Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    oguz442361 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    oturanboğa bence yanlış düşünüyorsun iş kanunu değişti artık her firma işe alacağı kişinin sağlık durumunu dosyasına eklemek zorunda yanlış hatırlamıyorsam sadece 10 kişinin altında tehlike arzetmeyen iş yerleri bundan muaf buna da iş yeri hekimleri bakıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@oguz442361

Doğrudur. Özel olarak bilgim yok bu konuda, sadece mantık kurmaya çalışıyorum ve "görevi yapabileceğime dair rapor alırsam, mahkeme yoluyla da olsa hakkımı alırım" diyorum.

Bu konuda somut bilgisi ve önerisi olan var mı arkadaşlar?

Üye
    Clara00 Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar siz meseleyi anlamadiniz ben bipolar olmadigimdam eminim ve hastalık damgasıyla hayatima devam etmek istemiyorum yani tedavi rapor ilac raporu bunlar devam etmeyecek olmayan hastalık için rapor almak saçmalık olur bence eskiden koyulmuş teshis için de damgalı biri gibi geçmişte olduğum tedavinin hesabını mi vericem sürekli o ararken ? nasıl engel olacaklar sırf bu yüzden kamuda ya da bankada uzman müfettiş olmama ya da smmm olmama ?gerçekten anlamakta zorlaniyorum nasil bir kanunmus bu dayanağı nedir? is yeri hekimi benim sağlık sicilimi kurcalamak için mi var önemli olan iyilesmek degil mi anlamadım ben ??ben bu tedaviye devam edemiyorum yani ilaci alınca yol bile bulamıyorum ders cami sanıyorum sürekli kilo alıyorum. olmazsa teshisi kaldırmak için sağlık bakanlığından başka bir girişimde bulunmaya çalışırım ama e kpss bipolar raporu bunları istemiyorum ben işini yapabilmek istiyorum. çok umutsuz yorumlar bunlar ?!

bu konuyu sağlık ya da çalışma bakanlığından öğrenebilir miyim ya da nerden ogrenebilirim? benim geçmişte olduğum tedaviyi kimsenin gormeye yetkisi olmamalı bence özel hayatıma saldırıdır bu. ayrıca tedavinin faydası olup olmadığını benden iyi kimse gozlemleyemez ben bu tedaviden fayda gormedim ve devam edemiycem ilerisi için meslegimi kötü etkilesin istemiyorum hepsi bu ;s kac ruhsal engelli personel aliyorlar da olmayan bir hastalik için rapor alıp is arayayim arkadaslar anlamadim gerçekten. sorduğumu gerçekten anladınız mi??

yorumlar beni gerçekten endiselendirdi
    1. ben şizofren teshisi almadim bipolar 2 teshisi aldim 2. si verilen tedavi ve koyulan teshisteki hastalığa benzemiyorum ve baska doktora gittim depresyon teshisi koydu 3. beni bunkadar endiselendiren bir asistanin bana ayakustu sizofren teshisi koymasiydi ve benim yatarak tedavi goreyim bu teshis nedir dememe sebep oldu ailesel sorunlar da destekleyince ben apar topar hastaneye yattim ve agir hastalari gorunce daha hastalandim ve sonraki asamada tedavimden fayda görmedim 30 kilo aldim hareketsiz ve dikkatsiz bir yaratiga donustum ders bile calisamaz hale geldim beni gorenler noldu sana demeye basladi. şimdi hastane 3 sene once bir teşhis koydu diye benim kariyer hayatim mi kararacak ? tedaviden fayda gorrmeme ragmen ve herhangi bir raporum olmadan ? nasıl oluyor yani özelde calisamayacak miyim ? hadi bipolarim diyelim bütün bipolarlar e kpss ile memurluk mu yapiyor simdi? özelde hic bipolar hastası yok mu? hic gerçekçi degil.

bipolar geçmişi olup uzman ya da müfettiş olmuş birisi yok mu yani su anda ? oguz arkadasin yorumlari aşırı telaşlandırdı beni . siz şimdi e kpss ile girmeseydiniz özelde is bulamaz miydiniz ? ben özelde smmm olarak çalışmak da isterim eger kamuda uzman vs olamazsam şimdi hastanede yattim diye ben bir sirkette smmm olamaz miyim? hadi smm yi gectm ozelde hic calisamazsin ne demek!
    hadi hasta olsam pilot asker polis olmayayim onu anlarim hatta normalde bile bu mesleklerden soyutladim kendimi polis alimi cok olmasina rağmen ama doktorum kamuda uzmanlik için engel olmadığını söyledi bu doktor beni kandirdi mi yani 3 sene boyunca ? ! en son biz bilmiyoruz gibi konuşunca rahatsız oldum haliyle çünkü ben onlara güvenip hareket ettim sürekli şimdi çalışma bakanlığına mi sormam lazım bu durumu anlamadım o zaman da soru sordum diye ise almamazlik yapmazlar umarim!
    işsizlik beni iyice bunalttı cunku 2 yıldır .daha da is bulamazsam ben iyice depresyona gireceğim gibi bu konuyu halletmem şart oldu. yardımcı olursanız ben cok sevinirim..

sağlık durumunu ekleyebilir ama kimse benim geçmişte anlattigim hastalığı kurcalayamaz bence benim raporum yok. doktorum biz size bu teshis altında tedavi veriyoruz burası araştırma hastanesi sağlam veya hasta diye rapor zaten vermeyiz ayrıca bu hastalik sizin mesleginizde engel olmaz demişti . önce geçici tedavi dediler şimdi ömür boyu diye cevirince bana 1 senedir tedavi eziyet gibi gelmeye başladı .ayrıca konuşmaya ihtiyacım var ama psikiyatristin tekbyaptigi bolca reçete yazıp göndermek oldu 3 senede 1 kere psikolog görüşmesi verdiler psikologumda sağolsun asiri cool bir insandi. her neyse ben bu tedaviye devam edemiycem. 3 aydir ilac kullanmıyorum ve daha iyiyim. benim sorum raporsuz olmama rağmen nasil benim eski tedavimi isyerim beni alirkeb öğrenip dosyasına takmak isteyecek ? nasil kamuda uzman olmama engel olacaklar? depresyona girince tedavi olmayalim mi yani ise girmeden evvel :s

Üye
    oguz442361 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benim yazdıklarım sadece kendi bildiklerim senin aklında bulunsun diye fikir vermek için yazdım

Üye
    Clara00 Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim peki siz ozelde hic ise giremediniz mi bu yuzden saglik bilgileriniz takip edilir diye ya da basta onlar ogrenip ise almadilar mi ? siz beyan etmeden nasil ozelde calisamadiniz yani rapor oldugu icin beyan mi etmek zorunda kaldiniz ararken ve ozeldeki engelli kadrolari ne ise yariyor o kadrolarda calisamaz miydiniz yani ? benim bilgi edinmek için nereye sormam lazım ?

hocam sanki hiç bipolar teshisi alıp ozelde çalışan biri yok gibi oldu kac gundur bekliyorum arkadaşlar yazsin diye ama nafile.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Ben sağlık bakanlığında memur um halimden pek şikayetçi değilim ama bir projem var hayata geçirebilirsem emekliliği düşünüyorum

Üye
    oguz442361 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

özelde hiç işe girmedim sağlık durumumu öğrenirler rezil olurum diye

Üye
    Clara00 Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama bunu siz tercih etmissiniz ben cabaliycam hem kpss uzmanlik hem özelde calismak için e kpss istemiyorum çünkü benim sorunum farkli sebeplere dayaniyor raporum da yok. böyle olup çabalayan olmadi mi acaba? sizin rapor var miydi peki? oğuz?

Üye
    oguz442361 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yoktu

Üye
    idare1984 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir engelli arkadaşın kaymakamlık mülakatını kazandıktan sonra sırf kronik/vücut hastalığı nedeniyle elendiğini duymuştum psikolojik rahatsızlıklarda daha seçici olabilirler diye düşünüyorum.

Üye
    Clara00 Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaymakamlik cok uc örnek tabii ama sonucta o da bir a grubu mesleği. yalnız bana kesin bilgi lazım csgb yani bakanlığı arayıp sorucam ama en net yaşayıp görülebilir sanırım kamu olmazsa ben en azindan özelde çalışabilmek istiyorum . yani insanlar depresyon geçirince doktora gitmiyor sanırım ise girmeden önce? benim raporum da yok yani böyle gereksiz sebepten hayallerimden olmak istemiyorum ben.

ayrıca benim bir metabolik sorunum var ve o bipolar ile bağlantılı olabilirmiş o problemi çözmeye çalışıyorum su an ama benim bu hastalığa benzemediğime eminim ben depresyonlar geçiririm bazen bu da bana normal geliyor ya da ben ağır dönemleri depresyon diye niteliyorum ama bu konuda herhangi bir belgem yok hastane kaydi ve eski ilac raporlari haric benim gecirdigim hastaligi bahane edip beni nasil uzman ya da smmm yapmayacaklar bu bahane bulmak oluyor resmen . tedavi olmasam daha mi iyiydi?

Üye
    AYŞEG_Ü_L Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru anlamışmıyım bakalım sen kendine göre ailevi kişisel sorunlarını biraz da abartarak içinde bulunduğun durumla başa çıkamadın dolayısıyla dra anlattın şizofren dedi diğer dr da ayaktan tedavi ile bipolar dedi arkadaşım yanlış yapmışsın keşke olduğu gibi anlatsaydın sana göre depresyon tamam hafif depresyon nöbeti ama unutma sen senin paranı evini idare edecek bir kimseyi nasıl seçersin bir düşün bi bakalım imza yetkin var ve sen yanlış yaptın devlet sana haciz göndermez mi ya da sen devlet olsan zararını karşılattırmaz mıydın hem sadece memur olmaak yetmiyor mu Arkadaşım çalış bakalım başarabilecek misin yanlış anlama ama kpss 85 üstü sonra atıyorum gib. Mhuy. Duy. Kaymakamlık, vdk...sınavları sonra mülakat heéee ben yaparım diyorsan başarılarr...

Bu arada bana 9 10 sene önce bipolar teşhisi hastaneye yatış verildi depresyondayken zaten algılama 0 veya 0a yakın 4 yıllık okulu 7 senede anca bitirebildim ataklar nedeniyle mani değil de depresyon ataklarım çok ağır geçiyor sadece 2-3 senedir tedavi görüyorum zaten bipolarlar ben de dahil kolay kolay kabul etmiyor ancak dr gittim eşimi kayınvalidemi psikiyatri çağırdı konuştular testler yapıldı sonuç bipolar ve ben 3 sene kpssy çalıştım 68-70-72 aldım ancak vaz geçtim ekpss ile düz memur olma kararı aldım çünkü benim ataklarım git-gellerim nelere yol açabilir kestiremiyorum hesap hataları haciz borç kredi buna meyilliyim ve hesap gelir uzmanı ayrıntılı işlerde depresyon döneminde konsantrasyonumu sağlayamam ki neyse 22 yaşında okul bitmeden 10 000 tl borç gülme ağlama sinir krizleri bir evlilik 2- 3 kere çok ciddi intihar teşebbüsü ataklar ataklar 2 tane üstüste çocuk yani eğer oldduğu gibi durumları doğru şekilde anlatırsak drmuza güvenirsek ve yanlış yönlendirmezsek en azından sonradan üzüleceğimiz başa çıkamayacağımız durumlar olmaz ilaçlara gelirsek gerçekten çok ağır ancak ölü olmaktansa ilacı tercih ederim bu arada smmm ile ilgili bilgim yok ama benim de hedefim nasip olur da atanırsam kurum içinde yükselme sınavları var bakarım yani... bir de özelde çalışılabileceğini sanmıyorum çünkü her zaman atak ihtimaliniz vardır

Bu arada tedavi ile işlevselliği tamamen düzelen % 0 dır yani zaten rapor vermezler ama psikayatr seni belli bir süre gözetim altında tutacaktır her ay ya da 15 günde bir 6 ay 1 sene kontrol verecektir hasta olmadığınıza kanaat ederse sorun yok ancak özellerde ve smmmde bankalarda durum ne olur bilemiyorum kendinize dikkat edin başarılar herşey gönlünüzce olsun...

Üye
    Clara00 Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim. durum o zaman anlatacağım şekilde değildi çok ozel problemler oldu o zaman öyle gerekmisti ben zehirlenme ve baya ağır durumlar yaşadım üst üste ailemi de zor duruma sokmadan mantikli olani yapmaya calistim. yalnız hesap hatası puan alamama calisamamak gibi sorunlarım olmuyor benim. ozellikle ilac almazken daha iyiyim konsantrasyon olarak .bipolar da benzetmiyorum benim riskli harreketlerim benden kaynakli olmadi ve tekrar etmedi .bana teşhisi koyan doktorla şimdiki doktorlarım farklı doktorlar hastane ayni olmasina ragmen onunde bir not kagidi ve surekli eski ve sikintilibseyleri dinlemekten dr baya sikildim . ankatiyorum hak da verdiler ama en az bir ilac icmem konusunda cok israrci oldular. ben ilaclayken normal hayatima devam edemiyordum zaten su an daha iyiyim ve dosyami alip hastaneye duzenli gitmeyi birakmak istiyorum. bana duzeldin demese bile ben tedaviye devam etmiycem yani. sabit şekilde bir docent ve bir suru farkli asistan ve tedavi dediklero sey bana eziyet oldu surekli peki haklisiniz deyip duzenli ilac kullandim toplam 5 sene 3 senesi psikiyatri teshisli .rapor vermeyiz demişlerdi bana zaten ama tedavi 1 senedir eziyet oldu benim için ilacı içmek dert başlamak ve bırakmak ayrı dert yeniden kullan derse zaten alamam gunde 14 saat uyutuyor ve islevsiz hale geliyorum ilaçla. su an tek istediğim tedavi dedikleri olaydan kurtulmak ve emeklerinin karşılığını alabilmek. doktorum kötü değil bu arada sadece beni kafalarına hasta olarak kazidilar ve anlattıklarının gerçekligini anlamayip sürekli ben için önlem alma derdindeler ve deney faresi gibi sürekli bunlari aciklamaya calismaktan yoruldum. hani dosyami vermek zorundadir ben isteyince zaten ayni hastanede devam etmek zorunda da değilim ve tedavi beni cendere içinde hissettirdi gülmeyi sevinmeyi gezmeyi kendine yasakladim ve bu benim depresyon kaynağım oldu. smmm belgesi için başvurudan sürekli bunlari düşünüp planlanandan yoruldum. istemediğim bir tedaviye beni zorlayamazlar bence fayda görmüyorum.

devletin ne zararı olmuş anlamadım ben psikiyatrik tedavi gördüm parası da kesildi gayet ne zararindan bahsediyorsunuz?? depresyon olan teşhis bipolar olmuştur mesela benim yine desteğe ihtiyacım vardı yararak veya ayakta ama sorumlu ağır bir dönemdi. ne demek devlet zarari ?

ben tedavi olurken hastanede yalnız kalmadım ailemden bir kişi ile kaldim her şeyi ailemin bakış açısından anlattim ve suçluluk psikolojisindeydim baya ama borç falan açmadım kimseye yani. en mantıklı şekilde davrandım ama neden depresyon değil de bipolar çünkü ben ergenlikte de üzüntü gecirdim bir yakınımı kaybettim ama insanın sevinmedi kadar uzulmesi de normal bence bu bipolar olmayı gerektirmez ki... yattığım zaman beni normal hayatimdan uzaklaştırdı bazi acilardan iyi cogu acidan ağır bir tedaviyi ama ben artık adres bulamaz hale gelince ve gulunce suçluluk duyup woo kiloya çıkıp siz ağrılarından yuruyemeyince ustelik 14 saat uyuyunca ilaci bıraktım. Bana kullan dese de kullanmam ben şu an 70 kiloyum daha hayat doluyum adres buluyorum zihnim ilac kulkandigim zamana gore daha acik ama benim aşırı bir halim yok. suç falan isledigimi falan da düşünmüyorum. sadece tedavimin miladi doldu benim icin et deseler de devam etmiycem cünkü faydasiz ve islevsiz bir tedavi bu şu an. beni zorlamaya hakları yoktur tabi yeniden hastalanirsam yeniden tedavi olmak da en tabii hakkimdir diye düşünüyorum. özelde engel çıkmazsa calisabilirim yogun calisinca cok daha iyiyim ben atak falan da gecirmiyorum yani.

Üye
    AYŞEG_Ü_L Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Başka hastaneye gidin ve durumunuzu anlatın burada biz ancak bildiğimiz kadar yaşadığımız kadarını anlatırız Yazdıklarımı dikkatli okursan anlarsın hee belkide ben anlatamadım ama
    SMMM uzman olmak istediğinden devletin ya da özelin hastane raporlarımız bakamaz özelimdir demişsin ya o yüzden yazmışstım atak geçirirsen bir hesap hatası senin ve devletin zararına olur die hee rahatsızlığın yoksa hukuki yollara başvura bilirsin tabi ki

Üye
    Clara00 Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim ozele gittim depresyon dedi sadece yoksa devlet hastanesine mi gitmem gerekir ?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Başlığın Etiketleri