TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    desteklernet Avatarı

Son Giriş
    06.06-2018
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar,

Foruma yeni kayıt oldum. Öncelikle kendimi sizlere tanıtmak istiyorum. Gönüllü olarak tüm vatandaşlarımıza Devlet Destekleri hakkında doğru bilgilendirmeyi yapabilmek adına daha önce KOSGEB'de çalışmış arkadaşlarımla beraber bir site kurduk. Bu site üzerinden mümkün olduğunca tüm hibe,teşvik,kredi desteklerini sunmaya çalışıyoruz fakat uzmanlık alanımız özellikle hibe ve teşvik desteğinde yoğunlaşmakta.

Ancak konu engelli arkadaşlarım olunca siteye ek olarak bu güzide forumda tamamen gönüllü olarak sizlere bu konuyu açıp, bu konu üzerinden yardımcı olmaya karar verdik.

Sizlere de bu noktada İŞKUR'un daha çok yeni olan ve Nisan ayı içerisinde açmış olduğu engellilere ve engelli çalıştıran kurum, kuruluş ve şirketlere yönelik engelli hibe desteği ve tabii ki çoğumuzun bildiği KOSGEB Yeni girişimci desteği ve bu destek içerisindeki engellilere yönelik artı yüzde 20 lik hibe destek oranı hakkında yardımcı olmak istiyorum.

KOSGEB desteğini biliyorsunuzdur ama 8 adımda A'dan Z'ye anlattığımız KOSGEB Yeni Girişimci Desteği adlı yazımızı inceleyebilir,gerek başvuru şartları, gerek sertifika ve kurs, gerek iş planı gerekse sonraki tüm ödeme vb. süreçlerde sorularınız olursa, tüm ayrıntısıyla tekrar söylüyorum, tamamen gönüllü olarak bu konu üzerinden bilgiler verip yardımcı olmaya çalışacağımı bilmenizi isterim.

Gelelim ikinci hibe desteği veren kurumumuza. İŞKUR Engelli Hibe Desteği başvuru ilanını Nisan ayı içerisinde açıklamış olup bu programın belirli bir son başvuru tarihi bulunmaktadır ve bu tarih 12 Haziran 2017'dir.

İŞKUR bu destek programını engellilerin kendi işlerini kurmalarına yönelik, engelli çalıştıran şirketlerin daha fazla engelliyi çalıştırabilmesine yönelik veya var olan engelli çalışanlarının gelişimine yönelik amaçlarla ilan etti. Bu destek ile ilgili de "Engellilerin iş yeri açması" ile ilgili destek başlığını ayrıntısıyla anlattığım bir yazı kaleme aldım ve İŞKUR Engelli Hibe Desteği adlı yazımı dilerseniz inceleyebilirsiniz. Bu destek başlığında 36 bin TL'ye kadar hibe desteği verilebilmekte. İnceledikten sonra desteğin şartları veya başvuru formunun nasıl doldurulacağı ile ilgili sorularınız olursa bununla ilgili de tüm sorularınıza bu konu üzerinden cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Daha önce KOSGEB desteği hakkında bir konu olduğunu biliyorum fakat engellilere yönelik tüm hibe desteklerini tek çatı altında toplayıp, buradan tüm sorulara destek vermek ve ileride açılabilecek yeni hibe desteklerini de ilan edildikçe buradan haber vermek ve konuyu güncel tutmak en büyük dileğim olduğu için özel bir konu açmayı gerekli gördüm.

Yöneticilerimizin eksik veya hatalı gördüğü bir kısım olursa, uyarılarını dikkate alarak yazıda güncellemeler yapıp uygun hale getirmeye çalışırım.

Tüm sorularınızı beklediğimi belirtir, sevgilerimi iletir, saygılarımı sunarım.

Üye
    besiktas Avatarı

Son Giriş
    29.07-2021
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    83
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Destekten yararlanmak için girişimcilik belgesi almak mi gerekiyor?

Üye
    Suret Avatarı

Son Giriş
    07.10-2021
    Saat
    15:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    134
    Verilen Beğeniler
    575

Sosyal sorumlulugunuz için teşekkürler açıkçası çok temel sorular bile sormaktan çekinmek istemiyorum çok faydalı bir konu başlığı olur umarım. Bu hibe ve desteklerden faydalanmak için özel bir kursa gitmek zorunda mıyız? Eğitim seviyesinin bir önemi var mı? Bu hibeler için bizden tam olarak ne istenmektedir, yani sadece iş fikri yeterli değildir sanırım fizibilite filan da isteniyor mu? Fizibilite oluşturmak için nerden baslamaliyiz, KOSGEB in sitesine baktığımda dişe dokunur bir bilgi bulamıyorum şimdilik uzun zamandan beri kafamda dönen sorular bunlar, ilerledikce daha da soracağım bana çok cazip geliyor kendim işimi kuramasam bile çevremi bilinçlendirmek isterim... saygılar.

Üye
    SOON ĞÖLĞE Avatarı

Son Giriş
    24.03-2018
    Saat
    02:36
    Yaşadığı Yer
    Igdır
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

İş kur hibe desteği engelliler için ne tür İş için veriyor

Birde benim KOSGEB belgem var ondan nasıl hibe alabiliriz

Birde ben çalışıp hibe desteği alabiliyor muyum

Üye
    desteklernet Avatarı

Son Giriş
    06.06-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: besiktas Mesajı Gör
    Destekten yararlanmak için girişimcilik belgesi almak mi gerekiyor?
    Hocam hem İŞKUR'un açtığı bu program da hem de KOSGEB'in şu an sürekli açık olarak tuttuğu girişimcilik programında sertifika isteniyor. Bu sertifikayı almak için KOSGEB veya İŞKUR il müdürlüklerine başvurabilirsiniz. Başvurunuz kabul edildikten sonra en yakın tarihteki hali hazırda açılmış kurslara başvurabiliyorsunuz.

Eğitimler, KOSGEB Yeni Girşimci Desteği yazısında da belirttiğim gibi öncelikle ücretsiz. Sizden bu konuda para talep edenleri doğrudan KOSGEB'e şikayet edebilirsiniz. KOSGEB, bu tarz eğitimleri iptal edebiliyor. Yapmanız gereken şu linkten eğitim duyurularını takip etmeniz ve ilgili eğitime kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmeniz. Genellikle birçok büyükşehirde kontenjanlar erkenden dolabiliyor. Bu yüzden en erken bir biçimde bu eğitimi veren kurumlara giderek kayıt işleminizi yaptırmanız gerekiyor.

Eğitime gelecek olursak yine yazıda belirttiğim gibi en az 32 saatlik bir kurs. İşletme nasıl kurulur, yönetilir, iş fikri nasıl değerlendirilir, eğitimde bunlar öğretiliyor. 5-6 günde bitebilen oldukça kısa zamanınızı alacak bir eğitim programı mevcut.

Üye
    metin1433 Avatarı

Gerçek Adı
    metin YILMAZ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    4

@desteklernet emekli olanlara yok galiba hibe doğrumudur arkadaşım??

Üye
    desteklernet Avatarı

Son Giriş
    06.06-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Suret

Öncellikle biz teşekkür ederiz. Sorularının cevaplarına gelirsek;

1. Evet hem KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden hem de İŞKUR Engelli Hibe Desteğinden faydalanmak icin öncellikle girisimcilik eğitim programindan sertifika almak gerekiyor. İşin başlangıcı budur. Egitimler ucretsiz ve genellikle 32 saatlik bir program. Basvuru yapabileceginiz egitimleri şu linkten görebilirsiniz: Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Liste - KOSGEB T.C Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı

2. Her iki destek için de egitim seviyesinin bir onemi yok.

3. Eğitimden sonra KOSGEB'e başvuracaksınız elektronik ortamda şu başvuru formunu doldurmanız istenecek: http://www.kosgeb.gov.tr/Content/Upl...VURU_FORMU.pdf

Eğer İşkur Engelli Hibe Desteğine başvuru yapacaksanız linkte yer alan formu doldurmanız gerekecek: http://www.iskur.gov.tr/TabId/189/Ar...%C3%BCyor.aspx (En altta 3. sıradaki form)

4. Son olarak suna dikkat etmek gerekiyor, işletme acabilmek icin biraz özkaynak gerekiyor. Isletme giderleriniz olacak aylik, baska maliyetler ortaya cikacaktir. Bu sebeple finansman planini gercekci yapmak gerekiyor. Destek oranları bulunduğunuz ile göre değişiyor ve %80 - %90 civarı. İşkurda ise işletme giderleri destek oranı % 60, makine ve teçhizat desteği 30.000 TL'ye kadar.

İŞKUR Engelli Hibe Desteğinden Emekli olanlar faydalanamıyor. KOSGEB Yeni Girişimci Desteği'nden ise emekliler faydalanabilir.

@metin1433
    İŞKUR Engelli Hibe Desteği 2017'ye emekliler başvuru yapamıyor. KOSGEB'de ise böyle bir şart yok.

@SOON ĞÖLĞE
    Eğer KOSGEB belgeniz var ise ya İŞKUR'dan ya da KOSGEB'den faydalanabilirsiniz. Her ikisinden faydalanamazsınız. Size tavsiyem KOSGEB'in daha avantajlı olduğu. Destek oranı KOSGEB'de bulunduğunuz ile göre %80 ya da %90 oranında oluyor. Toplam hibe tutarı ise 50.000 TL. Üstelik KOSGEB, kira giderinizi de karşılıyor.

Hem çalışıp hem de işletme kurarak hibe desteğinden faydalanamazsınız. Bağ-kurlu olmanız şart. Yani işinizin başında olmanız gerekiyor.

KOSGEB, her sektörü desteklemiyor. KOSGEB'in desteklemediği sektörleri öğrenmek için ''KOSGEB Destek Alabilecek Faaliyet Alanları 2017'' isimli haberimizin son bölümünü inceleyebilirsiniz.

Üye
    besiktas Avatarı

Son Giriş
    29.07-2021
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    83
    Verilen Beğeniler
    13

Kursa başvuru yapabilmem için ssk lı olmamam gerekiyormuş doğru mudur. Ben artık ciddi ciddi kendi işimi kurmak istiyorum

Üye
    desteklernet Avatarı

Son Giriş
    06.06-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@besiktas

Evet. "Girişimcinin destek sürecinde; başka bir işletme/kurum/kuruluşta SGK hükümlerine tabi
    olarak çalışmaması gerekmektedir" hükmü gereği uygun değildir. Bu tür bağlarınızı kestikten sonra kurs için başvurabilir ve süreci başlatabilirsiniz. Sonrasında işletme kurulumu aşamasında Bağkur istenecektir.

Üye
    metin1433 Avatarı

Gerçek Adı
    metin YILMAZ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    4

@desteklernet ben emekliyim.vergi indirimyle erken emekli oldum..peki ben kosgeb hibe desteği için başvurabilrmiyim.eğer başvurabiliyor isem bulundugum şehirde girişimcilik kursu yok şu anda ..yakındaki başka bir şehire başvuru yapabilirmiyim yoksa bulundugum ilde beklememmi gerekir?? teşekkürler

Üye
    desteklernet Avatarı

Son Giriş
    06.06-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Emeklilik konusunda yukarıda size cevap vermiştim aslında ama sanırım görmemişsiniz. Emekli olsanız dahi KOSGEB Yeni girişimci desteğinden yararlanabiliyorsunuz fakat İŞKUR'un yeni açmış olduğu özel hibe desteğinden yararlanamıyorsunuz. Destekten yararlanmanız durumunda, işletme kurulduktan sonra Bağkurlu olamayacağınız için Emekli maaşınızdan SGK prim kesintisi ölçüsünde bir kesinti yapılıyor.

Bulunduğunuz il Bolu sanırım ve kurs şimdilik gözükmüyor dediğiniz gibi. Bu yüzden örneğin Beypazarı ilçesinde 8 Mayıs'ta bir eğitim görünüyor. Size yakın yerlerden birisi gibi duruyor. Beypazarı Belediyesi bu kursun yürütücüsü konumunda. Bu yüzden Beypazarı Belediyesi'ni ( 0312 762 25 10 ) arayıp kontenjan kalıp kalmadığını öğrenebilir, yer olduğu takdirde, belediyeye başvurunuzu yapabilirsiniz. Tabii ki size tavsiyem akrabanızın olduğu kalabileceğiniz bir ile gidip (Örn: Sakarya) eğitim başvurunuzu yapmanızdır. Tabii ki bu karar size kalmıştır.

Üye
    metin1433 Avatarı

Gerçek Adı
    metin YILMAZ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    4

@desteklernet çok teşekkürler..evet bolu dayım.ALLAH sizden razı olsun

Üye
    akar_ahmet Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet akar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    22

Sizce destek olsun hibe olsun hangi taraf daha kolay ikna edilebilir kosgeb mi işkur mu düşünceniz

Üye
    desteklernet Avatarı

Son Giriş
    06.06-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İkna edilmekten çok destek kapsamı daha önemli. Bu nokta da KOSGEB daha avantajlı. Destek oranı KOSGEB'de bulunduğunuz ile göre %80 ya da %90 oranında oluyor. Toplam hibe tutarı ise 50.000 TL. Üstelik KOSGEB, kira giderinizi de karşılıyor. İŞKUR'da 36 bin TL ve kira gideri kapsamda değil. Hibe oranları da daha düşük.

Üye
    akar_ahmet Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet akar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    22

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür

Sayfa 1 / 3 123 SonSon