Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 63 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    12:40
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar önce kendimi tanıtmak gerekirse ben aslen manisalı olan ama üniversite okumak için antalyada bulunan bir arkadaşınızım bu yıl lisansı bölüm 1.si ve onur öğrencisi olarak bitirdim.hocaların tavsiyesiyle 2 kişi için açılan 6 kişinin başvurduğu yüksek lisansı da kazandım.
    ama gel gelelim bizde bir iş sahibi olmamız gerek artık o da ne olucak araştırma görevliliği .biz böyle umutlandık girdik ama ortada ne kadro var ne bişey kadro gelsede 1-2 kişi olucak daha senin üstünde doktora yapan adamlar ve daha önceden yüksek lisansa giren rakiplarinde olucak ayrıca burnumuza yavaş yavaş torpil kokularıda gelmiyor değil hani .orda da bi engelli kontenjanı koysana madem
    hadi diyelim bunların hepsini geçtin araştırma görevlisi oldun .seni yıılık sözleşmeyle çalıştıracaklar.her sene bölüm başkanının 2 dudağı arasındasın .ayrıca yüksek lisansın ve doktoran bitincede sözleşmen otomatikman sona eriyor .şansın yaver giderse boş bir yrd.doç kadrosu olursa doktoradan sonra paçayı öyle yırtarsın bunların üstüne üstlük de gurbettesin evin kira oh ne güzel hayat
    yaw madem bunlarla uğraşmıyayım devlet baba iş vewriyo onlara başvuralım diyosun orada da EN FAZLA LİSE MEZUNU damgasıyla karşılaşıyosun
    bazen de EN FAZLA LİSANS DİYE tek tük çıkıyor onda da bilmem ne mühendisi alıyor senin branş olmadımı yine sen otur evde kardeşim benim iş daha da kötü ben yüksek lisans mezunu olduğumda garanti hiç bir yere başvuramam

gördüğünüz gibi keşke lise mezunu kalsaydık dedirtiyorlar adama bi üniversiteyi okuduk suçlu olduk ((

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

slm,,,Bu kadar bılınclı bırısınız ve bence bunun cevabını yada boyle olumsuzca dusunmek kendını uzmek yersız degersız..bende unıversıte okuyordum gecırdıgım trafık kazası sonucu bıraktım kısmet degıl..her seyı beklemek bence yalnıs.

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu çok önemli bir sorun arkadaşa tamamen katılıyorum.ilanların lise mezunu yerine en az lise mezunu diye açılması gerekiyor.adeta okuyan insanı cezalandırıyorlar böyle bir mantık olurmu?

Üye
    1Umut Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ferit;
    Söylediklerinde çok haklısın. Özellikle de üniversitede asistanlık ve ilerisi için doktora vs yapmak tamamen şans! işi. O asistanların hakları ise malum. Sözleşmeli olarak çalışıyorlar ve herhangi bir örgütlenme sendikal faaliyetleri yok. Aldıkları maaş çok cüzi hiç tatmin edici değil. İstanbul Üniversitesi'nde rektör haklarını talep eden 40 asistan hakkında soruşturma açtı. Bununla ilgili olarak asistanların protesto yürüyüşü vardı dün.
    Tabii ki hiç bir hak mücadele edilmeden al sana şu hakkını veriyorum denmemiştir. Bunun mücadelesi verilecektir. Umarım olumlu yönde çözümlere ulaşılır.

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

eee budurumda ne düşüünüyorsunnn yurdışındamı ünüversite okusak yoksa lise mezunu olupta evde otursakmıııı

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kendime is bulcammm tele sohbetttttt iii fikir dimiiiii

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nerde dostum o holdinglerde falan iş olsa da girsek millet işçi çıkarıyor artık görmüyor musun özelde iş falan yok olsa da asgari ücret hep senin vasfına bakan kim işsiz üniversite mezunu ordusunu görmüyormusun biz engelliyiz sadece oradan bi avantajımız vardı o da üniversite okuyunca kalktı gördüğünüz gibi
    bu durumda ne mi düşünüyorum evet dostum lise mezunu olup devlet kadrolarına başvurmk bir engelli için çok daha iyi .
    biz okuduk yukarıda anlattık ne olduğunu ha bi de 10,000 tl öğrenimdir katkıdır borcumuzda var üstüne çok iyi yani durumumuz .
    artık devlet üniversiteye engelli kontenjanı da koydu onlar mezun olunca yine aynı durumda kalıcaklar bu işe bir çözüm bulunmalı resmen okuduk diye cezalandırılıyoruz

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bennnn yurt dışına gideyimmmmmmm okuuyyaımmm buralara gelmemmm

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

beyazgeceler yurtdısındada okusan bu defa yurtdısında okudun dıye ıs vermezler
    durum boyle ıken neden sıkıntı edelım kı kendımıze...

Üye
    lider334 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla bende memurum 4 yıllık fakülte bitirdim yeni maaşımda hiçbir değişiklik olmadı.evlenecen çocuk yapacan bide devleti soyacan devlet nezdinde bunlar itibar görüyo.okuyan adam kadifiye adam zerre kıymetli değil.

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üniversite mezunu engelliler olarak engelli istihdamında mağduruz.
    ilanlarda üniversiteli alımı çok az sayıda çoğunda en fazla lise mezunu ilkokul mezunu gibi ibarelere yenik düşüyoruz

tek tük çok az sayıda çıkan üniversiteli alımında ise işin içine bir de branşlaşma katılıyor ve şansımız iyice azalıyor örneğin ben bir ziraat mühendisiyim ve ziraat müh ilanını beklemek zorundayım ve bugüne kadar hiç ziraat müh engelli alındığını görmedim .

gördüğünüz gibi keşke lise mezunu kalsaydık diyoruz aslında

SEVGİLİ ARKADAŞLAR BU KONUDA MAĞDUR OLAN VE ARTIK BİRŞEYLER YAPILMASI GEREKTİĞİNE İNANAN ARKADAŞLAR LÜTFEN BİR GRUP OLUŞTURDUK ORADA ORGANİZE OLUP TARTIŞIP BU KONU HAKKINDA GEREKEN NEYSE YAPMAKTA KARARLIYIZ NE KADAR AYNI DERTTEN YAKINAN ARKADAŞ VARSA GELİN LÜTFEN
    BU GURUBU FACEBOOKTA OLUŞTURDUK ÇÜNKÜ BİLİNDİĞİ GİBİ BİR SÜRÜ ENGELLİ SİTESİ VAR ORTAK BİR PAYDADDA BULUŞMAK TÜM MAĞDUR OLANLARI BULABİLMEK BU ŞEKİLDE MÜMKÜN OLUYOR MAALESEF

FACEBOOKTAKİ TÜM ENGELLİLER BURAYA TOPLANIYORUZ | Facebook

Üye
    oz_nur Avatarı

Son Giriş
    17.12-2013
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende aynı mağduriyeti yaşıyorum. o kadar emek harcıyoruz ama karşılığını alamıyoruz. bu çok kötü bir şey. umarım sesimizi duyan olur.

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşkler öznur arkadaşım hoşgeldin aramıza gruptra tartışmalara başladık bile siz de düşüncelerinizi yazabilirsiniz daha sonra en ağır basan fikri hep beraber uygulamaya geçelim diye düşünüyorum

Üye
    mami6 Avatarı

Son Giriş
    09.09-2017
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    hatay/iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende aynı durumdan sikayetciyim uni mezunuyum ama benim icin devlet ise yerlesme olarak en fazla acsa 15 kiyilik yer acıyor girsende sonuc alamıyoruz nasıl vede hangi kosullarda okuduk onca yıl bosa gitti demek cok zoruma gidiyor ..

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar gerçekten benim de canıma tak etti ve gerçekten kararlıyım bir şeyler yapmaya ama hep bugüne kadar bireysel yaptık hiç sonuç alamadık birlikte yapmalıyız ben her türlü fedekarlığı yapmaya kararlıyım gerekirse burdan kalkıp ankaraya bile giderim .tek sorun aynı şekilde kararlı arkadaşlar görmek istiyorum hep beraber çözelim bir kez bile olsun şu engelliler artık eyleme geçsin birlikte hareket edebilsin hayhdi bu görev bize düşüyor okumuş aydın engelliler olarak aynı zamanda bir örnek de teşkil edecek bu diğer konularda da engellileri cesaretlendirecektir .

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon