Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Anayasa Mahkemesi, kamuoyunda ''istihdam paketi'' olarak bilinen 5763 sayılı Kanun'un bazı hükümlerini iptal etti.
    CHP, 5763 sayılı Kanun'un, bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesine başvurmuştu.
    Davayı esastan sonuçlandıran Yüksek Mahkeme, kanunun 2. maddesiyle değiştirilen 4857 sayılı İş Kanunu'nun 30. maddesinin 7. fıkrasının 2. tümcesini, 8'e karşı 3 üyenin oyuyla iptal etti.
    Heyet, düzenlemenin iptali nedeniyle doğacak hukuksal boşluk, kamu yararını ihlal edici nitelikte olduğundan bu tümceye ilişkin iptal hükmünün, kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasından başlayarak, bir yıl sonra yürürlüğe girmesine karar verdi.
    İptal edilen düzenleme, ''özürlü ve eski hükümlü çalıştırma zorunluluğuna ilişkin maddeye aykırılık halinde, uygulanacak cezalarla ilgili karar verecek komisyonun çalışma usul ve esaslarının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak yönetmelikle düzenlenmesini'' öngörüyordu.

İptal edilen düzenleme, ''özürlü ve eski hükümlü çalıştırma zorunluluğuna ilişkin maddeye aykırılık halinde, uygulanacak cezalarla ilgili karar verecek komisyonun çalışma usul ve esaslarının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak yönetmelikle düzenlenmesini'' öngörüyordu.

burasını anlayamadım yoksa istihtam edilecek 38 bin engelliyi iptalmi ettiler acaba bir arkadaş bana anlatsın

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

puhahaha ben demiştim hikaye diye seneye kalmış yahu herşey siyasi rant diyom size üzgünüm hayalleriniz yıkılıyor ama gerçekler bunlar

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah şu 38 bin kişinin istihdamını iptal etmezler

Üye
    SABO Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    11:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya burada anlatılmak istenen çalıştırmayan kamu kurum ve kuruluşlarında özürlü ve eski hükümlü olarak çalıştırma zorunluluğu adı altında ki kanun 1 yıl ertelendi yani çalıştırmayana ceza yok ben öyle anladım...bir başka deyiş ile devlet kendi kurumlarına bu atamayı yapmayacak dolayısı ile cezadan feragat etmiş olacak..dolaylı olarakta özel sektörede özürlü,eski hükümlü çalıştırması için baskı yapmıyacak....