Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatma çalışkan Avatarı

Son Giriş
    14.05-2010
    Saat
    10:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet ben şimdi yönetmeliği okudum..2006dan önce alınmıuş raporlar geçerli fakat ben gittim salak gibi yeniden rapor aldım..şimdi benimle ilgili giricekleri bir veri tabanı varsa(hastanedekiler yok dedi ama bilemiyorum)yeni raporum görünecek büyük ihtimal ve dava falan açılıcak ondan başvuru yapmaya korkuyorum.hastanedeki görevliler eski raporun süresiz yenisini vermezsen eskisini verirsen o geçerli olucaktır dedi.ben emin olamıyorum böyle bir veri tabanı varmı?

Üye
    baran sertaç Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Göreve başlamada istenecek belgeler
    MADDE 16-(1) Ataması yapılanların başvurularında belirttikleri adreslerine 11/2/1952 tarihli ve 7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümlerine göre tebligat yapılır. Tebligatı alan adaylar yasal süre içinde;
    a) Diploma veya mezuniyet belgesi, yurt dışı mezunlarından diploma denklik belgesi,
    b)Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Belgesi, Pedagojik Formasyon, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Sertifikası ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası,
    c)Yurdun her bölgesinde ve iklim şartlarında öğretmenlik yapabileceğine ilişkin tam teşekküllü hastanelerden son altı ay içinde alınacak Sağlık Kurulu Raporu, bedensel engelli öğretmen adayları bakımından ise durumunu bildirir Sağlık Kurulu Raporu,
    ç) Cumhuriyet Savcılığından son altı ay içinde alınmış sabıka kayıt belgesi,
    d) İlk defa atanacaklardan Kamu Personel Seçme Sınavı sonuç belgesi,
    e) Erkek adaylardan askerlik durumunu gösterir belge,
    f) Bakanlık kadrolarına ilk defa öğretmen olarak atanacakların öğrenimleri sürecinde en az üç kredilik bilgisayar eğitimi almış olduğuna veya Bakanlık onaylı bilgisayar kullanım belgesine sahip olduğuna dair belge,
    g) Nüfus cüzdanı örneği,
    ğ) Vesikalık fotoğraf,
    h) Mal bildirimi,
    ı) Öğretmenlikten veya memuriyetten ayrılanlardan hizmet belgesi,

aslı veya tasdikli örneği ile birlikte atandıkları il millî eğitim müdürlüğüne başvuruda bulunurlar.
    (2) Belgeleri eksik olanlar göreve başlatılmaz. Bedensel engeli bulunduğu görülen, adlî sicil kaydı bulunan veya öğretmenlik/memurluk görevine son verilenler ile diğer yönlerden öğretmenlik görevine başlatılması uygun görülmeyenlerin durumu belgeleriyle birlikte Sicil Kaydı İnceleme ve Bedensel Engeli Değerlendirme Komisyonlarında değerlendirilmek üzere Bakanlığa bildirilir.
    (3) Ancak, atamasının yapıldığını herhangi bir iletişim aracı vasıtasıyla öğrenenler, yukarıda belirtilen belgelerle birlikte atandıkları il millî eğitim müdürlüğüne göreve başlamak üzere başvurduklarında görev yerlerinin belirli olması hâlinde tebligat beklemeksizin göreve başlatılırlar.
    Göreve başlamama hâlinde yapılacak işlemler
    MADDE 17-(1) Ataması yapılanlardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62 ve 63 üncü maddelerinde belirtilen süre içinde göreve başlamayanların atamaları iptal edilmek üzere valiliklerce Bakanlığa bildirilir. Bakanlıkça ataması iptal edilenler, atama tarihi itibarıyla bir yıl süreyle yeniden öğretmenliğe atanmazlar.
    Bakanlık merkez veya taşra teşkilâtında çalışanların atamaları
    MADDE 18-(1) Bakanlık merkez veya taşra teşkilâtı kadrolarında görevli olup, öğretmenliğe atanacakların atamaları zamana bağlı değildir.
    (2) Ancak, daha önce eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli iken Bakanlık merkez ve taşra teşkilâtında diğer görevlere atananlardan yeniden öğretmenliğe atanmak isteyenlerde, başvuru tarihi itibarıyla bu görevlerde en az üç yıl süreyle çalışmış olmaları şartı aranır. Bunlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunanların atamaları zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen il veya ilçelere yapılır.

Memurlar.Net (MEB Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği)

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu dediğin sadece öğretmenlik için arkadaşım hizmetli ve memurluk için yok öle bişey varsada alamayacaklar düşünsün

böyle forum başında boş boş otururlarsa daha çok haklar elden gider sınav ücreti ve eski raporların kabulu konusunda birlik olununca nasılda geri adım attırabileceğimizi gördük ama burada ağlama sızlanmayla olmuyor yeter ki birlik olalım herşey istediğimiz gb olur hele bide seçim yakınken

Üye
    fatma çalışkan Avatarı

Son Giriş
    14.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eski rapor şu durumda kabul oluyormu yani benim yeni raporumda var ama onda oranım düştü ondan başvuru yapamadım...yani şimdi eski raporumu versem onamı bakcaklar...

Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer imkanın varsa ve %40 ın üzerinde bi rapor alabileceksen yeni bi rapor almayı dene. Bunun için önünde 2 ay var. Ayrıca bildiğim kadarı ile tüm raporların görüldüğü ve tüm hastaneleri içerek ortak bir veritabanı yok her hastane yalnızca kendi bilgilerini görebiliyor. Eskisi ile sınava girebilirsin fakat atama olunca yeni rapor isterlerse sıkıntı yaşarsın yalnızç

Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

battusay, atama olduktan sonra son 6 aylık rapor isteneceğini nerden öğrendin.Onunla ilgili bi bilgi göremedim ben hiç.

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o altı aylık olan sabıka kaydı atanmada 2006 ve sonrası raporu olanlarda sorun yok öncesi için yeni istenecek

Üye
    fatma çalışkan Avatarı

Son Giriş
    14.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürekli raporlarda yeniden atama olduğunda atamada yeni tarihli rapor istemiyorlar arkadaşım...ama benim merak ettiğim şey emin olan varsa yazsın yeni aldığım sağlık kurulu raporunu değilde eskisiyle başvursam yeni aldığım raporu kayıtlarda çıkarmı..hastane çıkmaz dedi bi memur ama başka bir memurda bunları özürlü idaresi başkanlığına mail olarak atıyoruz onlarda tc kimlik no larına göre bulabiliyorlar dedi.ki bende böyledir diye düşünüyorum öyle olmasa o zman herkes sahte evrak düzenler.bence mutlaka kontrollerin yapılığı bir veri tabanı olmalı....varmı böyle bir şey arkadaşlar bilenlerden cevap bekliyorum

Üye
    Kullanıcıadıyok Avatarı

Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    19:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Soykankaan'a katılıyorum yoktur öyle bir veritabanı. Şimdilerde yeni yeni oluşturmaya çalışıyorlar. Eski raporun geçerliliği halen devam ediyorsa yani "sürekli" ibaresi varsa başvurunuzu yapın.

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kesin yoktur böyle bir veri tabanı. nekadar emin konuşuyorsunuz aradaşlar daha önce dediğim gibi er yada geç bir şekilde öğrenilirse başın çok ağrır.

Sana bir yakınımın başına gelen bir olayı anlatayım kısaca. Lisans mezunu olduğu halde lise kpss sınavına girerek atandı. yaklaşık 2 yıl sonrada bir şekilde öğrenildi. biri şikayet etmeden öğreneceklerini sanmıyorum ama şuan devlet memuru değil ve birdaha memur olamıyacak. buda yetmiyormuş gibi dava açıldı. halada davası devam ediyor. buradan kendine pay biç ve yapman gerekeni yap.

Üye
    Kullanıcıadıyok Avatarı

Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bylunatic iki durum çok çok farklı durumlar.

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ikisindede kasten yalan beyanda bulunuluyor nasıl çok farklı?

dese ki benim eski raporum %40 üzeri şuanda aldığım raporda %18 sence ne yapılır?

ben sadece yalan beyanda bulunmanın getirdiklerini anlatmaya çalıştım. kendi bilir tabiki..

Üye
    Kullanıcıadıyok Avatarı

Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen soykankaan'ın dediğini yapın.
    bylutanic size de şunu diyebilirim ki sizin verdiğiniz örnekte yalan beyan var. Ama arkadaşın öyle bir durumu yok. Eski bir raporunun olması yalan bir beyan değildir. Böyle başvuru yapan çok kişi var.

Üye
    ILqıN Avatarı

Son Giriş
    21.03-2014
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni almış oldugunuz raporunuz hastanenin medula servisinden çıkış verildiği için eskisinin herhangi bir özelliği kalmamıştır.

Üye
    bzm Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kalmamaılı da zaten.hataneden yenı ozurlululuk olcutune gore rapor alabılıyorsa bır ınsan engellı olarak degerlendırlmelıdır zaten.o zman gercek hak sahiplerinin hakkının yenmesidir bu bi nevi. 2006 yönetmeliğini kaldırsınlar kardeşim herkes buna göre derecelendirilsin madem ya da herkes yeni ölçütlere göre rapor alsın..olur mu öle şey.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon