TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Syusuf Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    AYAKTA İŞ YAPMASINA ENGEL BİR DURUMU OLMAYAN
    EN AZ % 40 ENGELLİ RAPORU BULUNAN(ZİHİNSEL ENGELLİLER VE EPİLEPSİ HASTALARI DEĞERLENDİRİLMEYECEKTİR.)
    EN AZ LİSE MEZUNU
    VARDİYALI ÇALIŞABİLECEK

iş kurdan iş ilanlarina bakiyorum ve işe girmeye calişiyorum bayadirda işsizim engelli maaşi aliyorum
    iş hayatina girip biraz daha fazla para kazanıp aileme destek oluyum diyorum her zaman yük oldum
    belki bi ihtimal iş sahibi olurum diye sürekli iş ilanlarina bakiyorum iş yerleri genelde engelli ilanlarinda
    yok fiziki engeli olmayacak yok bilmem ne engeli olmayacak yok şu olmayacak die iş ilanlarinda sürekli kısıtliyollar
    neden bi fiziksel engelli şok markete kasada calişamiyor yada benzeri bi işte neden sürekli engelli sadece tekstilde
    zor şartlarda calişmak zorunda sadece ilanlarin %90 tekstil ve zor şartlarda iş ilanlari
    kocaman büyük şirketler a101 şok bim cok fazla işci ariyollar ama engelli ilanlarinda baktimda sürekli
    böle saçma şekirde şu olmayacak bu olmayacak o zaman nie engelli ilani veriyorsunuzki sadece kronik sorunu olanlar mı
    engelli sayiliyor? fiziki yada fakrlı bi engelli grupu calişma hayatina giremeyecekmi sürekli ailelerine yük olalak mı görüncek ve böle kalcak ?

Üye
    Koalaaa Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:40
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

@Syusuf

Çok haklısın bu konuya devletin ayrı bir düzenleme getirmesi lazım

Üye
    GÜNEY_666 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    16

bence işkura genel bir ayar getirilmesi lazım...
    işkur çaresizlerin kapısı nerde angarya işler var hepsi iş kurda bugüne kadar orda elle tutulur bir iş olduğunu hiç görmedim..
    adamlar engelli personel alımı için ilan veriyor işi öyle bir anlatıyor ki bırak engelliyi ağlam adam bile zor yapar...

Üye
    Tayesef Avatarı

Son Giriş
    12.08-2020
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Müthiş tespit defalarca cimere yazdım okumadan iskura başvurun diye cevap geliyor.Ben onlara işkur u şikayet ediyorum onlar beni işkur a sevk ediyor. İşkur tamamen gereksiz yer teşkil ediyor ülkemizde. Cimerde aynı şekilde

Üye
    Ahmet T Avatarı

Son Giriş
    25.09-2020
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    33

Konu: İŞKUR ilanlarında "sağlam engelli" aranıyor!?

resmen dalga geçiyorlar sağlam engellli zor bulursun iş=kur

Üye
    GÜNEY_666 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    16

adamlar tornadan çıkmış gibi engelli istiyor arkadaş....

Üye
    İstorika Avatarı

Son Giriş
    25.09-2020
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    137
    Verilen Beğeniler
    0

Ortopedik engelli istemezler, ruhsal engelli istemezler. Engelli denilince akıllarında nasıl bir insan canlanıyor bunların gerçekten anlamıyorum?

Üye
    aesacus Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    10:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    "4857 sayılı İş Kanununun işverenlere getirdiği çalıştırma yükümlülüklerinden biri de engelli istihdamıdır. 50 ve daha fazla işçi çalıştıran özel sektör işverenleri çalışanlarının % 3'ü oranında engelli kişileri istihdam etmek zorundadır. Engelli çalıştıran işverenlere asgari ücret üzerinden hesaplanan sigorta primine ait işveren hisselerinin tamamı, devletçe ödenir. Yükümlü olunduğu halde engelli çalıştırmayan işyerlerine de çalıştırmadıkları her engelli ve her ay için 2016 Yılında 2.212 TL idari para cezası uygulanmaktadır."

Kanun üstteki gibi bir kural koymuş. Şirketlerde arka kapıyı bulmuş. Şirket öyle bir engeli ilanı veriyor ki; engelsiz engelli arıyor. Sonra da devlet "Niye yeteri kadar engelli çalıştırmadınız?" dediğinde; "Biz ilan verdik; çalışmak isteyen engelli yok" diyerek cezadan kaçıyor. Devlet bu arka kapıyı bilse de kapatmaya niyeti yok. Parasal cezayı uzun yıllardır kullanmıyor.

Yani devlette işverende birbirlerini idare ediyorlar; olan bizlere oluyor.

Üye
    Nurtan Avatarı

Gerçek Adı
    Schrödingerin Kedisi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    Nefes aldığı heryer
    Alınan Beğeniler
    119
    Verilen Beğeniler
    28

Kamu işkur ilanlarınında özel sektörden farkı yok. görme engeli, ruhsal engeli olmayacak gibi şartları bulunuyor bazen. özel sektör ilanlarının çoğu beden işçisi altında. engelli alımlarında engel sınıfı gözetmeksizin ,çalışılacak işin niteliği engellilere uygun olmalı.çoğu iş yerlerinde engelliye uygun çevresel koşullar bulunmuyor. çalışan engellilere diğer personeller gibi zam ya da terfi uygulanmıyor. asgari ücretli olarak çalışan engelli asgari ücrete zam gelmesiyle zamlı maaş alabiliyor. yani engelli bireyler özel sektör tarafından sürekli bir yük olarak görünüyor. alımlar da genelde seçmeli şekilde yapılıp engeli belli olmayan, engelliyi işe almaya çalışıyorlar. 2 üniversite bitirsen işi çok iyi bilsen de değişen bir şey olmuyor. Epilepsi engeli bulunanlar bu konuda daha çok zorlanan engelli grubu oluyor.

Üye
    Syusuf Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    1

malesef hayata atilmamızı deil hayattan bezip insanlardan kopmamız icin ellerinden geleni yapiyollar malesef engelli bireylerin coğu işte calişma firsati olmasi lazım fakat malesef işsiz ve sadece engelli maaşına muhtaç engelli bi kesim oluşuyor sadece

Üye
    İstorika Avatarı

Son Giriş
    25.09-2020
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    137
    Verilen Beğeniler
    0

@Nurtan

Kamu ilanlarında ikamet saçmalığı var. Acılan ilanlar da çoğunlukla ortaöğretim ya da önlisans. Lisans mezunu olmak normalde avantaj getirir ama söz konusu engelliler olunca bu dezavantaja dönüşüyor. Zaten engellilerin nerede şansı var ki😏

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.136
    Verilen Beğeniler
    1.055
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Genelde kimsenin beğenmediği destek işler, geri planda yapılan işleri engellilerin karşısına çıkarıyorlar. Az da olsa liyakat esaslı işe alım yapan firmalar var, çoğalması dileği ile...