TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    GaribanÖğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    Emin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi akşamlar forum ahalisi, ilk defa kpss'ye girecek birisi olarak aklıma takılan noktalar var yardımcı olabilecek varsa teşekkür ederim.

1. KPSS A ve B grupları ile hangi mesleklere alım yapıldığını anladım. Şimdi bir öğretmen adayı olarak KPSS A, Eğitim Bilimleri ve ÖABT sınavlarına girmem gerekiyor burası tamam. Fakat ben normal lisans sınavına girip KPSS B grubu mesleklerini de pekala tercih edebilirim diye tahmin ediyorum

2. KPSS B için ayrı bir sınav mı var yoksa KPSS A'nın içindeki Genel Kültür ve Genel Yetenek bölümleri mi kabul ediliyor. Eğer ayrı bir sınav varsa bu yıl ÖSYM sınav takviminde neden yok? Bu sınav her yıl yapılmıyor mu?

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha D
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    Komana
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    21

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    KPSS B grubu diye ayrıca bir sınav yok hocam. (eğitim fakültesi mezunusunuz sanırım) KPSS sınavına lisans mezunu olarak girersiniz . GY-GK bölümlerinden yani . B gubu atamaları çift yıllarda yapılır. Yani aldığınız puan 2 yıl geçerlidir.
    Merkezi ve kurumsal atama ile alım yapılır. Merkezi atamalar normal memur atamaları gibi belirli tarihlerde olur, onun dışında kurumlar ilanla kendi belirlediği zamanlarda da alım yapabilirler. KPSS p3 puanınız baz aınır atama yapılırken.

Kadrolara gelince A grubu öğretmenlik vs dışında kalan kadrolar B grubunu kapsar mühendis, mimar , veteriner, hemşire, piskolog , sosyolog vs gibi. Bunlar da alanında mezuniyet isteyen kadrolar o yüzden Öğretmenlik mezunu olarak pek mümkün değil gibi B grubundan atanmak

Başlığın Etiketleri