TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ihsanozz Avatarı

Gerçek Adı
    İhsan Oğuz ÖZ
    Son Giriş
    16.05-2019
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben bu haktan devlette çalıştığım için yararlanamıyorum ancak böyle düşüncesi olan arkadaşların incelemesi için atıyorum.

İsterseniz bir bakın sonuç olarak iş kurma aşamasında bir taze kan olabilir.

Bu geçen senenin desteği ama yenisi işkurda mevcuttur sanırım.,

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLEREYÖNELİK PROJE DESTEKLERİ

Üye
    Hakuna Avatarı

Son Giriş
    24.05-2019
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, İş Kur tarafından Engellilerin istihdamına yönelik bir proje ilanı yayınlamış. Belediye ve benzeri kamu kuruluşlarında engellilerin istihdamı için nasıl bir proje hazırlanabilir?

https://media.iskur.gov.tr/28665/ek_...19-2-donem.pdf

Üye
    benana Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    27.12-2019
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

https://www.mynet.com/engelli-ve-esk...i-110105428730 Ben başvurmak istiyorum.Ankara yada izmirde yapabileceğim bir iş projesini öneren varmı.hiç fikrim yok.yardımlarınızı bekliyorum

Forum Moderatörü
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:00
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    3.874
    Verilen Beğeniler
    4.233

Kendi işini kurmak isteyen engellilere İŞKUR tarafından hibe başvuruları başladı . 14 Haziran 2019 tarihine kadar bulundukları iller de bulununan İŞKUR Müdürlüklerine müracaat ederek veya internet üzerinden www.iskur.gov.tr üzerinden başvuru yapılacaktır .

İnternet adresleri sayfalarında bulununan DUYURULAR bölümünde başvuru rehberi ve forumu mevcuttur .

Üye
    alime pullu Avatarı

Son Giriş
    01.04-2020
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

slm hayırlı bayramlar cümleten istenen belgeler nelerdir ve işkurdanmı basvuru ypılacak bilgilendirirseniz sevinirim

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

İcra davası olanlar başvuru yapamıyor.

Engelli ile eski hükümlüğü aynı tartıya koyup eşit şartlar vermeleri ayrı saçmalık. Bu yasanın acil değişmesi lazım yasalarda boşluk var ben tecavüzden cezaevine girip çıkan kişi ile aynı yasal haklara sahip olmak istemiyorum. Adminler bu konuda bir çözüm yolu bulursanız sevinirim.

POT-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    ikarabay Avatarı

Son Giriş
    21.02-2020
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iŞKUR Engelli projesi ile iş yeri açtık.36 bin hibe 3 sene şartı.Biz işi yürütemedik borca girdik.40 bin TL ye aldığımız makineyi 25 bine zor sattık.32 bin hibe almıştık 25 bin TL sini ödedik 8 bin TL sine İCRAYA verdiler bizi.Projelerin hepsi hava civa hiç yarımcı olmuyorlar.HATAY İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN almıştık hibeyi hepsi bizi Avukatla karşı karşıya getirdiler.sözde engelli projesi..

İşkurcular hepsi reklam peşinde iş giderse iyi gelir bol bol resim çektirirler.iş yürümezsede Direk avukata verirler.Ne il müdürü nede işkur girişimcilik departmanı telefonuna bakar.Bizden çıktı avukatla görüş derler.

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    15

Kafasında bir proje ile yola çıkmış, maliyet analizini yaptıktan sonra girişimcilik eğitimi almış ve teşvik kullanmış ve şu an sürdürülebiliritesini kazanmış iyi örnekler İllaki vardır.
    Copy Center gibi emek yoğun, hizmet ve kalite odaklı projelerin patlamayacağını düşünüyorum.
    Fikir kulüpleşmesi yok tabi para var belki ama içten ruh yok.
    İŞKUR'un engelli ve eski hükümlü projelerini birlikte yürütmesinde ne sorun var onu anlamış değilim mevzu helal ekmek parası değil mi. engelliler olarak elit bir topluluk mu olmayı arzuluyoruz yoksa?

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

@GuemuessBurak

Arkadaşım yazmadan biraz düşün ve beynini kullan. Yazmak için yazma ikidir boş yazıyorsun. Sana engelli ile hükümlü arasında farkı anlatırım ama sen yine anlamazsın.

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    15

Yazın ne fark varmış biz de öğrenelim. Engellilik, mahkumiyet yada eski sicil sanki birbirini üreten sonra tekrar üreten kavramlar değillermiş gibi niye suçlar şekilde mesaj yazıyorsunuz anlıyamıyorum. Yanlız şunu söyleyeyim 'engelliliği' ben; 'kişinin karakteristlik özellikleri ile, toplumun bunu algılaması arasındaki ilişki olarak kodaçımlıyorum. Kişinin sağlık sorunundan 'sakatlığından' bahsetmiyorum. Ömr-ü hayatı boyunca akla gelebilecek her boyutta fırsat eşitliğinden mahrum kalmış engellenmiş bir kitlenin suçada meyilli olabileceği varsayılarak bu durum çok ta anormal karşılanmıyor. (Ö) Sakattan (E) Sakata hoşgeldiniz... (E) Sakat yeni, teknolojik, daha hoş gibi geldi hepimize biliyorum, ama konjonktür bu.

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

1.bu iş kur hibe desteği var ya 50 bin TL proje sunup alıyorsun ve 3 yıl işyerini kapatamıyorsun bulunduğumuz kriz ortamında iş kurmak delilik ağır vergilerin altından kalkamayıp batma ihtimalin çok yüksek. Kurumsal firmalar bir şekilde ayakta duruyor nasıl mı? Devlet vergi borcunu siliyorum diyor siliyor ve iş kur üzerinden işçi alırsan asgari ücret üzerinden maaşlarını ben öderim diyor ve işveren iş kur üzerinden aldığı işçiye bir kuruş para ödemiyor devlet ödüyor. Sen 50 bin TL ile iş yeri açıp üç yıl içeriye girmeden ağır vergilerle ayakta duramazsın.

2.engelli ile eski hükümlü aynı şartlarda aynı yasalardan yararlanması beni rahatsız ediyor sen bir tecavüzcü yada hırsızla eşit haklardan engelli olarak yararlanmaktan zevk alıyorsan beni ilgilendirmez tabi

3.eski hükümlü yada engelli olup sonradan suç işleyen birisi olduğunu düşünüyorum çünkü sistemi savunuyorsun. Örnek özürlü kelimesi nasıl engelli diye değiştiyse gün gelecek engelli ile eski hükümlü ismi yanyana alınmayacak zaten senin gibi düşünen zihniyet engellinin bir ucube yada bir suçlu gibi algılanması neden oluyor.

4.engelli neden şehit ve gazi yakını gibi ayrı bir kategoride değilde her seferinde eski hükümlü ile aynı yasal haklarla anılıyor biraz düşün hatta sen yazmadan kırk kere düşün bir kere yazsan daha iyi

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    15

Ben kişiselinize özlüğünüze saygı gösterdikçe sizdeki bu tavrı kişiye yöneltmenizdeki rahatlığı pek anlayamadım.
    Herhangi bir eski hüküme dayalı sicilim yok

ama bu durum;

ömrümün son nefesime kadar taksirli suçlar ve çocuğa karşı cinsel istismar, tecavüz, terör gibi katalog suçlar hariç, başıma böyle bir şey gelmeyeceğinin garantisi de yok.

İşte;
    İş görüşmelerinde adayın, kendi görece az sakat bedeni üzerinden salt sakatlığa doğru sağlamlık söylemi üzerinden bir sunuyu marifet sayması ve benimsemesi sürecinde; bu arkadaşların artık eskisi gibi işveren vekili görüşmecilerinden beklediklerini bulamamaları ile bence herkesin bir işinin olabileceği bir sürece yönelecek 'engellilik'
    Sizin madde 4 biraz ahd-e vefa kurumu Siz ne yaptınız? diye soracaklardır. çok yoğun bireysel beklentiler yerine toplumsal beklentileri ben daha çok benimsiyorum.

Siz sanırım hiç İŞKUR'un toplu iş görüşmesine katılmadınız. Orada sizi dinlemedikleri kadar değerlisiniz işte engelli olarak yoksa kişilik ile ilgili bir şey söylemeye çalışmıyorum bu haddine değil amacım bu da değil zaten.

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

[QUOTE=GuemuessBurak;2187972]

Ömr-ü hayatı boyunca akla gelebilecek her boyutta fırsat eşitliğinden mahrum kalmış engellenmiş bir kitlenin suçada meyilli olabileceği varsayılarak bu durum çok ta anormal karşılanmıyor.

Yukarıda yazdığın açıklamadan şunu anlıyorum.

''Her engelli bir hükümlü adayıdır diyorsun''.

Yazdıklarına katılmıyorum ve uzatmak istemiyorum.

Üye
    GuemuessBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    15

Sakatlar olarak 'Engellilik' kavramını nedir ne değildir, neyi kapsar diye sorgulamadan kabul ettik diyorum maalesef sadece bundan ibaret olmamakla birlikte böylede bir boyutu var diyorum. İyi Bayramlar.

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @GuemuessBurak

İş kurun canı cehenneme ben diyorum ki şehit yakına gazi yakını ve çocuğu nasıl sınavsız devlet memuru oluyorsa engellilerde aynı şartlarda memur olsun. Engeline, eğitimine ve iş deneyimine göre devlet kadrolarolarına alınsınlar. Çalışamayacak durumda engelli olana asgari ücret bağlansın sosyal devlet budur diyorum.

Yada devletin özel sektöre engelli çalıştırmadığı için kesmiş olduğu ceza paralarını iş arayıp bulamayan geliri olmayan her engelli adayına eşit şekilde dağıtsınlar

Sayfa 1 / 2 12 SonSon