Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatma çalışkan Avatarı

Son Giriş
    14.05-2010
    Saat
    10:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ben son yasa çıkmadan önce yüzde kırkbeşlik rapor aldım. fakat çalışabilir çalışamaz ifadesi ayağına gittim yeniden rapor aldım raporumu %18e düşürdüler...
    ben baya şaşırdım amacım memurluk sınavına girmekti elimdeki haklardanda oldum.
    ama orada çalışanlar eğer yeni raporu biyere göstermezsen eğer eski raporunla başvurucağın yerlere başvurursan o geçerli olur yeni rapora bilgisayar vs ulaşamıyorlar senin gösterdiğin rapora göre işlemleri yaparlar senin gösterdiğin eski rapor geçerli olur dediler.

sizce nedir bu durum lütfen bilen birileri acele cevap yazın

Üye
    melih80 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2011
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen öyle korkacak bir durum yok başvurucağın her yere eski raporunla başvur online bir sistem olmadığı için kimse yeni raporunu göremez ve sorun teşkil etmez...

Üye
    fatma çalışkan Avatarı

Son Giriş
    14.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim melih cevabın için peki ama nerden biliyorsun bunu onuda yazarsan dahada rahatlıyacağım bir haftadır uyuyamıyorum elimdeki haklardan oldum diye..bide birşey daha sorcam raporu biz meb sınav için verdiğimizde onlar geri hastaneye dönüp ordanda bu belgenin doğruluğuyla ilgili bi belge istemiyorlarmı?son bir soru daha bu son aldığım raporu hastanede iptal ettirebilirmiyim.şimdiden teşekkürler

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporu iptal etme durumu söz konusu değil meb sitesinde eski raporlarla başvuru yapılacağını açıklamış fakat atandıktan sonra güncel tarihli rapor isteme olasılığı da var kazanılmış haklar elinizden alınmaz eski raporunuz sürekliyse tabi artı meb hastaneyi arayıp raporun gerçekliğini teyit etmez bu sadece sınav başvurusu ama atandıktan sonra rapor isteme durumunda 40 ve üzeri almanız gerekli aksi halde atanmanız yapılmaz

Üye
    eminserin Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benzeri bir durumu bende yaşadım.
    Hastalığım sürekli olmasına dailr 2004 yılında %40 aldığım raporda sürekli belirtilmemiş. Meb sürekli yazısını görmek istiyormuş. Bu maksatla tekrar rapor alayım dedim %15 gibi bir orana düşürmüşler. Gözlerimdeki rahatsızlığım artmasına rağmen ama sürekli ibaresinide işaretlemişler .
    Tabi bir anlamı kalmıyor benim için acaba tekrar MEB gitsem olayı bu şekilde izah etsem sınav başvurusunu kabul edebilirler mi? nasıl bir yöntem belirlemem gerekir?

Teşekkürler saygılarımla....

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meb açıklamanıza bakmaz belgeye göre hareket ederler raporunuza itiraz edip 40 seviyesine çektirmenizi tavsiye ederim

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iki arkadaş içinde yalnızca şunu söylyorum artık rapor oranlarınız düştüğü için kaansaız bile atamanız olmadan önce veya atamanızdan önce farkedildiğinde direk atama iptal olur. bunun üstüne birde raporu gizlediğiniz için size dava açılır yanlış beyanda bulunduğunuz için. Artı artık hastane sistemleri İl sağlık müdürlüklerinin sistemlerinden de gözüküyor. velevki genel bir kontrol yapılmaya kalksalar farkedeceklerinden başınıza iş alabilirsiniz.

Size tavsiyem hastaneye itiraz edip tekrardan heyete girmeniz. oranlar düşürüldü biliyorum ama bundan başka çare yok..

Üye
    god be with you Avatarı

Son Giriş
    25.03-2013
    Saat
    13:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanlış beyandan atama iptal ve dava

Üye
    fatma çalışkan Avatarı

Son Giriş
    14.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben yalnış yönlendirme sonucu salak gibi gittim yeniden rapor aldım benim raporum sürekliydi aldığım haklarımdan da olcam diye çok korkuyorum.keşke durumumda bir iyileşme olsada sevinsem ama durumum ilerlememe rahmen oranımı düşürdüler...şimdi şunu sorucam ben bir yerde okudum sürekli raporu olanlar yeniden rapor verilmez diye ama bana verdiler buna itiraz edebilirmiyim.bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim.şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar iş kanunun 13. maddesinde sürekli raporlarde evvelce özürlü sağlık raporu verilmiş olduğu tespitinde yeniden rapor verilmez yazıyor.şimdi bana yeniden rapor verdiler onu nasıl iptal edebilirim..yardımlarınızı bekliyorum..

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatma hanım raporunuz yani eski rapor 2006 ve sonrasıysa o güncel rapordur verilen yeni raporu kullanmasanız bir sorun olmaz sürekli ibareli raporlar ömürlüktür dediğiniz olay doğru itiraz etmek istiyosanız il sağlık müdürlüğüne itiraz edin sürekli raporu olanlara yeni rapor verilmez bunu ii biliyorum sordum çünkü öyle dediler kanundada böle bulsam yönetmeliği size veririm

Üye
    fatma çalışkan Avatarı

Son Giriş
    14.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ticet77 cevapın için teşekkürler ama raporum2005 ama sürekli yinede eski raporum geçerli olmuyomu?itiraz edersem ne kadar süre uğraşırım?bide birşey sorcam benim yeni aldığım rapor şu an herhangi bir veri tabanında(ulusal özürlü veri tabanında) hastane tarafından kayıda alınıyomu ve buna kimler ulaşabiliyor?bilen arkadaşlar cvp verirse tşk ederim

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporun 2006 öncesi olduğu için başvursan bile kazandıktan sonra senden yeni rapor isteyecekler

7- ATAMA İŞLEMLERİ
    7.1- ÖĞRETMEN, MEMUR VE HİZMETLİ KADROLARINA ATAMA ESNASINDA
    ADAYLARDAN İSTENİLECEK BELGELER:

c) 16 Temmuz 2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özür
    durumlarına ilişkin Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu
    13
    Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince sağlık kuruluşlarından alınan Resmi
    Sağlık Kurulu Raporu

itiraz edersen bu iş uzun sürecektir. sana tavsiyem 2005 raporunla git başvurunu yap. sonrasında da bu işle uğraş. İtirazın bşr sonuç verirse ne ala ama vermesse ozaman biraz işin zor. Allah yardımcın olsun

Üye
    fatma çalışkan Avatarı

Son Giriş
    14.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim ama benim anlamadığım şey ben eğer yeni rapor almasaydım bilemi benden yeniden rapor isteyeceklerdi...ben iki yıl önce özürlü kontenjanından işe girdim 2005 yılında aldığım raporla girebildim.bu devlet dairesi olduğu için mi kabul etmiyor

Üye
    baran sertaç Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

peki arkadaşlar eski raporuyla giren ve sınavı kazanan arkadaşlar yeni rapor al dedikleri zaman %40 bulamasalar yerlerine başkasınımı atayacaklar yoksa o kadro haybeden boşama gidecek.. çünkü tanıdıgımm bir çok insan eski raporuyla giriş yaptırıyor ellerinde yeni rapor oldukları halde?? çünkü yeni raporları çok düşük oranlarda

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hakkında dava açılması ve atanıp aldığında alacağın maaşı faiziyle geri istemeleri senin için önemli değilse başvur göze alabiliyosan bunları sen bilirsin

yeni rapor falan isteme yok arkadaşlar kendi kendinize kural çıkarmayın

baran arkadaşım dediğin doğruysa biçok arkadaşın öyle giriyosa sınava muhakkak araştırma yapacaklardır yeni rapor eski rapor araştırması

Sayfa 1 / 3 123 SonSon