Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 63 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende Lİsans mezunu, dili olan, anadolu lisesi okuyan işsiz engellilerdenim. Az çok işim var ama gerçekten hak ettiğimiz yere gelemiyoruz.

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    12:40
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilindiği üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun özürlülerin devlet memurluğuna alınmasına yönelik şartları belirleyen 53, maddeye göre; özürlülerin mesleklerine uygun münhal kadrolara atanması, mesleklerini icra veya infaza yardımcı araç ve gerecin kurumlarınca temin edilmesinin esas olduğu ve Kurum ve kuruluşlar bu Kanuna göre çalıştırdıkları personele ait kadrolarda %3 oranında özürlü çalıştırmak zorunda olduğu açıkça belirtilmektedir.
    bu suretle istihdam edilecek özürlüler için özürlü açığı bulunduğu sürece her yılın Nisan-Mayıs, Temmuz-Ağustos, Ekim-Kasım dönemlerinden bir veya bir kaçında kurumsal bazda ilanlar verilmekte ve kurumsal bazda sınavlar yapılarak özürlüler istihdam edilebilmektedir.
    Yine çeşitli kurumlarca hazırlanan ilanlar Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü vasıtasıyla ilan edilerek özürlü memur ve işçiler kurumlarca istihdam edilebilmektedir.
    Üniversite mezunu engelliler olarak, tüm bu yapılan ilanlarda çoğunlukla en fazla ortaöğretim mezunu,ilköğretim mezunu ibareler yer alması ;az sayıda da olsa lisans mezunları istihdam edilirken branş seçiminde genellikle belirli branşlara yer verilmesi önümüze bu kez de branşlaşma sorunu çıkmasından dolayı iş olanaklarımız oldukça daralmakta ve oldukça mağdur olmaktayız.
    Üniversite mezunu engelliler, aynı zamanda lise diplomasına da sahip olduğu halde , engelsiz öğrencilere göre çok daha fazla zorluk çekerek ve çok fazla emek vererek üniversite diplomasına sahip olmuş ve sayıları hızla artan bir kitledir.bu kitle takdir edilip ödüllendirilmesi gerekirken yukarıda bahsettiğimiz durumlar nedeniyle kendilerini adeta cezalandırılmış hissetmektedir.
    Üniversite mezunu engelliler olarak özürlü istihdamı için kurumlarca verilen ilanlarda yaşadığımız bu mağduriyetlerin giderilmesi ve istihdam sorunlarımızın çözülmesi yönünde adımlar atılmasını talep ediyoruz.
    Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

BUNU AŞAĞIDAKİ BAŞKAKANLIK İLETİŞİM MERKEZİNE GÖNDERİYORUZ HEP BERABER VE CEVAP İSTİYORUZ KISMINA TIKLAYIP CEVAP GELMESİNİ İSTİYORUZ .LÜTFEN DUYARSIZ KALMAYALIM

http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationEntry.aspx

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:42
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

sizin ayricaliginiz ne engellisiniz diye engelli insan üni bitirdi diye direk devletten kadromu bekliyorsunuz....250bin öğretmen şuan işsiz evet ve ehr sene egitim fakültesinden 50bin öğretmen menzun oluyor eee bunlar egitim fakültesinde okuyor 5yil niye devlet direk kadro vermiyor sizin ile onlarin arasinda ki fark nedir?
    madem çok istiyorsun akdro kpss gir 80 puan al girersin kamuya

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

esat sen üniversite okumuyormuydun bi mezun ol hele ondan sonra şöyle bi engelli ilanlarına bak kardeşim

kamuda engelli kadrosun var kardeşim bunu ben koymadım bu ayrıcalığı ben vermedim .dolayısıyla biz kazanılmış hak olan bir şey üstünden konuşuyoruz.kimseye ha ha hi hi ben üniversiteli engelliytim benim ayrıcalıöm var demedik 2 şeyi karıştırma lütfen

1-üniversite mezunu engelliler verilen ilanların büyük çoğunluğunda ilkokul ve lise mezunu başvurabilir denildiği için başvuramıyor diyoruz
    2-verilen üniversiteli alım ilanlarında da bu seferde kartşımıza branş meselesi çıkıyor yine başvuramıyoruz onuda bilen bazı uyanık kamu organları özürlü itfaiye eri gibi abuk sabuk ilan verip kadroyu boş bırakma yoluna da gidiyor
    3-bir yılda verilen toplam özürlü ilanlarında çoğumuza uygun düşen 1 veya 2 iş ilanı oluyor
    ama lise mezunu falan olsaydık 100 ilandan 80 ine başvurabiliyosun
    son ilanlarda 80 lisee 15 üniversite gibi yine bi oran var.15 ilanda branşlara bölünmüş böl bölebilirsienn branşı olmayan napsın peki
    ben ziraat mühendisiyim ne yaln söyleyim 1 tane bile zir.müh ilanı görmedim

şimsdi sen üniversiteli engelli olsan onu da bıraktım şu tabloya objektif baksan böle konuşmazsın kardeşim

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

gecen işkur antalyada 8tane üni menzunu engelli ilani vardi tahmin et bakalim kaç kişi basvurdu 4 geriye kalan 4kadro boşta kaldi yan üni menzunu engelli orani %1 ama lise menzunu %99 yani liseli arkadaşlara verilen kadrolar gözünüze batmasin lütfen yahu lise memur ile üniversite menzunu memur arasinda 20tl maaş farki var yani kamudada üni okuman bişi ifade etmiyor

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

niye boş kaldı adamın branşına uymuyor da ondan
    madem %1 iz madem çok azız madem bizi üniversiteli olarak kendi mesleğimizle alınamıyoruz ilan gelcek diye 5-10 yıl bekleyin deniliyor bize
    ozmn ya bizde liselier gibi sınaavlara girebilelim eşit şekilde asıl bu mu çok göründü
    ya da adam gibi ilanlar verip bu %1 i kendi mesleklerinde işe alsınlar
    mesala örnek vereceksek şu anda kamuda çalışan ziraat mühendislerinin %3 ü engelli olmak zorundaysa neden benim ilanım gelmiyor veya tarhçi arkadaşımın öğretmen arkadaşımın neden gelmiyor
    gelmiyorsda ben de aynı zamnda lise diplomamla lise mezunu olduğuma göre o ilanlşara başvurma hakkım var
    kimsenin ekmeğinde gözümüz yok hakkımızı istiyoruz

daha da bişey yazmıyorum sen tuturmuş gidiyosun ne yazıkki anlamamakta ısrar ediyosun

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

sende beni anlamakla israr ediyorsun kardeşim üni menzunuda olsa masa başinda oturcan evrak giriş-cıkıs yapiçan üni menzunusun diye 2bin tl maaş alacagıni mi saniyorsun yada okudugun bölümle ilgili görev vereceklerini mi saniyorsun?

tekrarliyorum lise memur ile üni memur arasinda 20ttl maaş farki var...ayrıca destekliyorum lise menzunlarına bu kadar kadro verdikleri için...

gecen alimlarda %80 ni üni menzunu idi kimse sesini çikardi mi?

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Benim ile onların arasında hiçbir fark yok çünkü bende Eğitim fakültesi mezunuyum. KPSS den 80 demişsin, 84 puan aldım ama giremedim. benim branşımda atanmak için 90 puanı geçmen lazım, al demesi kolay, hadi sen gir de al kardeş.
    bence bu arkadaşların serzenişleri haklıdır, bende onlardan birisiyim..4 yılın gidiyor artı kredi borcuyla çıkıyorsun...

Antalya da ki ilandan kimsenin haberi yok. Ayrıca çok maaş talebinde kimse bulunmuyor. iş istiyorlar iş. maaşdan kimse bahsetmiyor...

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim biz maaştan söz ettik mi hiç
    ayrıca alımlarda hiç bir zamanda %80 üniversite diye bir şey olmadı .olsa biz şimdi burada olmazdık .
    konu liseli üniversiteli çatışması değil orayı anlamakta güçlük çekiyorsun .çünkü bizim ağzımızdan liseli almayın üniversiteli alın diye bir şey çıkmadı
    olay burada yöntemlerde haksızlık yapılması ve bizlerin mağdur edilmesi

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende tartıştım izmir milli eğitimden biriyle meb. engelli memur alacak ama sadece lise mezunu başvurabilirmiş nasıl bi mantık bu anlayabilsemm

Üye
    kobecan Avatarı

Son Giriş
    30.12-2014
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ERKAN kesinlikle seninle aynı kaderi paylaşmışız bende üniv mezunuyum başka şehirde ailemden uzakta işçiyim

Üye
    mecitkara67 Avatarı

Son Giriş
    02.07-2016
    Saat
    02:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kobecan kardesim seni univ mezun hangi bolum isciyim nerden ben isitme engellilyim univ mezun issiz cok zor devlet sacma..

Üye
    savas19 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    05.11-2010
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bazı arkadaşlar öyle laflar kullanmışki hiç üniversiteli alınmamış gibi bu yanlış geçen sene üniversiteli çok arkadaş alındı ,o zamanda liseli azdı ,o zaman biz hiçbirşey demedik niçin üniversiteli demedik arkadaşlar bişey yapacaksanız kimseye engel olmadan önünü kesmeden yapınki herkes destek olsun ,örneğin alımlarda en fazla lise mezunu yerine lisans yazılsın ve bu üniversiteli arkadaşlarda liseli arkadaşların girdiği sınavlara girebilsin çünkü bu sınavlara girmek için bunu fazladan okuyarak kanıtlamışlar ,üstelik liselide kazansa üniversitel,ide kazansa engelli arkadaşların bir çoğu saten geri hizmetlerde aynı işlerde çalışmakta yanı birr fark yok ,bu yüzden bence sınavlarda en az lise en üst lisans mezunu şartı getirilmeli ve herkez yarışa eşit koşullarda başlamalı,bir tarafı sen çok okudun diye ceza verilemez.ben bir lise mezunu olarak üniversiteli arkadaşları destekliyorum.

Üye
    ultraslan Avatarı

Gerçek Adı
    ferit kaya
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz üniversiteli engelliler olarak tüm çıkmış ilanları değerlendirdik ve istatiksel verilere ulaştık ayrıca .çeşitli araştırmaları taradık ve bir rapor çıkardık bu raporu da Grekli yerlere gönderiyoruz.
    Şimdi biz bol keseden atmadan sizlere bilimsel olarak cevabımız veriyoruz ve biliyoruz ki yine bu bol keseden sallıyanlar gelecek yine sallıyacaklar .
    ÜNİVERSİTE MEZUNU SAYISI AZ DEĞİLDİR
    üniversite mezunları sayısı 2002 yılında özürlüler araştırmasında yaklaşık 32000 dolaylarında görülmekteyse de günümüzde(2010) üniversite okuyan engelli nüfusu hızla artmakta ve belirtilen sayının en az 2-3 katında olduğu açıkça bellidir. Bunun nedenlerinin başlıcaları ;
    Yeni üniversitelerin kurulması ,Engelliler Entegre Yüksekokulları ,Açık öğretim olanaklarının artması ,Üniversitelerin engelli öğrencilerin yavaş yavaş farkına varıp engelli öğrenci birimlerini kurması ve engellilere yönelik çalışmalar yapılması ,Engelli öğrencilere burs veren vakıf ,dernek vs artması olarak sıralanabilir. Engellilere ek kontenjan verilmesi şeklinde özetlenebilir.
    VERİLEN KADRO SAYISI YETERLİ DEĞİLİDİR VE MESLEK ŞARTLARI ADİL DAĞILMAMIŞTIR
    2002-2009 yılları arasında 6456 kişi kamu kurumlarınca istihdam edilmekte olup bu kontenjanların %45’ine sadece lise mezunları başvurabilmektedir.
    Bu ilanların %21,28’ine sadece ilköğretim ,%6,66’sına sadece önlisans ,%13,36’sına ise sadece lisans mezunları başvurabilmektedir.
    Fakat Lisans ve önlisans mezunları için verilen ilanları irdelediğimiz tabloya baktığımızda ,örneğin lisans mezunları için verilen ilanların %78’i belirli bir branş şartı içermekte olup %22’sine tüm lisans mezunları başvurabilmektedir.
    Örneğin branşı çıkmayan bir lisans mezunu lisans mezunları için verilen 100 ilandan yalnızca 22 ‘sine başvurabilmiş ve rakipleri hem branşı çıkmayan hem de çıkan kişiler olmakla birlikte kendi mesleğini yapma imkanı yoktur.
    lisans ilanlarının %51,4’ü mühendislik fakültesi mezunları için olup onu takiben İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarına özgü ilanlar gelmektedir.
    Örneğin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okullarını ele aldığımızda 2009 kasım itibariyle ülkemizde en az 68 adet Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu mezunu vardır .Doğal olarak söz edilen 68 mezunun hepsi bir yılda mezun olamayacaktır.Fakat ilanlar incelendiğinde son 10 yılsa 0 adet Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu mezunu alınmıştır.
    çok sayıda önlisans ve lisans meslek grubunun kamu engelli personel alım ilanlarında kontenjanı yoktur veya çok az sayıda alımı olmuştur .Bu meslek gruplarına ait önlisans ve lisans mezunlarının engelli alımları dahilinde kendi mesleğine göre iş bulması mümkün olmamıştır.Bu mezunlar lise mezunu ilanlarına da başvuramaz haldedir ve resmen işsizliğe mahkumdur keşke lise mezunu kalsaydık demek zorunda bırakılmışlardır.
    SONUÇ OLARAK
    Sizlerin Söylediği Gibi 1000-2000 Tane Engelli Üniversite Mezunu Yoktur.Kat Ve Kat Fazlası Vardır.Sadece İşkur Kayıtlarına Bakarak Bunu Söylemeniz Mümkün Değildir.Sadece 2002 De 32000 Tane Üniversite Mezunu Vardır Gidin Araştırın Şimdi Kaç Onu Da Bi Düşünün Ve Bugüne Kadar 861 Tane Lisans Mezunu Alınmıştır.
    Bu Alımlardaki Lisans Mezunları Farklı Mesleklere Sahip Oldukları İçin Verilen İlanların Çoğu Branş Şartı İçerir Ve Branşı Çıkmayan Bir Lisans Mezunu İşsizliğe Terk edilmektedir.Burada 2, Bir Kıyıma Uğramaktadır.Yani Verilen İlanlara Da Başvurabileceğimiz Kesin Değildir.
    Ve Şunu Belirtelim Verilen İlanların %50 ‘Si Yani Yarısı Lise İlanlarıdır.Gidin Bir De Siz Araştırın .Ve Üniversite Mezunu Bir Arkadaş Üniversite Okumasaydı Ve Lise Mezunu Olarak Yerleşseydi Ayda 1000 Tl Maaş Alsa 5 Yılda 12*5*1000: 60,000 Tl Kazancı Olurdu Fakat O Okumayı Seçti Ve Masrafı Ayda 500 Tl*12*5 :30000 Ve Aldığı Kredi Borcu En Az 10000 Tl Toplam Yaklaşık 50,000 Tl De Zarar Etti O 60000 Den De Vazgeçmişti Zaten Toplam Zararı 110000 Tl .
    Kazandığı İse Sallama Bir Diploma Ve Kendisine Zarar Veren Bir Diplomaya Dönüştü Şimdi Ne Kendi Branşı Çıkıyor Ne De Lise Mezunluğunu Kullanabiliyor
    .KAYBETTİĞİ İYİ BİR DAİRE PARASI VE ZAMAN. BU İNSANLARIN YAŞLARIDA 25-30 OLDU VE NE KENARDA BİRİKTİRİDİĞİ BİR PARASI VAR NE DE BİR YUVA KURABİLDİLER.
    BU İNSANLAR ENGELLİLERİ İÇİNDEKİ EN KALİFİYE İNSANLAR OLMASINA DİĞERLERİNDEN DAHA EĞİTİMLİ OLMASINA RAĞMEN EN DEĞERSİZ DURUMA DÜŞÜRÜLDÜ .BİRAZ BİZİM AÇIMIZDAN BAKMAYI DENEYİN OLAYLARA VE ÖYLE KONUŞUN İŞKEMBEDEN SALLAYIP DURMAYIN YOK SİZ ÇOK AZSINIZ YOK BİLMEM NESİNİZ AZ İSEK O ZAMAN İSTİHDAM SORUNUMUZDA OLMAZDI BİZ İŞKEMBEDEN SALLAMADAN ARAŞTIRDIK VE ÖYLE KONUŞUYORUZ KİMSEYLE DE Bİ DERDİMİZ OLMAMAZ BİZ HAKETTİĞİMİZ SAYGIYI VE İŞİMİZİ İSTİYORUZ SADECE KONUMUZ DA BİRİNDEN HAK ALINIP DİĞERİNE VERİLMESİ DEĞİL BASİT DÜŞÜNMEYİN HERŞEYİ BİRAZ MANTIKLI VE EMPATİ KURARAK DÜŞÜNÜNÜZ YA SİZ ÜNİVERSİTE OKUYUP BİTİRSEYDİNİZ KENDİNİZE BU SORUYU SORUN VE DÜŞÜNÜN SADECE AYNI YOLA ÇIKACAKSINIZ …
    SAYGILARIMLA

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence bitirme lise mezunu olmanın kıymetini bil liselere sorulan sorular ile bize sorulan sorularda farklı onu da dikkate al

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon