Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon
Toplam 120 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Matrix31 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    ????
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar öncelikle hepimize hayırlı uğur işler kadrolar nasip etsin.

Benim sorum ben 86 puan aldim lise kadrosundan baktığımda memurluk imkansız gibi görünüyor. Hizmetli seversek atanma şansım yüksek gibi peki sizce hizmetli olarak çalışsak sorun yaşar mıyız?çoğu yerde hizmetlilerin memnun olmadığını görüyorum.

ikinci atamayı mi beklemeliyim hizmetlimi tercih etmeliyim allah rızası için yorum yaparmisiniz? Ikinci atamada 1sene sonra olursa sıkıntı yaşarım neyapacagimi hiç bilemiyorum hayırlı olsun iyi günler

Üye
    ozgurluk Avatarı

Son Giriş
    12.06-2017
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Genelde evrak getir gotur işi yaptirirlar. Adliyede genelde oyle,engelinize gore yapabileceginiz is verirler. Kurumlarda temizlik sirket var genelde. Temizlik yaptiracaklarini sanmam

Üye
    Matrix31 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ????
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam cevabin icin öncelikle teşekkür ederim. Baktığım kadariyla meb hizmetli kadrosu baya var benim engelim kronik atipik psikoz bedensel engelli değilim yani bilgisayardan falan iyi anlarım ama baktığımda okullara veriliyor hizmetliler ve hademe oluyormussun adliyede kadro yok en iyi hizmetli hangi kurum acaba inanılmaz kararsızım

Üye
    Ata_Türk Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    09:24
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

86 iyi puan... bence hiç riske girme kafana yatan yerleri yaz, olmadı ikinci atamayı bekle...

Üye
    Matrix31 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ????
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim peki memurluk için 120 kadro var ben 657inciyim buyuk ihtimalle atamam olmaz ilkinde memurluk için.Peki ikinci atama görüldüğü üzere 1sene sonra oluyormuş.maddi sorunumda var rabbim hepimize yardımcı olsun kararsızlık berbat bir durum. ikinci atamalar 4 5 ay sonra olsa beklerdim.

Üye
    Ata_Türk Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ekonomik konuda allah yardım etsin tabii ki zor...
    Ama 86 puan ve 657. sıra herkesin rahatlıkla alabileceği bir derece değil. dolayısıyla iyi düşünüp karar vermelisin.
    Önündeki 300 kişi bu atamada gitse, ikinci atamada rahatlıkla memur kadrosu alabilirsin gibi geliyor...
    Karar senin hayat senin, ne kadar rahat iş de verseler, YH her zaman kurumlarda ezik konumda...

Üye
    OttoEmpire Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Matrix31

MEB de hizmetli olarak çalışıyorum. Şimdi iki durum söz konusu. Şanslı olup iyi bir idareciye düşüp masa başı işi yapanlar yada basit getir götür işlerini yapanlar şanssız olup temizlik yapanlar. Ben masa başı işi yapıyorum şu anda. Bu biraz da senin yapabileceklerine bağlı. Mesela bilgisayar kullanabiliyor ve bunu amirine gösterebiliyorsan masa başı alman daha kolay. Buna rağmen temizlik yapma ihtimalinde var.

Hizmetli olup temizlik yapan arkadaşım da var benim gibi masa başı işi yapanda. O yüzden biraz şans işi. Bu riske girebilirim dersen hizmetliyi tercih edebilirsin.
    Diğer taraftan puanın iyi. 2. atamada şansın biraz daha fazla. Lakin belirttiğin üzere zamanın yok. İşe bir başla sınava tekrar hazırlan hem kafan rahat çalışırsın. En kötü sınava bile çalışmasan görevde yükselme ile yükselirsin. Senin kendine bir yol çizmen gerek. Merak ettiğin şeyleri sorabilirsin.

Üye
    Matrix31 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ????
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Detaylı ilgili mesajlarınız için ellerinize sağlık. Şimdi ikinci atama ocak Şubat gibi olacağını bilsem beklerim yok seneye buzamanlarsa mecbur hizmetli yazacağım. @OttoEmpire kardeşim içimi rahatlatan mesajın icin ayrica teşekkür ederim. Okulda mı görev yapmaktasiniz yoksa milli Eğitim müdürlüğü nde mi acaba? Hizmetli olup temizlik sorunum değil ekmek parası dersin ama seni hor görüp aşağılama vs ezik görme tahammül edemeyebilirim çünkü rahatsızlığım hat safhaya çıkar diye korkmuyor değilim.

Üye
    OttoEmpire Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Matrix31

Rica ederim.

İlçe Milli Eğitimde çalışıyorum. O şekilde aşağılayanı hiç görmedim duymadım. Zaten çok art niyetli değilse amir yapmaz öyle. Nitekim sen iyiysen karşındaki de iyi oluyor. Zıtlaşmadığın sürece o tarz şeyler yaşayacağını zannetmiyorum.

Üye
    Ata_Türk Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YH kadrolarındaki arkadaşların ağırlığının derdi bu "aşağılama"...
    siz MEB'de çalıştığınızdan muhatap olduğunuz insanların ağırlığı öğretmen, yani aydın kesim... Bu yüzden hissetmemiş olabilirsiniz ama diğer kurumlarda durum o kadar iç açıcı değil.
    Yoksa GİH kadrolarıyla arasında sadece 150 TL maaş farkı var. ama psikolojik olarak her hal ve hareketleriyle YH kadrolu olduğu hissettiriliyor. Ayrıca demişsiniz ki görevde yükselme sınavlarına girersin, emin ol EKPSS soruları görevde yükselmeninkilerden daha kolay...

Üye
    OttoEmpire Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ata_Türk

Görevde yükselme sorularının ekpss den zor olduğuna katılmıyorum. Çalışınca olmayacak şey değil. MEB in son yaptığı görevde yükselmeye baktım ve gayet çözülebilir sorular. Oturup kanun çalışacaksın fazladan. Diğer taraftan dediğim gibi sen iyi olursan karşındaki de iyi olur. Ben bunun inancındayım. Özveri ile çalışırsan kimse sana kötü davranmaz. Ama ben engelliyim yatarım arkadaş diyorsan o zaman kimse insan yerine koymaz. Bu her yerde böyledir.

Üye
    Ata_Türk Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Keşke herkes sizin kadar iyi niyetli olsa... Başarılar arkadaş...

Üye
    Matrix31 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ????
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani göründüğü kadarıyla ikinci atamalar seneye buzamanlar yine olacak gibi en az bisene yani.hizmetli olayında anladığım kadarıyla milli Eğitim müdürlüğü il ilçe olunca daha rahat okullar sıkıntılı heleki küçük biryerse temizlik işi de yapılıyor maaş herhalde 2200tl ilce müdürlüğü ne gidebilmeyi seçme şansımız varmidir peki hocam?

Üye
    haaaan2036 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Lise puan 87 sira 635 122 memurlyk var ben şuan hizmetli oldugum icin mecburen memurluk yazacam cok zor bu atamada önümden ne kadar kişi giderse o kadat iyi sizce ikinci atamada şansım carmı önümden 400 kişi gidermi bu atamada

Üye
    OttoEmpire Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Matrix31

Okullar sıkıntılı il ilçe rahat mevzusu biraz karışık. Zira 4 tane bayan arkadaşım var mebde çalışan 2 si masa başı işi yapıyor 2 si temizlik. Diğer taraftan erkek arkadaşlarımdan masa başı çalışıp temizlik yapanda var okullarda. Bunu il okul olarak bakmamak lazım. MEB de bir defaya mahsus istediğiniz ilde başlama şansınız var. Bunu da atlamamak gerek. Eğer kendi ilinizde başlarsanız evrakları götürdüğünüzde içine bir dilekçe ile durumu belirtir yazı yazabilirsiniz. Tabi komisyonunun bunu dikkate alıp almayacağı bilemeyiz.

Benim ilk atamam Sakarya ya çıkmıştı kendi ilimi seçtim ve Sakarya'ya evrak götürürken dilekçede belirttim ilçe milli eğitim müdürlüğü diye.

Maaş konusunda bekar 13-3 lise mezunu hizmetli temmuz itibariyle 2,184.36 ₺ alacak. Üç aşağı beş yukarı.

Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon

Başlığın Etiketleri