Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ZAFER ÇAKMAK Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    24.01-2013
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Türkiye de mevcut yasalarda engelliler ile ilgili bircok düzenleme yapılmıstır fakat işleyisi konusunda problemler devam etmektedir daha doğrusu kanun koyucu tbmm nin kararlarını malesef kamu kurumları keyfi uygulamalarla engellemektedir bir örnek verecek olursam
    KDV Kanunu'nda da engellilerin eğitimleri, meslekleri, günlük yaşamları için özel olarak üretilmiş her türlü araç-gereç ve özel bilgisayar programlarının KDV'den istisna olduğu hükmü yer alıyor. Madde metninden açıkça anlaşılıyor ki; kanun koyucu (TBMM) engellilerin günlük hayatlarını kolaylaştıran ve geliştiren her türlü araç gerecin KDV ödenmeden alınmasını sağlamak istiyor. Ama ne yazık ki Maliye Bakanlığı, kendisine bu konu ile ilgili yöneltilen sorulara cevap verirken kısıtlayıcı bir yaklaşım sergiliyor. İstisna hükmünde kapsamı belirleyen ifadenin, küçük çaplı aletleri (edevat, aygıt, aparat gibi) işaret ettiğini, otomobillerin bu kapsamda değerlendirilemeyeceğini, bu istisna hükmünün münhasıran engellilerin eğitimlerinde, mesleklerinde ve günlük hayatlarında kullanmaları için özel olarak üretilmiş araç-gereçler (örneğin görme engellilerin kullandığı baston, yazı makinesi, kabartma klavye, hesap makinesi, sesli kitap, ortopedik özürlülerin kullandığı ortez-protez gibi cihazlar) için geçerli olduğunu belirtiyor. işte arkadaşlar bu tamamen bir keyfiliktir bu keyfilik malesef günümüzde birçok engelliyi evlerine mahkum etmektedir oysaki hakkı olmasına rağmen bıyıklı bir ortaokul mezunu memur arkadaşımızın keyfi bir düşüncesiyle birçok engelli arkadaşımız eve mahkum edilmektedir ve daha birçok konu var bir tanesini örnek verdim...bu yüzden örneğin neler yapılabileceğimizle ilgili olarak ilk söyleyebileceğim konu engelliler bakanlığının olması Türkiyenin olmazsa olmazıdır

Üye
    ZAFER ÇAKMAK Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    24.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konuları sıralayabiliriz fakat konuları yazmamızın cok fazla önemi yoktur engelli ne sadaka pesindedir nede çıkar pesindedir engelli sadece hakkı olanı almanın pesindedir ve en önemlisi yasaların işleşinin keyfilik nedeniyle engellenmesinin durdurulması gerekmektedir bu ancak engellinin sesini çıkarmasıyla mümkündür burda anlatmak istedigim asıl düsünce temel hak ve hürriyetimize sahip cıkmamızın gereksinimidir..kuzu oturup insanların sadaka vermesini beklemek değildir.Asıl olan hakkımızı aramaktır ve başta dedigim gibi bu durum ancak sesimizi yükseltmemizle mümkündür

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: selam21 Mesajı Gör
    Bana sarhoş diyen müslüman olsa...
    Oyumuz satılık başlığına dtp ye hakkımı verirse oy atarım yazan sen değilmiydin ????

Ben iftira mı atıyorum dur bulayımda yapıştırayım yazını....
    Tabiki müslüman değilim çünkü ateist'im ve bu seni hiçmi hiç ilgilendirmez.

O topikte abuk subuk konuşan kıt beyinli kızada söylemiştim, sizin gibi neyi savunduğunu bile bilmeyen Faşistlere oy vereceğime inandığı davayı sonuna kadar savunana o günkü adı DTP'ye bu günkü adı BDP'ye seve seve oy veririm.

Seçimle gelen insanlara Terörist damgası vurmaya hakkın yok. Eğer bir suçları varsa, hukuk, yasa gereğini yapar.

Senin gibi kıtlar, (beynine duvar örmüş eğitimsizler), o gün o başlığın neyi vurgulamak için açıldığını anlamamış, abuk sabuk yazarak o konuyuda kilitlemişlerdi.

Tekrar tekrar oku o metni, OYLARIMIZ SATILIK cümlesi engellilerin gaspedilmiş haklarını geri verilmesine vurgu yapılarak destekleyeceğimiz tarafımızın siyasi partiler değil haklarımız olduğunu anlatılmak istenmiştir.

Ama sende bunu anlaycak kapasite olsa zaten gece gece böyle abuk sabuk mesajlar yazmazdın.

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu şerefsiz de oraya oy atıcam diyor
    Edebin, ahlakın, seviyen bu kadar işte...

Üye
    ZAFER ÇAKMAK Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    24.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her nedense bu ülkede açılım kelimesi bazı insanları geriyor çok gerilmeyin herşeyin fazlası zarar

Ayrıcı biz siyaset yapmıyoruz engelli açılımı bu ülkede engelli kardeşlerimizin selahiyeti ve rahatı için olmazsa olmazıdır teşekkür ederim

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ZAFER ÇAKMAK Mesajı Gör
    her nedense bu ülkede açılım kelimesi bazı insanları geriyor çok gerilmeyin herşeyin fazlası zarar

Ayrıcı biz siyaset yapmıyoruz engelli açılımı bu ülkede engelli kardeşlerimizin selahiyeti ve rahatı için olmazsa olmazıdır teşekkür ederim
    Aynen katılıyorum, AB uyum yasaları hükümette kim olursa olsun, engelliler için getirilecek yasalardır ve partiden partiye farklılık gösteremez, bu vesile ile particilik değil, hak arama mücadelesi yapmak gerekir,

Kafayı kırmış bir takım şahısların, konuyu anlaycak kapasiteleri olmaması, burada bahsedilen konuların öenmini azaltmaz.

Kimine göre açılımdır bu önemin adı, kimine göre AB uyum yasaları. Adı değişir ama amacı değişmez.

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben derinci olucaktım sen burda böle konuşucaktın Kendin ateistim dedin.Birde bebek katiline oy verdin...ortaksın suça...Bi mağdurluğunmu var Benden Türk olarak bir alacağın varmı?Kafirde olsan senin bende hakkın varsa veririm....Aramızdaki fark burda !!! AMA sen bana borçlusun yukarda belirttiğim şekilde tövbe et Ateistlik diye bir şey yoktur.Senin gibi bir ateist tanıyordum başına bişey gelince ağzından Allah korusun lafı çıkıyordu!!!Biliçsizde olsa bu lafı duydum...
    Arkadaşım özrünü bilmiyorum ama anladığım kadarıyla durumun çok vahim ben yinede sana sevgiyle yaklaşıyorum ve diyorum ki, ne yazık ki senin durumun sandığından çok daha kötü, lütfen en kısa süre içerisinde bir psikiyatriste başvur.

Üye
    ZAFER ÇAKMAK Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    24.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelliler haftası ile ilgili programımıza herkes davetlidir programda ulusal basında yer alacak ve engelli açılımının mesajını vereceğiz katılımlarınızı bekliyoruz...

Tanım: 10-16 MAYIS 2010 TARİHLERİ ARASINDA
    KADIKÖY, TEPE NAUTİLUS AVM EV SAHİPLİĞİNDE
    ENGELLİLER HAFTASINA ÖZEL
    ETKİNLİKLER DÜZENLENİYOR.

" FARKLI BEDENLERLERDE GÖRÜNEBİLİRİZ, YA DUYGULARIMIZ .....?!"

1 0 - 16 MAYIS " DUYARLILIK GÜNLERİ 2010 " ( 7 GÜN )

10 MAYIS 2010 GÖRME ENGELLİLER GÜNÜ
    11 MAYIS 2010 İŞİTME ve KONUŞMA ENGELLİLER GÜNÜ
    12 MAYIS 2010 ZİHİNSEL VE OTİSTİK ENGELLİLER GÜNÜ
    13 MAYIS 2010 BEDENSEL ENGELLİLER GÜNÜ
    14 MAYIS 2010 KARMA ENGELLİLER GÜNÜ
    15 MAYIS 2010 GENÇLİK FESTİVALİ
    16 MAYIS 2010 7.ENGELLİ ÇOCUK FESTİVALİ

DUYARLILIK GÜNLERİ SÜRESİNCE,
    ALEM FM- CANLI YAYINLARLA DESTEKLEYİP UZMAN KONUKLARLA DUYARLILIK YARATACAK,
    İRFAN VELED DA DA,
    SİBEL ÇAKI ( SHOWMAX MAXİMUM SAĞLIK PROGRAMI )
    SUNUCULUĞUNU YAPACAK,

ENGELLİ ÇOCUK VE GENÇLERİN YETENEKLERİNİ SERGİLEYECEĞİ ÖZEL GÖSTERİLERLE DEVAM EDECEK PROGRAMDA ;

HER GÜNE BİR ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ,

NERMİN BEZMEN KİTAPLARINI İMZALAYACAK,
    BEZ BEBEK YAZARI AYŞEGÜL TOKER KİTAPLARINI 4 GÜN BOYUNCA İMZALAYACAK,

TELEVİZYONLAR CANLI YAYINLARLA DESTEKLEYECEK,
    UZMANLAR AİLELERİN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRİP TOPLUMA MESAJLAR VERECEK,

20 DERNEK & VAKIF& REH.EĞİTİM MERKEZİ GÖSTERİLER YAPACAK,

ORTA OYUN- TİYATRO
    GEMİLERDE TALİM VAR- M.A.T TİYATRO
    CÜMBÜŞ-Ü CEMAAT- M.A.T TİYATRO

MİNİ AKUSTİK KONSERLER
    DOĞA İÇİN ÇAL GRUBU BU KEZ ENGELLİLER İÇİN ÇALACAK,
    FERYÜZ EMRAH DÜNDAR ŞİİRLERİ VE SLAYT GÖSTERİLERİ,
    GRUP BİR YOL

HATTAT TANER ERDEM, HAT VE ŞİİR DİNLETİSİ & SLAYT GÖSTERİSİ

LATİN DANS GÖSTERİLERİ,
    MODERN DANS GÖSTERİLERİ,

ABDULKADİR DEMŞİRHİNDİ KARİKATÜR GÖSTERİSİ
    JONKLÖR GÖSTERİSİ,
    KUKLA TİYATROSU,

KÖK YAYINCILIK ENGELLİ AİLELERİNE ÖZEL KİTAPLAR SERGİLEYECEK,
    PANDOMİM GÖSTERİSİ,
    THE CHOZZ YAZ KAMPINDA ENGELLİLER İÇİN OFROAD DAVETLERİ YAPILACAK,
    DÜNYA GÖZ HASTANESİ GÖZ TARAMASI GERÇEKLEŞTİRECEK,
    ÖZEL DİŞ HASTANESİ DİŞ TARAMASI GERÇEKLEŞTİRECEK,

BİR ÇOK TANINMIŞ TİYATRO SANATÇISI VE MÜZİSYENLERİN
    DESTEKLEYECEĞİ PROGRAMDA
    KEREM ÇORAK-
    GRUP BASTON
    HAKAN ERGÜN,
    VB EĞLENCELERLE DUYARLILIĞIMIZI TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE TAŞIMIŞ OLACAĞIZ,

DESTEK VERENLER,
    TEPE NAUTİLUS AVM,
    KADIKÖY BELEDİYESİ,
    MİA PİAR,
    ALEM FM,
    YENİBİRİŞ,
    DÜNYA GÖZ HASTANESİ,
    TOYS SHOP
    AKKUŞ TERMAL,
    SIRDAR TURİZM,
    ETA BAL,
    TADIM,
    TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ G.O.P
    TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ ANADOLU YAKASI
    TÜREV,
    T.İ.V
    GÜNGÖREN ÖZEL BİZİM ÇOCUKLAR EĞİTİM MERKEZİ,
    SİLİVRİ ÖZEL SPORCULAR KLÜBÜ,
    KABARTMA DÜŞLER
    OMAD
    THE COZZ
    REM DANS
    ENGELSİZ TV,
    MAXİ GIDA,
    BAHAR TAMGÜL,
    REM DANS,
    CLE MEDYA DANIŞMANLIK
    M.A.T TİYATRO,

AKKAYA PRODUCTION
    Proje Koordinasyonu
    Proje Organizatörü
    Hakan Solmaz
    0538 617 67 09ENGELLİ KOORDİNASYON
    ZAFER ÇAKMAK
    0534 413 54 03

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bak güzel kardeşim dinin ırkın benim için önemli değil! Kapasitem yoktur belki sen doğrusundur ama doğru bir tanedir.Sana göre bana göre yoktur.
    2+2=5 etmez Bir çok ülke çok ulusludur.Şimdi almanya da ki türk ırkı terör saldırıları yapsa Alman hükümeti ne yapar sence? Kaldıki o dediğin şahısların bu ülkede inan ki hakkı gasp edilmiyor.Bizim yanımızda onların dertleri su birikintisi gibi kalır.
    Dışardaki türk ırkınında AB de hakları gasp ediliyor onlar orda terörmü yapıyor.Onlarda bizden değil iç işlerimize karışmalarının asıl nedeni ülkemizde gözleri olmasıdır sebep...O dediğin partinin finansmanını Rusya,Avrupa,Amerika yapmaktadır.
    Sen eğitilerek düzeltilebilecek, akıllancak, analitik düşünebilecek ve mantıklı yaklaşımlar sergileyebilecek bir karakter değilsin. Hatta umutuz bir vakkasın.

Geriye senin için kalan tek çare var onuda inanmasamda sen inanıyorsun diye yazıyorum.

ALLAH'IN SANA AKIL FİKİR VERSİN.

Üye
    aliercan4 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    02:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam21

Üye
    as25 Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    25.05-2010
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle engelliler içinde açılım yapılması gerekiyor en basit bir örnek vermek gerekirse ayak protezlerinde gazilere verilen hakların aynısını tüm engelliler verilmesi gerekir
    Gazi veya normal kazadan dolayı engelli kalmak bizim tercihimiz degildi......

Üye
    lalempe Avatarı

Son Giriş
    13.01-2015
    Saat
    15:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikli olarak böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederim. Açılım yapılmaya çalışılan etnik kökenlerin bünyesin de de var olmakla birlikte nüfus olarak sayımız bir çok etnik kökenden fazla.
    Neden bize açılım olmasın ????
    Kesinlikle katılıyorum.
    Açılımda şahsi fikrime göre olması gerekenler
    1. Devlet kadrolarında engelli çalışan % oranı en az 2 kat arttırılmalı
    2. Engellilerin belirtilen gün sayısı kadar ssk pirimi ödemeleri dışında süre bekletilmeden hemen emekli olabilmeleri. (örneğin 4500 gün ssk primi ödemiş bir engelli. 18 yıl beklememeli. hem engelli hem çalışan olmak ne kadar zor herkez anlamalı)
    3. Engelli emeklilerin maaşının ez az 1.500 tl olması gerekmekte. ( Diğer emekliler ek iş yapabiliyor fakat engelli çalışacak işi bile bulamıyor.)
    4. Engellilerin bütün sağlık masrafları devlet tarafından karşılanmalı.
    5. Yasal olarak kadro açıpta iş kurda bekleyen fakat kimseyi engelli kadrosundan işe almayan işverenlere ağır yaptırımlar getirilmeli.
    6. Bir gün herkezin ( Çoğu kişinin Allah korusun dediği) engelli olabileceği unutulmamalı ve kanun koyucuların o bir günün kendilerine de gelebileceğini düşünerek kendileri için hareket etmeleri gereğini unutmamaları.
    7. Eğitimde engellilerin gelişimine ayrı biz özen gösterilmesi.
    Benim aklıma gelenler ve bütün engellileri engeline bağlı olmaksızın ilgilendiren maddeler bunlar.

Ve böyle bir açılım için broşür tasarım flash banner gerekirse pankart asılmasına kadar ne varsa sonuna kadar yaparım. Yeterki birlikte hareket edelim.

Tekrar teşekkür eder. Herkeze slm ederim.

Üye
    lalempe Avatarı

Son Giriş
    13.01-2015
    Saat
    15:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikli olarak böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederim. Açılım yapılmaya çalışılan etnik kökenlerin bünyesin de de var olmakla birlikte nüfus olarak sayımız bir çok etnik kökenden fazla.
    Neden bize açılım olmasın ????
    Kesinlikle katılıyorum.
    Açılımda şahsi fikrime göre olması gerekenler
    1. Devlet kadrolarında engelli çalışan % oranı en az 2 kat arttırılmalı
    2. Engellilerin belirtilen gün sayısı kadar ssk pirimi ödemeleri dışında süre bekletilmeden hemen emekli olabilmeleri. (örneğin 4500 gün ssk primi ödemiş bir engelli. 18 yıl beklememeli. hem engelli hem çalışan olmak ne kadar zor herkez anlamalı)
    3. Engelli emeklilerin maaşının ez az 1.500 tl olması gerekmekte. ( Diğer emekliler ek iş yapabiliyor fakat engelli çalışacak işi bile bulamıyor.)
    4. Engellilerin bütün sağlık masrafları devlet tarafından karşılanmalı.
    5. Yasal olarak kadro açıpta iş kurda bekleyen fakat kimseyi engelli kadrosundan işe almayan işverenlere ağır yaptırımlar getirilmeli.
    6. Bir gün herkezin ( Çoğu kişinin Allah korusun dediği) engelli olabileceği unutulmamalı ve kanun koyucuların o bir günün kendilerine de gelebileceğini düşünerek kendileri için hareket etmeleri gereğini unutmamaları.
    7. Eğitimde engellilerin gelişimine ayrı biz özen gösterilmesi.
    Benim aklıma gelenler ve bütün engellileri engeline bağlı olmaksızın ilgilendiren maddeler bunlar.

Ve böyle bir açılım için broşür tasarım flash banner gerekirse pankart asılmasına kadar ne varsa sonuna kadar yaparım. Yeterki birlikte hareket edelim.

Tekrar teşekkür eder. Herkeze Selam ederim.

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dünden varım arkadaşım. bu yolda seninleyim

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    birlik olalım derken bazı arkadaşlar birbirlerini yemeye başladılar bile. ne hikmetse bu ülkede birlikten söz edildiği zaman birbirini yeme olarak algılanıyor. bakın birkaç gün sonra engelliler haftası var. ben size bir tavsiyede bulunmak istiyorum. seçim günü oy atmaya gitmeyelim varmısınız? hiç oy kullanmayalım hatta sandık başına bile gitmeyelim. ve protestomuzu da bu yönde açık bir şekilde ifade edelim ki anlasınlar oy kaybının nelere mal olduğunu!!!!!!

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon