacağım dosya içine bunu koyacağım yalnız bu ilanınresmi olarak yayınlanan metin lazım bana ulaştırısanız sevinirim

Yasaklı Üye
    STAY Avatarı

Son Giriş
    20.03-2015
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    olympus mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaw bu daha neki Açin İŞKUR u Kayseride engelli kadrosundan iş arayin Butün hepsinin istedigi özellikler şunlar ELLERİNİ AKTİF KULLANABİLEN AYAKTA DURMASINDA SAKINCASI BULUNMAYAN ..Diger illerde arama yaptirdim KAYSERİ kadar engelliyi normal olarak çalıştırmak isteyen il göremedim..Şaka gibi gelin görünki burada iş bulacagiz..

Üye
    Hayat yaşamaya değer Avatarı

Gerçek Adı
    Hayat
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    ABD
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşacağım

Şimdi benim engelim görme sisteminnde %40 engelliyim .

Adı lazım değil bir fabrikanın ilanını gördüm ve başvurdum Önlisans mezunuyum neyse gitttim görüşmeye

Ertesi gün telefon ettiler fabrikaya çağırdılar İşitme engeli bulunan bir arkadaşı daha çağırmışlar İkimizinde fiziksel engeli yok buraya dikkatinizi çekiyorum.....

Neyse aldılar bizi içeri tek tek odaya görüşmeye aldılar 1 acık varmış diğer arkadaşı kulağı hiç duymuyor diyerek bahane edip gönderdiler orada onun için ne kadar üzüldüm bilemezsiniz bütün bunlar yetmedi bana dediler seni birde fabrika doktorumuz görsun sonra iş başı vereceğiz deyip gittik doktorun yanına

DOKTOR BOZUNTUSU Adı doktor sadece raporuma bile bakmadan benım fabrikada çalışamayacağımı belirtip benide kapı dışarı ettiler şimdi soruyorum size BU Nasıl bir rezilliktir ?

Üye
    şeymah Avatarı

Gerçek Adı
    Şeyma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kızamayız arkadaşlar...

adamın önceliği para ve iş.

ben önceliği "insan" olmak olan bir işverenle çalışmak isterim, "köle" arayanla değil..

gitmesin kimse çalışmasın, o da engelli elemana ödeyeceği maaşın kaç katını devlete ceza olarak ödesin!! ohh canıma değsin!! inşallah da batsın!!

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bence seçim için yeni bir yasa çıkarması lazım hükümetin gör bak ne kadar çok prim yapar! Engelli kadrolarında bir tane dahi eksik olan işletmelere çapına göre yüklü cezalar verilmeli mesela 1500 kişi çalıştıran bir firma ay sonunda 1 tane dahi eksik kadrosu varsa 300 binlira cezayı yapıştıracak çok şeytanice geldi ama neyse devam ediyorum bu cezalardan elde ettiği gelirlede araştıma komisyonu kurup engellilerin yaşam koşullarını ve sosyal ihtiyaçlarını giderme çalışmalarını başlatacaklar aslında tek canı yanan o zalım işletme sahipleri olacak ki bence muhteşem bir şey...

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    20:11
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Cezaların standart fiyat üzerinden değilde 50 kişi ve üzerinde personel çalıştırandan, 50 000 kişi çalıştırana bütün işletmelere yıllık brut karının %3 üzerinden verilmesi gerekir aslında !

Trafik cezalarıda aynı şekilde kişinin yıllık kazancının % si üzerinden olmalı ama trafik cezaları bu şekilde henüz ülkemizde uygulanamaz çünkü %70 kayıtdışı ekonomi var !

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yüksek lisanslı engelli kadın TIR sürücüsü aranıyor
    20 Ocak 2014 00:05

Bazı firmaların engelli istihdamı amacıyla İŞKUR'a verdiği ilanlar, "başvuracak kişilerde aranan özellikler" bölümlerindeki ilginç taleplerle dikkat çekiyor

Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, yaptığı açıklamada, engelli istihdamında İŞKUR'un önemli görev üstlendiğini, geçen yıl bin 370 kişinin engelli raporu ile kendilerine başvurduğunu belirtti. İş yerlerinin, 50'den fazla işçi çalıştırması halinde yüzde 3 oranında engelli işçi istihdam etme zorunluluğu bulunduğunu hatırlatan Ayçiçek, şöyle konuştu: "Bazı işverenlerimiz engelli istihdamında şartları zorlaştırıyor. Örneğin bir firma bizden yüksek lisans mezunu, E sınıfı ehliyeti olan, engelli kadın tır sürücüsü istedi. Firmayla görüşerek bunun mümkün olmayacağını, daha makul şartlar ortaya koymalarını istedik. Yürüttüğümüz çalışmalarla firmaların engelli istihdamından kaçmak için bu tür yollara başvurmalarını engelledik. Şu an engellilerin istihdamında Kayseri yüzde 95 doluluk oranına sahip. Türkiye ortalamasının üstündeyiz."

İlanlar göstermelik olmamalı
    Engelsiz Sanatlar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ersin Çimen de son yıllarda engellilerin istihdam edilmesine yönelik çalışmaların ağırlık kazandığını belirtti. Özel sektörün, engellilerin istihdamında zaman zaman zorluk çıkardığına dikkati çeken Çimen, "Türkiye'de 11 milyon engelli var. İlan verilirken biraz daha samimi davranılmalı. Zorlaştırmak için ilan verilmemeli. Sosyal sorumluluk bilinci taşınıyorsa engellilerin işe girmesi kolaylaştırılmalı" diye konuştu.

konuyu açarken neresi olduğu değil ,verilen işe alım bildirimi için saçmalığa gönderme yaptım

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Böyle vicdansızlık görülmedi! Bazı firmaların engelli istihdamından kaçış yolları 'yuh artık' dedirtti. İşte İŞKUR'a verilen ilan: Yüksek lisans mezunu, E sınıfı ehliyeti olan, engelli kadın TIR sürücüsü aranıyor. yazıklar olsun

Engelli Kadın TIR Sürücüsü Aranıyor- haber365.com

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon